Jaki koc elektryczny wybrać?

W sezonie jesiennym i później zimowym, gdy temperatury zaczynają spadać poniżej zera, systemy grzewcze nie zawsze są wystarczające. W szczególności, jeżeli mieszkasz w nieocieplonym domu. Rozwiązaniem w takim przypadku może okazać się wysokiej jakości koc elektryczny. To bardzo funkcjonalne urządzenie. Może one Ci dostarczyć sporo ciepła. Przyda Ci się w domu, gdy relaksujesz się na kanapie, a nawet w pracy. Koc elektryczny tak naprawdę jest odpowiedni do stosowania go wszędzie, na przykład w łóżku, w fotelu, przed telewizorem, czy laptopem. Będzie z Tobą w każdym miejscu, w którym będziesz go potrzebował.

Polecane koce elektryczne


back to menu ↑

Co to jest koc elektryczny?

Tak naprawdę w pierwszej chwili koc elektryczny sprawia takie wrażenie, jakby się zupełnie niczym nie różnił od tego tradycyjnego. Koce elektryczne bardzo często są produkowane z przyjemnych w dotyku materiałów, takich jak na przykład bawełna albo w gorszym wariancie poliester. To, co znajduje się w środku koca elektrycznego zostaje we właściwy sposób obszyte. Jednak nie tylko materiał jest bardzo ważnym elementem takiego koca elektrycznego. W budowie koca elektrycznego znajdują się specjalne przewody elektryczne, które rozprowadzają fale elektromagnetyczne. To właśnie dzięki nim po kocu rozprowadzane jest ciepło. Oczywiście, że wszystkie te przewody są odpowiednio zabezpieczone. Dlatego koc elektryczny, który jest sprawny w żadnym stopniu nie jest niebezpieczny dla użytkownika. W dodatku zazwyczaj koce elektryczne są tak skonstruowane, żeby obecne w nich przewody, były praktycznie niewyczuwalne dla użytkownika. Warto tutaj jeszcze wspomnieć o tym, że koc elektryczny w dotyku mimo przewodów jest taki sam jak koc tradycyjny. Każdy produkt tego rodzaju ma w sobie kabel zasilający, który musisz podłączyć do gniazdka elektrycznego. Bardzo ważnym elementem konstrukcji koca elektrycznego jest również zewnętrzny programator. Dzięki niemu możesz dopasować temperaturę koca do Twoich indywidualnych potrzeb.

Koc elektryczny

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Kiedy przyda Ci się koc elektryczny?

Tak naprawdę zawsze, kiedy jest zimno. Koc elektryczny jest doskonałym urządzeniem, dzięki któremu możesz się rozgrzać w czasie długich jesiennych i zimowych wieczorów. Niewiele osób wie o tym, że koc elektryczny może mieć działanie terapeutyczne. Generowana przez koc temperatura umożliwia zmniejszenie bólu mięśni oraz pleców. Tego rodzaju koc może być przydatny dla Ciebie również w sytuacji, gdy cierpisz na bóle reumatyczne. Z tego względu koce elektryczne można spokojnie zaliczyć do sprzętu rehabilitacyjnego. Można je stosować również zapobiegawczo. Mamy tutaj na myśli to, że taki koc bardzo dobrze poprawia krążenie krwi i rozluźnia napięte mięśnie. Ma to oczywiście znaczący wpływ na kondycję całego organizmu. Może też poprawić Twoje samopoczucie psychiczne, jeżeli cierpisz na tego rodzaju dolegliwości.

Koc elektryczny

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Co powinieneś uwzględnić przy zakupie koca elektrycznego?

Gdy kupujesz koc elektryczny, to musisz wiedzieć o tym, że w sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziesz bardzo szeroki wybór tego rodzaju koców. Jednak znacząco różnią się one między sobą jakością i stopniem zaawansowania technologicznego. Wszystko to powoduje, że warto zanim kupisz konkretny model koca elektrycznego, przeanalizować jego najważniejsze parametry. Właśnie od tego jest nasz poradnik zakupowy. Pierwszym bardzo ważnym elementem w kocu elektrycznym jest oczywiście programator. Jest to najistotniejsza część całego koca elektrycznego. To właśnie on decyduje o tym, jakie mogą być zastosowania koca elektrycznego. Za pomocą programatora możesz ustawić wytwarzaną przez koc elektryczny temperaturą. Możesz też wprowadzić kilka dedykowanych programów. Dzięki tym programom będziesz mógł uzyskać taki efekt, jakiego tylko zapragniesz. Twoim obowiązkiem jest sprawdzenie, jak bardzo zaawansowany jest programator oraz w jaki sposób będziesz mógł sterować jego pracą. W najprostszych modelach koców elektrycznych są zwykłe kostki wyposażone w dwa przyciski. Zwiększają one albo zmniejszają temperaturę. Czasami jest w nich zamontowane również pokrętło.

back to menu ↑

Ranking kocy elektrycznych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general