Jak wybrać termofor i kiedy go używać?

Pewnie tak samo jak wiele innych osób chociaż raz w życiu byłeś zmuszony skorzystać z termofora. Można się dzięki niemu zrelaksować albo wyleczyć przeziębienie. Tak naprawdę dobry termofor powinien się znaleźć absolutnie w każdym domu. Przy jakich dolegliwościach może być pomocny termofor? Jakie rodzaje termoforów są dostępne w sklepach internetowych i stacjonarnych? Który termofor wybrać? Należy zacząć od przeczytania tego poradnika zakupowego.

Polecane termofory


back to menu ↑

Co to jest termofor?

Termofor to zbiornik na ciepło. Termofor, gdy napełnisz go gorącą wodą do jest wykorzystywany do ogrzewania określonego miejsca na Twoim ciele. Termofor bardzo często jest kojarzony z gumowym, elastycznym pojemnikiem, który swoim kształtem bardzo mocno przypomina zwykłą poduszkę. Jednak w dzisiejszych czasach możesz wybierać pomiędzy rozmaitymi rodzajami termoforów. Różnią się one od siebie nie tylko wyglądem, ale również wypełnieniem. Na rynku możesz znaleźć termofory elektryczne, żelowe albo ekologiczne termofory z pestek wiśni.

Termofor

fot. AdobeStock

back to menu ↑

W jaki sposób powinieneś używać termoforu?

Termofory są przeznaczone zarówno do ogrzewania konkretnych miejsc na ciele, jak i do całego organizmu. Wiele osób wkłada taki termofor pod kołdrę w chłodne, zimowe lub jesienne dni, gdy są przeziębione albo mają grypę. Kobiety stosują termofory, aby zmniejszyć bóle miesiączkowe. Gdy przyłożą ciepły okład w miejsce bólu, to skurczone mięśnie się rozluźniają i kobiety czują się chociaż trochę lepiej. Z uwagi na wymienione wcześniej właściwości rozkurczające termofor możesz być skuteczną metodą na zwalczanie zaparć, w szczególności tych spowodowanych zbytnim skurczem jelit. Termofor może również złagodzić kolki i niemowląt. Wtedy musisz dobrać odpowiedni rodzaj termoforu. Niektóre typu termoforów, za sprawą możliwości włożenia ich do zamrażarki, można stosować również jako okład ochładzający, na przykład przy bardzo silnych migrenach lub w upalny dzień. Możesz go przyłożyć też na stłuczone albo obrzęknięte miejsca. Termofor jest pomocny też w zbijaniu gorączki. Oczywiście ten chłodny.

Termofor

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jaki termofor będzie najlepszym wyborem?

Aktualnie w sklepach internetowych i stacjonarnych możesz znaleźć bardzo wiele rodzajów termoforów. Różnią się one między sobą metodą użytkowania oraz bezpieczeństwem stosowania. Termofor gumowy jest to bardzo często spotykany i najbardziej atrakcyjny pod względem cenowym rodzaj termoforu. Żeby zmusić do działania taki termofor, należy go starannie napełnić wodą. Gorącą. I tu dochodzi do głosu pierwsza jego wada. Słabej jakości termofor może być nieszczelny i wtedy bardzo łatwo o groźne dla zdrowia i życia poparzenie. W dodatku termofor wręcz błyskawicznie oddaje ciepło. Dlatego jego nieprawidłowe stosowanie może prowadzić do różnego rodzaju poparzeń. Właśnie z tego względu nie należy go używać w przypadku kolek u niemowląt. Kolejny rodzaj to termofor żelowy. Jest to jakby bardziej zaawansowany model termofora gumowego. Tego rodzaju termofor został wypełniony przez producenta żelem o wyjątkowych właściwościach. Żeby taki termofor zaczął działać, to musisz go na chwilę umieścić w piekarniku albo w mikrofalówce. Bardzo dużą zaletą tego rodzaju termofora jest dużo dłuższy czas zatrzymywania w nim ciepła. Możesz go z powodzeniem włożyć do zamrażarki i wtedy otrzymasz zimny okład.

back to menu ↑

A może lepiej wybrać termofor elektryczny?

W tym przypadku termofor składa się z akumulatora oraz ze specjalnej grzałki. Po naładowaniu akumulatora zazwyczaj masz możliwość dobrania właściwej dla Ciebie temperatury za pomocą pokrętła. Ten rodzaj termofora wyróżnia się najdłuższym czasem oddawania ciepła. Może Cię ogrzewać nawet przez pięć godzin. Ostatni już na naszej skromnej liście rodzaj termofora to termofor suchy. Wypełnieniem tego rodzaju termofora bardzo często są wysuszone pestki wiśnie. Termofor ten ulega aktywacji, tak samo jak termofor żelowy, gdy włożysz go do piekarnika albo do mikrofalówki. Ten rodzaj termoforu bardzo krótko trzyma ciepło. Jednak oddaje je bardzo powoli oraz równomiernie. Życzymy jak najlepszego wyboru termofora.

back to menu ↑

Ranking termoforów: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general