Gdzie kupić koc i jaki najlepiej wybrać?

Wieczór z filmem albo z książką musisz uzupełniać miękki i przyjemny w dotyku kocyk. Dobrym towarzystwem dla nich wszystkich będzie oczywiście również ciepła herbatka. Dobrej jakości koc lub pled nie tylko Cię rozgrzeje, ale również będzie stanowił bardzo interesującą jesienną dekorację. Jaka jest różnica pomiędzy pledem a kocem? Co powinieneś uwzględnić przy zakupie koca? Gdzie kupić koc lub pled? Na te wszystkie pytania odpowiemy w tym krótkim poradniku zakupowym. Zaczynamy!

Polecane koce


back to menu ↑

Jaka jest najważniejsza różnica pomiędzy kocem a pledem?

Gdy zaczniesz przeglądać oferty sklepów internetowych i stacjonarnych, to od razu zauważysz, że w większości przypadków pojęcia koc i pled są używane zamiennie. Nie ma w tym nic zaskakującego, że później żaden konsument nie rozróżnia ich, skoro nawet sprzedawcy tak do końca nie orientują się, co sprzedają. Na samym początku pled był używany również jako okrycie wierzchnie. Zarzucało się go na ramiona i w ten sposób tworzono dodatkową warstwę chroniącą przed zimnem. Jeżeli się dobrze zastanowisz, to bardzo szybko dojdziesz do wniosku, że obecnie w modzie są wielkie poncza, które po prostu zastąpiły wcześniejsze pledy. Różnica między tymi modelami polega na tym, że poncza są grubsze, a pledy na samym początku zawsze posiadały frędzle. Właśnie tym różniły się od tradycyjnych koców. Obecnie wszelkie różnice między nimi się pozacierały. Takie pojęcia jak koc, pled czy narzuta, stosuje się zamiennie i nikomu to tak bardzo nie przeszkadza. Dlatego w tym poradniku zakupowym również nie będziemy robić oddzielnego rozróżnienia na koce oraz pledy.

Koc

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Do czego może być stosowany koc?

Zanim zaczniemy Ci doradzać, gdzie powinieneś kupić koc i co powinieneś uwzględnić przy poszukiwaniach wymarzonego modelu, to najpierw musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, po co Ci w ogóle jest pled? Pled może pełnić kilka ważnych funkcji. Bardzo dobrze sprawdzi się do ogrzewania ciała w chłodne jesienne oraz zimowe wieczory. Możesz go używać zarówno w domu lub w mieszkaniu, jak i w Twoim ogrodzie. Pled jest dużo lżejszy i ma mniejsze rozmiary niż kołdra. Dlatego bez problemu możesz go używać nie tylko w sypialni. Pled jest bardzo ciekawą jesienną dekoracją. Możesz go na przykład przewiesić przez oparcie kanapy lub fotela. W ten sposób dodasz kolejny akcent kolorystyczny we wnętrzu. Zakup koca lub pledu to bardzo dobry pomysł, jeżeli chcesz odmienić wnętrze niewielkim kosztem. W dodatku koc zabezpieczy materiał na Twoich meblach przed poplamieniem. Na pewno ta funkcja jest dla Ciebie szczególnie istotna, gdy masz dzieci lub psa. O wiele prościej jest włożyć lekki koc do pralki niż szorować obicie kanapy lub fotela. Jeżeli chodzi o funkcje koca, to warto jeszcze wspomnieć o tym, że poprawia on komfort użytkowania mebli, które zostały zrobione ze skóry. Będzie bardzo przydatny w tych chłodniejszych miesiącach, gdy dotyk naturalnej skóry na ciele może być dla Ciebie delikatnie mówiąc nieprzyjemny. Trzeba tutaj jeszcze bardzo mocno podkreślić, że w cieplejszych miesiącach dobrej jakości pled może Ci zastąpić kołdrę. Natomiast w sezonie zimowym będzie mógł stanowić dodatkową warstwę, która skutecznie ochroni Cię przed zimnem. Koc może pełnić również rolę narzuty, które będzie chroniła Twoją pościel przed ewentualnym zakurzeniem albo zaplamieniem.

Koc

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jaki koc najlepiej wybrać?

Zależnie od tego, jaką funkcję będzie pełnił Twój pled, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na jego skład. Koce mogą być zrobione z bardzo różnych materiałów. Każdy z nich będzie posiadał trochę odmienne właściwości. Na przykład wełna owcza, merynosowa, kaszmir, alpaka lub moher zagwarantuje najlepsze właściwości cieplne. Tego rodzaju koc powinien Cię skutecznie ogrzać w chłodne dni. Co ciekawe nie spocisz się pod nim w te cieplejsze. Wełna jest bardzo oddychająca i skutecznie odprowadza wilgoć. Nie gniecie się. Niestety niektóre odmiany wełny są drapiące. Wełna ma również to do siebie, że może uczulać. W dodatku wymaga ona specjalnego obchodzenia się z nią w czasie prania, co może być uciążliwe.

back to menu ↑

Ranking koców: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general