Jak wybrać wagę łazienkową? Jaka waga jest najlepsza?

Wybór wagi łazienkowej, tak samo jak wagi kuchennej, wcale nie jest taki prosty, jakby początkowo mogło się wydawać. Co powinieneś uwzględnić przy jej zakupie?

Polecane wagi łazienkowe


back to menu ↑

Jakie są rodzaje wag łazienkowych?

Pierwszą sprawą, jeżeli chodzi o wybór właściwej wagi łazienkowej jest precyzyjne zorientowanie się, jakie możliwości są dostępne na rynku. Wybór tego rodzaju urządzeń jest naprawdę bogaty. Już jedno spojrzenie na różnice cenowe między najtańszymi oraz najdroższymi wagami łazienkowymi daje możliwość stwierdzenia, że urządzenia te powinny różnić się między sobą również jeżeli chodzi o funkcjonalność oraz sposób działania. Do najbardziej popularnych wag łazienkowych możemy zaliczyć omówione poniżej rodzaje. Pierwsze z nich to wagi mechaniczne. Tego rodzaju waga łazienkowa jest niezwykle klasycznym rozwiązaniem. Pewnie sam kiedyś miałeś już taką wagę w domu. Trudno jej nie znać. Wszyscy się na niej ważyli w dzieciństwie. Waga łazienkowa mechaniczna funkcjonuje niezależnie od zasilanie. Z tego względu nie musisz pamiętać o tym, żeby wymieniać baterie. Jednak jest to urządzenie, które potrafi pokazać tylko i wyłącznie masę ciała. Nie ma tutaj żadnych innych informacji. W dodatku waga mechaniczna łazienkowa nie jest tak precyzyjna jak modele mechaniczne. Wagi elektroniczne to dużo bardziej nowoczesny rodzaj wagi łazienkowej. Waga elektroniczna łazienkowa jest urządzeniem, które może charakteryzować się większą funkcjonalnością niż waga mechaniczna. Wagi elektroniczne w wersji podstawowej posiadają wyświetlacz. Mogą być również wyposażone w pamięć. Dzięki temu możliwe będzie porównanie wyniku pomiaru masy ciała z wcześniejszymi odczytami. Kolejny rodzaj to elektroniczne wagi typu smart. To najbardziej nowoczesny i rozbudowany rodzaj wagi łazienkowej. Ta innowacyjna waga elektroniczna posiada nie tylko wyświetlacza oraz małą pamięć wewnętrzną, ale również umożliwia ona przenoszenia danych do zewnętrznych urządzeń przez Bluetooth. Dzięki tej wadze łazienkowej możesz analizować skład masy ciała oraz wyodrębniać zawartość masy tłuszczowej, wody oraz masy mięśniowej w organizmie.

Waga łazienkowa

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Gdzie poszczególne rodzaje wag łazienkowych znajdą swoje zastosowanie?

Wagę łazienkową mechaniczną możesz kupić dla osoby starszej na prezent. Będzie ona odpowiednia również dla tych osób, które poszukują urządzenia charakteryzującego się podstawową funkcjonalnością oraz doceniają sprzęty mechaniczne. Nie przeszkadzają im baterie, ani zasilanie elektryczne w przypadku wagi łazienkowej. Waga łazienkowa elektryczna będzie odpowiednia dla większości użytkowników, które doceniają nowoczesną funkcjonalność oraz atrakcyjne ceny. Zaawansowana waga elektroniczna będzie dobrym wyborem dla wszystkich tych osób, które trenują intensywnie albo są na diecie. Przyda im się urządzenie, które będzie pomocne nie tylko w kontrolowaniu masy ciała, ale również w wyodrębnieniu jego składników.

Waga łazienkowa

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jak wybrać wagę łazienkową?

Zanim zdecydujesz się na zakup jakiejkolwiek wagi łazienkowej, to powinieneś rozejrzeć się, co oferują poszczególni producenci oraz zwrócić uwagę na kilka najważniejszych kwestii. Pierwszą z nich jest rodzaj wagi. Tak, jak już wcześniej wspomnieliśmy na rynku są dostępne wagi łazienkowe: mechaniczne, elektroniczne oraz wagi z zaawansowaną funkcjonalnością. Drugą bardzo ważną kwestią jest zakres pomiaru. Powinieneś tutaj zwrócić szczególną uwagę na minimalny i na maksymalny ciężar, jaki może zostać określony przez konkretną wagę łazienkową. Musisz również pamiętać o tym, że nie powinieneś nigdy przekraczać maksymalnego zalecanego obciążenia. Kolejną niezwykle ważną sprawą, a może nawet najważniejszą jest dokładność pomiaru. Precyzyjna waga łazienkowa umożliwia rzeczywistą kontrolę masy ciała i oraz aktualne postępy dotyczące diety lub treningów. Jeżeli zależy Ci na tak dokładnym ważeniu się, to powinieneś zwrócić uwagę na to, żeby wybrany przez Ciebie model wagi łazienkowej oferował jak największą czułość pomiaru. Przy wyborze wagi łazienkowej bardzo istotne jest też zasilanie. Może to być prąd albo baterie.

back to menu ↑

Ranking wag łazienkowych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general