Jakie świece zapachowe najlepiej kupić?

Świece zapachowe świetnie łączą w sobie dwie funkcje. Po pierwsze są źródłem nastrojowego światła, a po drugie roztaczają przyjemny aromat. W dodatku są prostsze w obsłudze niż kominki zapachowe. Jakie świece zapachowe najlepiej wybrać? Wszystko jest zależne od wosku, jak również od zastosowanych olejków. Pewnie już masz tę świadomość, że najbardziej popularne świeczki, czyli parafinowe, mogą niekorzystnie wpływać na Twoje zdrowie.

Polecane świece zapachowe


back to menu ↑

Stawiaj na olejki naturalne

Bardzo trudno jest jednoznacznie stwierdzić, które świece zapachowe są najlepsze. Czasami możesz spotkać modele, które chociaż przyjemnie doświetlają wnętrze, to ich zapach nie należy do zbyt przyjemnych. Może też być wręcz przeciwnie. Mamy na myśli to, że zapach może być słabo wyczuwalny. Wszystko jest zależne od jakości olejków eterycznych, które zostały wykorzystane na aromatyzowania wosku. Możemy tutaj niestety z góry założyć, że najmniej kosztowne modele świeczek zapachowych, nie mają wyrazistego zapachu. Im cena będzie wyższa, tym są większe szanse, że trafisz na świeczkę zapachową, która będzie warta Twojego zainteresowania. Wiele przedsiębiorstw specjalizuje się w produkowaniu świec zapachowych. Tylko wtedy gdy cena za jedną świecę jest bardzo wysoka, to masz pewność, że będzie ona przepięknie pachniała i aromat będzie się roznosił po całym domu. Bardzo ważne jest również dokładne czytanie składu świeczek zapachowych. O rodzajach wosków, będziemy jeszcze wspominali w tym poradniku zakupowym, ale bardzo ważne jest to, żeby olejki zapachowe były jak najbardziej naturalne. Chodzi tutaj o spalanie świeczek. Substancje syntetyczne, czyli sztuczne mogą oddawać do powietrza wyjątkowo szkodliwe substancje. Nie tylko dla zdrowia ludzi, ale również zwierząt. Tutaj trzeba naprawdę uważać.

Świeczka zapachowa

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakie cechy posiadają świece zapachowe parafinowe?

Na samym początku świece były wytwarzane z łoju oraz z tłuszczu zwierzęcego. Takie świecie były w pełni naturalne i funkcjonalne. Jednak ich zapach potrafił naprawdę odstraszać. Rewolucją był wosk pszczeli. Już w XVII wieku rozpoczęły się eksperymenty perfumiarzy ze świecami. Współczesne świece w bardzo dużej większości są robione z parafiny. Niestety nie jest to pozytywna wiadomość. Dlaczego? Powinieneś mieć świadomość tego, że parafina jest pozyskiwana z ropy naftowej, smoły, węgla brunatnego albo łupkowej, z torfu lub syntetycznie. Producenci świec parafinowych nie mówią w ogóle o tym, że w czasie spalania ich świec do atmosfery dostają się różne substancje, które mogą być wyjątkowo szkodliwe dla ludzkiego zdrowia. Mamy tutaj na myśli na przykład: benzen i toluen. Te dwie substancje są szczególnie niebezpieczne w odniesieniu do świec zapachowych. Często zapalamy je na długi czas i w większej grupie. Musisz pamiętać o odpowiedniej wentylacji pomieszczeń. A tak naprawdę najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie świec zapachowych z innego rodzaju wosku.

Świeczki zapachowe

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Czym charakteryzują się świece zapachowe stearynowe?

Świece zapachowe stearynowe w przeciwieństwie do parafinowych, są przyjazne dla środowiska naturalnego. Czasami w sklepach internetowych lub stacjonarnych możesz je znaleźć pod nazwami: świece ekologiczne, ekoświece lub bioświece. Do ich wytwarzania wykorzystuje się mieszaninę kwasów tłuszczowych. Często stearynowego i palmitynowego. Jednak, żeby świece zapachowe stearynowe można było uznać za naprawdę ekologiczne, to kwas stearynowy powinien być pozyskany. Może być on z łoju wołowego albo z oleju palmowego. Gdy wybierasz świece zapachowe stearynowe, to powinieneś się upewnić, czy nie ma w nich dodatku parafiny. Sprawdź też, czy zostały one wykorzystane tylko i wyłącznie przy użyciu naturalnych surowców.

back to menu ↑

A jak na tym tle wypadają świece zapachowe z wosku pszczelego?

Przez długi czas można było spotkać tylko i wyłącznie świece z wosku pszczelego. Dziś są one zaliczane do rzadkości. Jest tak, ponieważ pozyskiwanie wosku pszczelego jest bardzo trudne. Natomiast parafina kosztuje kilkadziesiąt razy mniej. Właśnie dlatego najlepiej jest wybierać świece zapachowe zrobione z wosku pszczelego.

back to menu ↑

Ranking świec zapachowych : TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general