Jakiego wioślarza mechanicznego wybrać?

Wśród urządzeń do treningów cardio bardzo często wymienia się: bieżnię, orbitreka i rowerek stacjonarny. Ten ostatni może mieć odmianę: poziomą, pionową i spinningową. Dużo rzadziej wspomina się o wioślarzu, który nazywany jest czasami również ergometrem. Jednak my uważamy, że Ty powinieneś zwrócić na niego szczególną uwagę, ponieważ jest to urządzenie, które wspiera jednocześnie kilka partii mięśniowych.

Polecane wioślarze mechaniczne


back to menu ↑

Co może Ci dać ćwiczenie na wioślarzu mechanicznym?

Skoro już poświęcamy cały poradnik zakupowy wioślarzowi mechanicznemu, to powinniśmy również wymienić korzyści, jakie może on dać Twojej sylwetce. Oczywiście przy  regularnym ćwiczeniu na nim. Jak się okazuje to urządzenie do ćwiczeń ma bardzo dużo jeszcze nie odkrytych zalet. Gdy będziesz właściwie korzystał z wioślarza do ćwiczeń, to może się on stać stałym elementem programów treningowych różnego rodzaju, na przykład siłowych, wytrzymałościowych albo interwałowych. Oczywiście można ze sobą łączyć elementy wymienionych tutaj treningów. Rezultat jest taki, że zależnie od wykorzystanych ustawień oraz od tego, w jaki sposób połączysz wioślarza mechanicznego z pozostałymi ćwiczeniami, takie będziesz miał z niego korzyści. Wioślarz mechaniczny może być przydatny na przykład w rzeźbieniu sylwetki albo w zgubieniu nadmiernych kilogramów. Wioślarz mechaniczny może być również pomocny w zbudowaniu proporcjonalnej i jednocześnie szczupłej sylwetki. Korzystanie z wioślarza mechanicznego jest dobre również z tego względu, że dzięki temu możesz też poprawić swoją wydajność w innych rodzajach sportów, na przykład w bieganiu, w piłce nożnej albo w sportach walki. Przy właściwej technice wioślarz mechaniczny sprawia, że będą pracowały Twoje nogi, ręce, klatka piersiowa, jak również mięśnie brzucha. Jeżeli dodatkowo dodasz do tego możliwość ustawienia lekkiego albo mocnego oporu samego urządzenia, to może się okazać, że można je dopasować do wielu Twoich celów treningowych. Dzięki temu wioślarz mechaniczny staje się bardzo wszechstronnym urządzeniem do ćwiczeń. Może służyć nie tylko Tobie, ale również pozostałym domownikom, którzy mogą mieć inne cele treningowe.

Wioślarz mechaniczny

fot. AdobeStock


back to menu ↑

W jaki sposób wykonywać ćwiczenia na wioślarzu mechanicznym?

W sporcie niczego nie da się osiągnąć za darmo. Tak samo jest w przypadku wioślarza mechanicznego. Żeby uzyskać wymarzone efekty na tym urządzeniu, to należy po pierwsze regularnie ćwiczyć, a po drugie, kontrolować jakość wykonywanych ruchów. Warto również wspomnieć o tym, że gdy siadasz na wioślarzu mechanicznym, to musisz ustawić właściwy opór. Zazwyczaj jest on w skali od 1 do 10. Osoby początkujące zazwyczaj korzystają z tych pierwszych poziomów, a zaawansowane z ostatnich. Jednak niezależnie od tego, od jakiego poziomu zaczynasz, to pamiętaj, że Twoja kondycja może się poprawić. Czas i systematyczność to Twoi sprzymierzeńcy. W dalszej kolejności połóż stopy na przeznaczonych do tego elementach oraz zapnij je w klamrach. Zagwarantuje Ci to właściwą stabilność i zapobiegnie przypadkowemu zsunięciu się przy ćwiczeniach.

Wioślarz mechaniczny

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Czy już jesteś gotowy do działania?

Jeżeli tak, to wyprostuj klatkę piersiową i odciągnij łopatki do tyłu. Teraz wypnij klatkę piersiową do przodu i wyprostuj nogi. Teraz pewnie czujesz jak odjeżdżasz do tylnej części wioślarza mechanicznego. Później energicznie przyciągnij do siebie rączkę wioślarza mechanicznego. Uwaga! W niektórych modelach po prostu nie ma takiej rączki. Gdy już pociągniesz za rączkę, to znowu znajdziesz się w pozycji startowej. Odpowiednia praca na tym urządzeniu do ćwiczeń polega na wychyleniu się do przodu. Pamiętaj o tym, że musisz mieć proste plecy oraz wypiętą klatkę piersiową. Uginaj ciało tylko przy pomocy bioder. Następnie ugnij nogi w kolanach. Dzięki temu przesuniesz siedzisko do przodu urządzenia. W dalszej kolejności ponownie wyprostuj nogi w kolanach, odchyl plecy do tyłu, a następnie przyciągnij uchwyt do klatki piersiowej albo do wysokości splotu słonecznego. Wszystkie te ruchy powtarzaj w równym tempie. Życzymy Ci samych udanych treningów!

back to menu ↑

Ranking wioślarzy mechanicznych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general