Jaki materac gimnastyczny wybrać?

Jeżeli myślisz nad zakupem materaca gimnastycznego, to koniecznie musisz uwzględnić parę istotnych elementów. To bardzo ważne, ponieważ każdy z tych parametrów ma późniejsze bezpośrednie przełożenie na wygodę korzystania z materaca. Pod uwagę musimy wziąć materiał, z jakiego został zrobiony materac gimnastyczny, typ wypełniacza, jego twardość i grubość oraz rozmiar materaca gimnastycznego. Z tego poradnika zakupowego będziesz mógł się dowiedzieć, jak właściwie dopasować materac gimnastyczny do Twoich indywidualnych potrzeb. Na jakie kryteria musisz zwrócić uwagę w czasie zakupu materaca gimnastycznego?

Polecane materace gimnastyczne


back to menu ↑

Z jakiego materiału powinien być wyprodukowany materac gimnastyczny?

Gdy chcesz kupić niedrogi materac gimnastyczny, to najlepszym wyborem będzie materac zrobiony ze skóry syntetycznej. Wysokiej jakości skóra syntetyczna z powodzeniem wytrzyma różnego rodzaju obciążenia treningowego. Jeżeli szukasz materaca do drabinki, to tego rodzaju materace będą najlepszym wyborem w czasie codziennego treningu w domowych warunkach. Musisz pamiętać również o tym, że w czasie treningu na materacu ze skóry syntetycznej, nie możesz nosić butów do biegania albo innych sportowych, ponieważ możesz nieodwracalnie uszkodzić materac. Materac ze skaju możesz kupić już za mniej więcej 300 złotych.

Materac gimnastyczny

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jaki powinno być wypełnienie materaca gimnastycznego?

Bardzo istotną rolę odgrywa również wypełnienie materaca gimnastycznego. Gdy kupujesz odpowiedni materac do ćwiczeń to musisz zwrócić uwagę właśnie na jego wypełnienie. Bardzo istotne jest to, żeby wybrany przez Ciebie materac nie był wypełniony standardową pianką tapicerską. Materac gimnastyczny musi być wypełniony pianką poliuretanową wtórnie spienianą. Pianka do wypełnienia materaca powinna być niezwykle wysokiej jakości. Tylko wtedy zagwarantuje on zachowanie swoich właściwości bez względu na obciążenia treningowe, którym będzie poddany materac. Pianka o bardzo dużej częstości będzie wytrzymała na odkształcanie oraz zbijanie się.

back to menu ↑

Jaką twardość i grubość powinien mieć materac gimnastyczny?

Pewnie tak samo jak wiele osób, zastanawiasz się nad tym, jaki materac gimnastyczny wybrać. Twardość materaca gimnastycznego powinna być dopasowana do ćwiczeń, które chcesz na nim wykonywać. Jaki materac do ćwiczeń gimnastycznych będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni? Do codziennych ćwiczeń gimnastycznych polecamy materace miękkie. Tego rodzaju materace będą dobrym wyborem również dla dzieci z uwagi na komfort oraz bezpieczeństwo treningu. W przypadku sportów walki albo sportów, w których wymogiem jest stabilność podłoża , polecamy materace twarde. W czasie wybierania materaca gimnastycznego, musisz uwzględnić również jego grubość. Standardowa grubość materacy gimnastycznych to 5 cm albo 10 cm. W przypadku miękkich materacy polecamy grubość 10 cm. Natomiast materace o średniej albo dużej twardości z powodzeniem mogą mieć grubość 5 cm. Właśnie takie materace do ćwiczeń gimnastycznych możesz znaleźć w bardzo wielu sklepach sportowych internetowych i stacjonarnych.

Materac gimnastyczny

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jaki rozmiar materaca gimnastycznego wybrać?

Typowe materace do ćwiczeń posiadają rozmiar 150 x 100 cm. Jest to rozmiar, który wystarczy Ci do wykonywania ćwiczeń sportowych lub rehabilitacyjnych. Jeżeli uznasz, że z jakiegoś powodu potrzebujesz większej powierzchni treningowej, to wystarczy, że połączysz ze sobą kilka materacy. Dobrym wyborem będą tutaj też materace składane. Dadzą one możliwość zaoszczędzenia bardzo dużej przestrzeni. Jeżeli wybierasz materac gimnastyczny do domu, to tego rodzaju materac może Ci się świetnie sprawdzić.  W wybranym przez Ciebie momencie możesz złożyć materac gimnastyczny i schować go do szafy, pod łóżko albo za drabinką. Teraz już wiesz, który z tych materacy gimnastycznych będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Jeżeli nadal masz jakieś wątpliwości, to zawsze możesz poprosić o radę sprzedawcę w sklepie sportowym. Doskonale znają się oni na materacach gimnastycznych i pomogą Ci w wyborze takiego, który będzie idealnie dopasowany do ćwiczeń, które najczęściej wykonujesz.

back to menu ↑

Ranking materaców gimnastycznych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general