Jaki parasol ogrodowy wybrać?

W sklepach internetowych i stacjonarnych występuje bardzo bogata oferta parasoli ogrodowych. Mogą być one klasyczne, proste, łamane, montowane do ściany albo parasole przeciwsłoneczne typu żagiel. Który z tych parasoli najlepiej sprawdzi się u Ciebie? W tym poradniku zakupowym pomożemy Ci znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Polecane parasole ogrodowe


back to menu ↑

Jaki parasol ogrodowy wybrać?

Zanim zdecydujesz się na zakup określonego modelu parasola słonecznego, to najpierw zastanów się nad kilkoma ważnymi sprawami. Jakiej wielkości parasol ogrodowy będzie Ci niezbędny? Tak samo, jak w przypadku mebli ogrodowych, powinieneś uwzględnić nie tylko wielkość Twojego ogrodu lub tarasu, ale również obszar, jaki parasol słoneczny powinien osłonić. Czy pod parasolem będzie stał komplet wypoczynkowy z huśtawką czy duży stół obiadowy? Dzięki temu będziesz mógł się zorientować, jakiej średnicy osłona przeciwsłoneczna będzie najbardziej odpowiednia do Twojego ogrodu. Kolejną niezwykle istotną sprawą jest przeznaczenie parasola przeciwsłonecznego.

Parasol ogrodowy

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jaki parasol ogrodowy do stołu będzie najlepszym wyborem?

Jeżeli zależy Ci na tym, żeby kupić parasol ogrodowy do stołu, to wystarczy Ci prosty model o właściwej średnicy czaszy. W przypadku kompletów wypoczynkowych najlepszym wyborem będzie natomiast parasol ogrodowy montowany do ściany lub łamany. Tego rodzaju parasole przeciwsłoneczne na taras nie muszą stać na środku. W praktyce oznacza to, że nie będą niszczyły Ci kompozycji wypoczynkowej. Natomiast jeżeli Twój nowy parasol ogrodowy ma osłonić większą przestrzeń, to zachęcamy Cię do wybrania modelu typu żagiel, który będzie tworzył niewielkie zadaszenie nad tarasem albo nad częścią ogrodu. Natomiast leżak najlepiej osłonią długie, wąskie parasole ogrodowe na taras albo niewielkie osłony. Zazwyczaj są one oferowane w zestawie z leżakiem.

Parasol ogrodowy

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Gdzie sprawdzi się klasyczny parasol przeciwsłoneczny?

Ceny klasycznych parasoli przeciwsłonecznych na taras są bardzo różne. Najprostszy model możesz kupić już za około 200 złotych. Natomiast najdroższe parasole ogrodowe potrafią kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Ceny są zależne przede wszystkim od średnicy parasola, rodzaju stelaża, kija oraz materiału. Przy wielkości parasola ogrodowego liczy się również ilość szprych. Stelaż w takim parasolu ogrodowym może być na przykład stalowy, aluminiowy lub drewniany. Parasol ogrodowy może mieć kij prosty, łamany lub rozkładany. Jeżeli chodzi o rodzaj materiału, z którego został wyprodukowany parasol ogrodowy, to liczy się między innymi rodzaj faktora, poziom ochrony przed światłem słonecznym, grubość materiału, jego wodoodporność, możliwość zdjęcia czaszy oraz jej wyprania. Gdy wybierasz najlepszy parasol ogrodowy, to powinieneś uwzględnić wszystkie te parametry. Gdy parasol ogrodowy ma przez cały czas stać na zewnątrz, to powinien być wyjątkowo wytrzymały. Jeżeli zamierzasz tylko od czasu do czasu schować go do schowka, to powinien Ci wystarczyć parasol ogrodowy w wersji budżetowej. Większość dostępnych na rynku parasoli ogrodowych występuje w bardzo bogatej palecie kolorystycznej. To znaczy, że kolor parasola możesz swobodnie dopasować do całego Twojego ogrodu i różnych jego elementów.

back to menu ↑

Gdzie najlepszym wyborem będzie parasol ogrodowy łamany?

Parasol na balkon przymocowywany do barierki lub parasol łamany, dają bardzo wiele możliwości ustawiania czaszy. Jednak oba te parasole ogrodowe są dużo droższe niż klasyczne parasole. Tego rodzaju modele parasoli zaczynają się od 1500 złotych w górę. To zróżnicowanie cen zależy od tych samych parametrów, co w przypadku tradycyjnych parasoli ogrodowych. Mamy tutaj na myśli ich wielkość, stelaż oraz materiał. Wyższa cena tego rodzaju rozwiązań wiąże się głównie ze skomplikowaną konstrukcją stelaża parasola ogrodowego. Natomiast parasole ogrodowe łamane doskonale sprawdzą się jako uzupełnienie kompletów wypoczynkowych. Tego rodzaju modele nie muszą zostać umiejscowione centralnie, żeby zagwarantować jak najlepszą ochronę przed promieniami słonecznymi. Taki parasol ogrodowy może stać na przykład za sofą lub za narożnikiem wypoczynkowym.

back to menu ↑

Ranking parasoli ogrodowych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general