Czy warto jest kupić odkurzacz ręczny?

W tym wpisie sprawdzimy możliwości oraz zastosowanie odkurzaczy ręcznych. Na powinieneś uwzględnić przy zakupie takiego urządzenia? Odkurzacze ręczne, tak samo jak odkurzacze samochodowe, są przeznaczone głównie do zbierania niewielkich zanieczyszczeń z małych powierzchni. Odkurzacze ręcznie nie są typowymi odkurzaczami akumulatorowymi, ponieważ ich zasilanie akumulatorowe wystarcza jedynie na od 15 do 30 minut pracy.

Nie możesz od tego urządzenia również oczekiwać, że stanie się ono alternatywą dla klasycznego odkurzacza domowego. Jest to tylko dodatkowy sprzęt, który pomoże Ci w utrzymywaniu czystości w Twoim mieszkaniu. Odkurzacz ręczny sprawdzi się głównie do sprzątania miejsc trudno dostępnych, do których zwykły odkurzacz by po prostu nie dotarł. Oczywiście musisz mieć również świadomość tego, że na rynku występuje ogromny wybór tego rodzaju urządzeń. Różnią się one między sobą parametrami technicznymi, które bardzo dużo mówią o ich możliwościach. Wszystko to powoduje, że w czasie dokonywania wyboru, trzeba bardzo dokładnie analizować wszystkie dostępne opcje.

Polecane odkurzacze ręczne


back to menu ↑

Jakie zastosowania może mieć odkurzacz ręczny?

Zazwyczaj można w internecie spotkać różnego rodzaju porównania odkurzacza ręcznego do odkurzacza klasycznego albo odkurzacza pionowego. To jest oczywiste, że tego rodzaju porównania będą tworzone i jest to czymś naturalnym. Jednak musisz mieć również świadomość, że te urządzenia posiadają zupełnie odmienne zastosowania. Zanim się zacznie je porównywać, to trzeba uświadomić sobie, że odkurzacz ręczny nie jest urządzeniem uniwersalnym. Jest przeznaczony do pewnych czynności i na tym koniec. Za pomocą odkurzacza ręcznego możesz na przykład: odkurzyć tapicerkę meblową, wnętrze auta oraz tapicerki samochodowej, posprzątać niewielką powierzchnię w trudno dostępnym miejscu oraz wykonać szybkie sprzątanie niewielkich  zabrudzeń, na przykład w namiocie. Odkurzacz ręczny nie nadaje się natomiast do: odkurzania dywanów, wykładzin i innych tego typu, powierzchni, zbierania wody, zbierania kurzu z mebli drewnianych oraz z mebli okleinowych. Jak sam widzisz odkurzacz ręczny, ma dość specyficzne zastosowania. Z reguły na rynku można wyróżnić dwa najważniejsze segmenty. W pierwszym znajdują się odkurzacze akumulatorowe, które są przeznaczone do użytku domowego. W drugim natomiast są odkurzacze samochodowe zasilane z gniazda zapalniczki.

Odkurzacz ręczny

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Czy lepszy będzie odkurzacz przewodowy, czy bezprzewodowy?

Najważniejszą kwestią, nad którą powinieneś się zastanowić się wybór sposobu zasilania odkurzacza ręcznego. Na rynku występują zarówno modele zasilane sieciowo oraz przez gniazdo zapalniczki samochodowej, jak również bezprzewodowe, które mają wbudowany akumulator lub korzystają z energii baterii. Bardzo dużo zależy tutaj od tego, do jakich celów ma być wykorzystywany konkretny odkurzacz ręczny. Modele przewodowe, będą mogły posprzątać tylko tę powierzchnię, która będzie znajdowała się w zasięgu przewodu. Modele przewodowe są o wiele bardziej uniwersalne. Mogą być one zebrane dosłownie w każdym miejscu. Z tego względu w czasie długiego sprzątania, są one o wiele bardziej komfortowe. Musisz jednak tutaj pamiętać o ograniczonej pojemności akumulatora i o potrzebie regularnej wymiany baterii.

Odkurzacz ręczny

fot. AdobeStock

back to menu ↑

W jaki sposób wybrać najlepszy odkurzacz ręczny?

W odniesieniu do odkurzaczy ręcznych, nie ma zbyt wielu parametrów, które po prostu musisz wziąć pod uwagę. Odkurzacze ręczne są niezwykle prostymi urządzeniami pod względem konstrukcyjnym. Nie mają żadnych technologicznych udogodnień. Są one stworzone przede wszystkim do tego, żeby szybko poradzić sobie z niewielkimi zabrudzeniami na małej powierzchni. Mimo wszystko wybór odkurzacza ręcznego powinien być bardzo dobrze przemyślany. W przeciwnym razie możesz kupić model, który nie będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Jeżeli chodzi na przykład o moc, to w przypadku odkurzaczy ręcznych jest ona najważniejszym kryterium. Im jest większa, tym urządzenie jest lepsze. Mimo wszystko musisz tutaj pamiętać o tym, że większa moc oznacza szybsze rozładowanie akumulatora.

back to menu ↑

Ranking odkurzaczy ręcznych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general