Jaki odkurzacz piorący wybrać?

Odkurzacz piorący jest bardzo ciekawą alternatywą dla tradycyjnego odkurzacza workowego, który poza sprzątaniem na sucha, ma również funkcję czyszczenia na mokro. Jest on świetnym uzupełnieniem dla innych domowych urządzeń. Pozwoli Ci na utrzymanie Twojego domu w czystości. Jednak wybranie najlepszego odkurzacza piorącego wcale nie jest takie proste. Podpowiemy Ci, co powinieneś wiedzieć na temat odkurzaczy piorących, zanim wybierzesz idealny dla Ciebie model.

Polecane odkurzacze piorące


back to menu ↑

Czym różni się odkurzacz piorący od tradycyjnego odkurzacza?

Zdecydowana większość odkurzaczy piorących może również pełnić zadanie klasycznego odkurzacza, zasysając brud oraz zanieczyszczenia na sucho. Zależnie od konstrukcji taki odkurzacz piorący może być wyposażony w dwie komory. Do jednej z nich należy wlać wodę, a w drugiej jest po prostu klasyczny zbiornik na brud. Na rynku są dostępne również odkurzacze piorące bezworkowe. W nich woda wykorzystywana jest jako filtr oraz zbiornik na nieczystości. Gdy wybierasz odkurzacz piorący, to powinieneś bardzo dokładnie zweryfikować, czy ma on w swojej ofercie możliwość odkurzania na sucho. Dzięki temu odkurzacz piorący będzie mógł zastąpić tradycyjny odkurzacz. To pozwoli Ci zaoszczędzić nie tylko wiele czasu, ale również miejsca. Radzimy Ci również sprawdzić, ile kosztują najbardziej popularne modele odkurzaczy piorących. Od razu będziesz wiedział, w co warto zainwestować.

Odkurzacz piorący

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Czy lepiej jest wybrać odkurzacz piorący, czy odkurzacz wodny?

Gdy wybierasz odkurzacz z funkcją czyszczenia na mokro, to pamiętaj o tym, że na rynku są dostępne dwa rodzaje tych urządzeń o podobnej nazwie. Są to odkurzacze piorące oraz odkurzacze wodne. Czy one się różnią pomiędzy sobą? Tak. Odkurzacze wodne są przystosowane głównie do sprzątania na sucho, wbrew swojej nazwie. Różnica w stosunku do tradycyjnych odkurzaczy polega na tym, że zbiornik z wodą jest wykorzystywany jako swojego rodzaju filtr oraz pojemnik na brud. Powietrze, które jest zasysane przez rurę, jest przenoszone bezpośrednio do zbiornika. Pojemnik z wodą służy do oddzielania zanieczyszczenia od powietrza. Czasami stosowane są również dodatkowe filtry tradycyjne, żeby była pewność, że wszystkie brudy zostały w odkurzaczu.


Odkurzacze wodne wyróżniają się jeszcze jedną bardzo interesującą cechą. Za ich pomocą można błyskawiczne posprzątać błoto lub inne mokre zanieczyszczenia, co byłoby niemożliwe w przypadku tradycyjnego odkurzacza. Natomiast odkurzacze piorące mogą funkcjonować na bardzo podobnej zasadzie. Jednak mają one również funkcję czyszczenia na mokro dywanów oraz pozostałych powierzchni. Standardowo odkurzacz piorący jest wyposażony w dodatkowy pojemnik na wodę z detergentem. To sprawia, że w tym pojemniku jest produkowana piana, która służy do czyszczenia. Odkurzacze piorące są bardziej rozwiniętą wersją odkurzaczy wodnych.

Odkurzacz piorący

fot.Adobe Stock

back to menu ↑

Co można wyczyścić za pomocą odkurzacza wodnego?

Odkurzacz piorący jest niezwykle funkcjonalnym urządzeniem, za pomocą którego będziesz mógł utrzymasz porządek i czystość w Twoim mieszkaniu. W trybie odkurzania na sucho można za jego pomocą wyczyścić praktycznie każdą powierzchnię, którą sprzątasz tradycyjnym odkurzaczem, na przykład odkurzaczem akumulatorowym lub odkurzaczem automatycznym. Funkcja prania natomiast bardzo dobrze sprawdzi się do czyszczenia na mokro takich powierzchni, jak na przykład dywany, różnego rodzaju tapicerki oraz wykładziny, panele, parkiety.

back to menu ↑

W jaki sposób działa odkurzacz piorący? Jak prać nim dywan?

Warto wiedzieć o tym, że odkurzacz piorący standardowo jest złożony z dwóch elementów. W pierwszym z nich znajduje się woda z detergentem. Natomiast do drugiego trzeba przelać zużyty płyn z detergentami. Do bezpośredniego prania produkowana jest piana. Dzięki niej jest możliwe czyszczenie dywanów oraz pozostałych zabrudzonych powierzchnie. Musisz pamiętać o tym, że przed rozpoczęciem prania dywanów, należy bardzo dokładnie je wyczyścić za pomocą trybu suchego. Ten tryb zasysa tak dużo brudu, jak to tylko możliwe. Gdy tego nie zrobisz, to możesz wetrzeć zanieczyszczenia jeszcze głębiej w dywan.

back to menu ↑

Ranking odkurzaczy piorących: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general