Odkurzacz wodny – czy warto go wybrać?

Odkurzacz wodny jest rodzajem odkurzacza, który został wyposażony w specjalny filtr wodny. To on sprawia, że kurz i zanieczyszczenia zbierają się w zbiorniku z wodą. W jaki sposób działa odkurzacz wodny oraz dlaczego warto się zdecydować na jego zakup? Odpowiemy na to pytanie w naszym poradniku zakupowym. Odkurzacz wodny jest wręcz perfekcyjnym wyborem dla osób cierpiących na alergię. Umożliwia on szybkie i efektywnie pozbycie się wszystkich zanieczyszczeń z mieszkania oraz skutecznie oczyszcza powietrze. Na rynku występuje bardzo wiele modeli odkurzaczy wodnych. Różnią się one między sobą ceną, funkcjami oraz możliwościami. Jaki odkurzacz wodny będzie dla Ciebie najlepszy?

Polecane odkurzacze wodne


back to menu ↑

W jaki sposób funkcjonuje odkurzacz wodny?

Odkurzacz wodny jest prostym i genialnym w swej prostocie urządzeniem, które posiada wbudowany filtr wodny. Zatrzymuje on zanieczyszczenia w zbiorniku z wodą. To sprawia, że na zewnątrz jest wydmuchiwane tylko i wyłącznie czyste powietrze. Takie rozwiązanie w odkurzaczu wodnym umożliwia zmniejszenie kontaktu z alergenami, brudem, kurzem oraz z sierścią zwierząt. Po zakończeniu sprzątania, wystarczy, że opróżnisz pojemnik z wodą, żeby pozbyć się alergenów.

Odkurzacz wodny

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jaki odkurzacz wodny powinieneś kupić?

Żeby wybrać odkurzacz wodny dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji, to musisz się zastanowić nam tym, do czego będziesz go wykorzystywać. Zanim kupisz jakiś konkretny model, to zastanów się nad tym, czy: masz w domu zwierzęta, czy na podłodze masz panele, parkiet, czy może płytki, czy masz dużo wykładzin lub dywanów, czy masz tapicerowane meble. Dopiero, gdy odpowiesz na te wszystkie pytania, to możesz rozpocząć poszukiwania odpowiedniego dla Ciebie odkurzacza wodnego. Pamiętaj, że odkurzacz wodny to zupełnie inne urządzenie niż odkurzacz piorący.

back to menu ↑

Jakie cechy powinien mieć odkurzacz wodny?

Odpowiedni odkurzacz wodny to taki, który spełnia Twoje podstawowe oczekiwania i potrzeby. Powinien nie tylko bardzo skutecznie czyścić, ale również być niezwykle cichy i ekonomiczny. Powinieneś również zwrócić uwagę na to, czy model, którym jesteś aktualnie zainteresowany, jest wyposażony w worek. Gdy go nie ma to znaczy, że możesz sprzątać zarówno na sucho, jak i na mokro.

Odkurzacz wodny

fot. AdobeStock


Zanim kupisz swój wymarzony odkurzacz wodny, to powinieneś uwzględnić kilka najważniejszych parametrów. Pierwszym z nich jest rodzaj filtra. Bardzo dobrze sprawdzają się filtry HEPA, ponieważ zatrzymują one aż 99 procent zanieczyszczeń, takich jak na przykład brud, kurz, czy roztocza. W dodatku filtry HEPA mogą być czyszczone pod bieżącą wodą, co znacznie uławia ich użytkowanie. Drugim bardzo ważnym parametrem jest stopniowy system filtracyjny. Umożliwia on oczyszczenie powietrza i bardzo dobrze sprawdza się w odniesieniu do alergików.

Zwróć uwagę również na regulację mocy. Im będzie ona większa, tym bardziej skuteczne będzie całe odkurzanie. Sprawdź też, czy wybrany przez Ciebie model odkurzacza wodnego posiada duży wybór końcówek. Różne modele końcówek pozwalają Ci na wyczyszczenie, na przykład parkietu, paneli, płytek, tapicerki, czy dywanów. Dobrze jest też zweryfikować, czy odkurzacz skutecznie likwiduje sierść zwierząt.

Czy zostały nam jeszcze jakieś parametry do omówienia? Tak. Kilka. Jednym z nich jest oczywiście waga. Nie odkryjemy Ameryki, jeżeli stwierdzimy, że dobry odkurzacz wodny powinien być przede wszystkim lekki. Odkurzacz wodny o dużych gabarytach jest po prostu wyjątkowo nieporęczny. Waga odkurzacza wodnego jest bardzo ważna w szczególności w przypadku dużych powierzchni do czyszczenia. Przenoszenie bardzo ciężkiego odkurzacza wodnego z pomieszczenia do pomieszczenia, będzie niepotrzebnym wysiłkiem i udręką. Powinieneś zwrócić uwagę również na pojemność zbiorników w odkurzaczu wodnym. Jest ona bardzo istotna dla właścicieli dużych mieszkań i domów. Ich większą pojemność wybierzesz, tym rzadziej będziesz musiał opróżniać pojemnik z wodą, co znacznie zwiększy komfort korzystania z tego urządzenia. Życzymy powodzenia w wyborze odpowiedniego odkurzacza wodnego.

back to menu ↑

Ranking odkurzaczy wodnych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general