Jak wybrać odkurzacz pionowy 2 w 1?

Ze względu na swoje niewielkie rozmiary oraz dużą funkcjonalność odkurzacze pionowe, w tym również modele 2 w 1 cieszą się bardzo dużą popularnością. Jak wybrać najlepszy odkurzacz pionowy 2 w 1?

Dobra alternatywa dla odkurzacza akumulatorowego

Bardzo dobrą alternatywą dla zwykłego, domowego odkurzacza może być odkurzacz pionowy. Jest on urządzeniem kompaktowym, mało ważącym oraz niezwykle funkcjonalnym. Bardzo dobrze będzie się spisywała na niewielkich przestrzeniach. Będzie wręcz idealnym wyborem do domu albo do biura. Czy odkurzacze pionowe są tak samo skuteczne jak standardowe? Jakie są ich zalety i wady? Co powinieneś uwzględnić, gdy chcesz kupić tego rodzaju odkurzacz?

Polecane odkurzacze pionowe


Odkurzacz pionowy 2 w 1

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jak wybrać odkurzacz pionowy i czy warto?

Odkurzanie bywa ciężką i nużącą czynnością, w szczególności, gdy masz niedopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb odkurzacz. Jednym z bardzo nowoczesnych i łatwo dostępnych rozwiązań jest odkurzacz pionowy. Opinie na temat tego urządzenia są bardzo skrajne. Jedni się zachwycają takimi odkurzaczami, a inni wręcz przeciwnie. Tak naprawdę, żeby być zadowolonym z takiego odkurzacza, wystarczy wybrać dobrej jakości model o dużej mocy. Odkurzacze pionowe, szczególnie te o mocno podkręconych parametrach, mogą być ciekawym zamiennikiem dla odkurzacza poziomego albo stanowić tylko jego uzupełnienie.

back to menu ↑

Kiedy warto wybrać do swojego domu lub mieszkania odkurzacz pionowy?

Będzie on dobrym wyborem dla Ciebie, jeżeli szukasz urządzenia o kompaktowych rozmiarach. Gdy poszukujesz odkurzacza do punktowego odkurzania, na przykład tylko do przedpokoju, żeby usunąć brud przyniesiony na butach, to też będzie to dla Ciebie dobra opcja. Odkurzacz pionowy przyda Ci się również w sytuacji, gdy szukasz odkurzacza akumulatorowego. Odkurzacz pionowy 2 w 1 będzie dla Ciebie idealnym urządzeniem, gdy oczekujesz od odkurzacza o wiele więcej. Odkurzacz pionowy jest dobrym wyborem również dla wszystkich tych osób, które cenią sobie komfort użytkowania, estetykę i nie lubią plączących się wokół nich kabli. Jeżeli spełniasz chociaż jedno z tych kryteriów, to zdecydowanie powinieneś się zastanowić nad zakupem odkurzacza pionowego.

Odkurzacz pionowy 2 w 1

fot. AdobeStock


back to menu ↑

A może odkurzacz pionowy 2 w 1?

Pewnie w pełni zgodzisz się z nami, że odkurzacz jest urządzeniem niezbędnym w każdym domu i mieszkaniu. Możesz za jego pomocą szybko odkurzyć nie tylko bardzo dużą liczbę dywanów, ale również meble tapicerowane. Nowoczesne odkurzacze są w stanie poradzić sobie z bardzo wieloma wyzwaniami. Odkurzacze pionowe 2 w 1 są wyposażone w długo działające akumulatory. Polecamy Ci wybrać takie urządzenie, które po naładowaniu może działać bez przerwy przez godzinę. W tym czasie będziesz mógł na spokojnie posprzątać cały dom bez konieczności doładowywania urządzenia. Musisz wiedzieć również o tym, że wiele odkurzaczy pionowych 2 w 1 ma wiele różnych trybów, na przykład tryb intensywny. Na tym trybie odkurzacz pionowy 2 w 1 będzie działał krócej.

Najlepszy odkurzacz pionowy 2 w 1, to taki, który ma w zestawie kilka końcówek. Są one bardzo przydatnymi elementami, ponieważ standardowo każdy z nich jest odpowiedni do odkurzacza innej powierzchni. Najważniejszym elementem jest elektroszczotka. Bardzo dobrze likwiduje ona wszelkie zanieczyszczenia z grubych dywanów. Natomiast szczelinówka umożliwi Ci dotarcie do trudno dostępnych miejsc, jak również pozbycie się pajęczyn oraz kurzu z kątów ścian. Bardzo istotna jest wygoda użytkowania odkurzacza. Nie może być on za ciężki, bo wtedy będzie nim trudno manewrować i przesuwać go z miejsca na miejsce. Kolejnym ważnym elementem jest uchwyt odkurzacza. Odpowiednio wyprofilowana rękojeść umożliwi Ci szybki i bezbolesne przesuwanie odkurzacza. Istotne jest również to, żeby w przypadku modeli z odczepianymi elementami, ich usunięcie było proste.

back to menu ↑

Filtry w odkurzaczu pionowym 2 w 1 – jaka jest ich rola?

To kolejny bardzo ważny element, jeżeli chodzi o ten rodzaj odkurzaczy. Powinien on wyłapywać jak największą ilość zanieczyszczeń. Dzięki temu powietrze w pomieszczeniu będzie całkowicie czyste.

back to menu ↑

Ranking odkurzaczy pionowych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general