Jaki odkurzacz stojący wybrać?

Bezprzewodowe odkurzacze stojące są coraz bardziej popularne. Stanowią wyjątkowo ciekawą alternatywę dla tradycyjnych odkurzaczy. Zastanawiasz się, co będzie dla Ciebie lepsze: odkurzacz standardowy, czy odkurzacz stojący? W tym artykule omówimy wszystkie korzyści wiążące się z zakupem odkurzacza stojącego. Odkurzacze bezprzewodowe, mimo tego, że mają podobny kształt różnią się między sobą dodatkowymi funkcjami. W tym wpisie znajdziesz odpowiedź na pytanie: jaki odkurzacz stojący kupić?

Polecane odkurzacze stojące


back to menu ↑

Odkurzacz stojący czy tradycyjny?

Dostępne na rynku odkurzacze stojące mogą być wykorzystywany do bardzo wielu różnych zadań. Urządzenia bezprzewodowe mogą nie tylko pełnić funkcję najważniejszego odkurzacza w domu, ale również czyścić dywany na mokro, tak samo jak odkurzacze piorące. Za pomocą odkurzacza stojącego bez problemu dotrzesz do trudno dostępnych miejsc. Mamy tutaj na myśli takie powierzchnie, z którymi poradzą sobie wyłącznie odkurzacze automatyczne. Nie standardowe nie mają takich możliwości. Niestety. W niektórych modelach odkurzaczy stojących możesz odpiąć rączkę. To sprawi, że otrzymasz niewielki i poręczny odkurzacz, podobny do odkurzacza samochodowego, które będzie bardzo dobrze nadawał się do usuwania zanieczyszczeń z tapicerki w samochodzie lub z domowej kanapy.

Odkurzacz stojący

fot. AdobeStock

Bardzo dużą różnicą widoczną przy używaniu odkurzacza stojącego jest zmiana pozycji, w której odkurzasz. Przy standardowym odkurzaczu musisz się trochę bardziej pochylić. Może być to dla Ciebie trudne, jeżeli cierpisz na bóle kręgosłupa lub reumatyzm. Wykorzystanie odkurzacza pionowego umożliwia zachowanie wyprostowanej postawy, co sprawia, że praca z odkurzaczem jest o wiele mniej uciążliwa. Komfort odkurzania odkurzaczem stojącym zwiększa również brak kabla w przypadku odkurzaczy akumulatorowych.

back to menu ↑

Jakie najważniejsze cechy powinien mieć odkurzacz stojący?

Stojące odkurzacze bezprzewodowe mają również inne interesujące cechy, które mają istotny wpływ na większy komfort w czasie sprzątania. Pierwszą z tych cech jest oszczędna konstrukcja. Odkurzacze stojące zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby zajmowały jak najmniej miejsca. Gdy wybierasz odkurzacz do niewielkiego mieszkania, to pamiętaj o tym, żeby uwzględnić jego rozmiar i możliwość komfortowego przechowywania.


Drugą bardzo ważną cechą odkurzaczy stojących jest wygodne zasilanie. Modele bezprzewodowe odkurzaczy stojących są wyposażone w akumulator, który gwarantuje właściwą siłę ssącą odkurzaczowi. Gdy sprzęt wyłączy się w czasie pracy, to wystarczy, że podepniesz go do ładowarki. Niektóre modele odkurzaczy stojących posiadają opcję szybkiego ładowania. W przypadku akumulatora litowo-jonowego ładowanie może zająć trochę dłużej. Dlatego dobrze jest podłączać taki odkurzacz do gniazdka, natychmiast po zakończeniu sprzątania. Kolejnym bardzo ważnym udogodnieniem w odkurzaczach stojących jest pojemnik na nieczystości.

Odkurzacz stojący

fot. AdobeStock

Większość odkurzaczy stojących nie ma worka na zabrudzenia. W praktyce znaczy to, że nie musisz systematycznie kupować worków i o tym pamiętać. Zamiast tego w modelach bezworkowych wystarczy regularne opróżnianie pojemnika. Zbiornik na zanieczyszczenia jest przeźroczysty, więc od razu widać, kiedy trzeba to zrobić. Odkurzacze stojące posiadają również zintegrowany system ssący. Zamiast elastycznej rury w odkurzaczach bezworkowych znajduje się zintegrowana rączka. To ona daje możliwość zbierania brudu z podłogi albo z innych powierzchni bezpośrednio do pojemnika. Pojedyncze elementy są ze sobą połączone, co ułatwia ich przechowywanie. Wszystkie części odkurzacza stojącego znajdują się w jednym miejscu. Nie musisz tracić czasu na poszukiwania rury albo szczotki.

back to menu ↑

Na co powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie odkurzacza pionowego akumulatorowego?

Zanim kupisz odkurzacz stojący bezprzewodowy, to powinieneś się zapoznać z jego najważniejszymi parametrami technicznymi. Specyfikacja produktu ma bardzo duży wpływ na wygodę użytkowania konkretnego urządzenia AGD.  Zwróć uwagę na czas działania odkurzacza na jednym ładowaniu.

back to menu ↑

Ranking odkurzaczy stojących: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general