Odkurzacz samochodowy – jak wybrać odpowiedni model?

Odkurzacz samochodowy jest praktycznym oraz funkcjonalnym urządzeniem. Z pewnością przyda się ono każdemu posiadaczowi auta. Na pewno odkurzacz samochodowy skutecznie zlikwiduje wszelkie plamy oraz zabrudzenia. W dodatku ułatwi zachowanie codziennego porządku w Twoim samochodzie. Odkurzacz samochodowy będzie Ci potrzebny nie tylko jesienią oraz zimą, ale również wtedy, gdy warunki pogodowe stają się wyjątkowo wymagające, na przykład w czasie cieplejszych miesięcy. Wtedy też istnieje ryzyko, że przeniesiesz na butach różnego rodzaju nieczystości do samochodu. Jaki odkurzacz samochodowy najlepiej wybrać? Na co powinieneś zwrócić uwagę przy jego zakupie? Sprawdź, jak znaleźć idealny dla Ciebie odkurzacz samochodowy.

Polecane odkurzacze samochodowe


back to menu ↑

Jakie są rodzaje odkurzaczy samochodowych?

Wybór odkurzaczy samochodowych, które są oferowane przez renomowanych producentów sprzętu AGD jest naprawdę duży. Dostępne na rynku modele odkurzaczy samochodowych różnią się między sobą na przykład: mocą, wielkością oraz rodzajem zasilania. W obecnych czasach część odkurzaczy samochodowych jest całkowicie mobilna i dają Ci one możliwość odkurzania bez dostępu do zewnętrznej sieci energetycznej. Natomiast inne odkurzacze samochodowe wymagają dostępu do gniazdka sieciowego. Dzięki temu można ich używać tylko i wyłącznie w ściśle określonych warunkach. Z zasady urządzenia, jakimi są odkurzacze samochodowe, możemy podzielić na: akumulatorowe, zasilane z gniazda zapalniczki oraz zasilane z sieci.

Odkurzacz samochodowy

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Czym jest odkurzacz samochodowy akumulatorowy?

Zdecydowanie jest to jeden z najbardziej popularnych modeli. Nie wymaga on stałego podłączenia energetycznego. Z uwagi na brak kabli, tego rodzaju odkurzacz samochodowy gwarantuje Ci całkowitą mobilność oraz jego bardzo prosty w manewrowaniu. Te jego zalety są wyjątkowo przydatne, w sytuacji, gdy musisz odkurzyć najgłębiej ukryte schowki oraz zakamarki. W dodatku, tego rodzaju odkurzacz samochodowy możesz zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Nawet w takich miejscach, w których możesz mieć problem ze znalezieniem gniazdka energetycznego. Musisz tylko pamiętać o tym, że ręczny odkurzacz samochodowy posiada określony czas pracy. Z tego względu konieczne jest wybranie modelu, który będzie miał jak najlepszą pojemność akumulatora. Praca na akumulatorze zależy od rodzaju zastosowanego akumulatora i od producenta. Średni czas pracy na baterii to od 15 do 70 minut.


Jakie są minusy posiadania takiego odkurzacza samochodowego? Z pewnością to, że zazwyczaj jest od cięższy niż odkurzacz samochodowy, który pobiera prąd z sieci. Wynika to z tego, że ten odkurzacz samochodowy ma całkiem sporych rozmiarów silnik i wbudowany akumulator. Ta jego cecha może być bardzo dużym utrudnieniem na przykład dla osób starszych.

Odkurzacz samochodowy

fot. AdobeStock

back to menu ↑

A jaki jest odkurzacz samochodowy na prąd z gniazdka zapalniczki?

Zdecydowanie jest to najbardziej polecany przez nas sprzęt do czyszczenia wnętrza samochodów albo innych pojazdów. Ten rodzaj odkurzacza samochodowego daje możliwość odkurzania przez podłączenie go do 12 V zapalniczki. Do jego zalet z pewnością można zaliczyć większą moc, niż miało to miejsce w przypadku poprzednika. Tym odkurzaczem samochodowym bez problemu wyczyścisz nawet większe zabrudzenia. Charakteryzuje się on również stałym czasem pracy. Nie musisz się bać tego, że akumulator odkurzacza samochodowego szybko się rozładuje w czasie sprzątają auta. Dzięki swojej bardzo dużej funkcjonalności, efektywnej pracy oraz stosunku jakości do ceny odkurzacz samochodowy na prąd z gniazdka zapalniczki jest bardzo popularny.

Do jego wad z pewnością można zaliczyć kabel, który zazwyczaj plącze się pomiędzy siedzeniami w czasie sprzątania. Zanim kupisz konkretny model odkurzacza samochodowego, to zwróć uwagę na długość kabla. Modele, które występują na rynku mają zazwyczaj od trzech do sześciu metrów. Im dłuższy kabel wybierzesz, tym łatwiej będzie Ci dostać się do trudno dostępnych miejsc, na przykład do schowków lub do bagażnika. To wszystkie najważniejsze informacje na temat odkurzaczy samochodowych.

back to menu ↑

Ranking odkurzaczy samochodowych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general