Jak wybrać odkurzacz samojezdny?

Pomożemy Ci w wybraniu odkurzacza samojezdnego, który czasem nazywany jest też odkurzaczem automatycznym. Przybliżymy Ci jego konstrukcję oraz zasadę działania. Zastanowimy się również nad tym, czy warto go kupić. Doskonale wiemy o tym, że w dzisiejszych czasach nie każdy ma czas na sprzątanie. Właśnie dlatego na rynku zaczęły być dostępne odkurzacze samojezdne, czyli automatyczne. Dzięki nim można zapomnieć o ręcznym sprzątaniu i o okruchach na podłodze. W dodatku najnowsze modele odkurzaczy samojezdnych zostały wyposażone w specjalne systemy, które umożliwiają usunięcie nawet najbardziej uciążliwych zabrudzeń. Oczywiście za taką wygodę trzeba słono zapłacić.

Polecane odkurzacze samojezdne


back to menu ↑

Czym jest odkurzacz samojezdny?

Nazwa tego urządzenia pewnie sama w sobie, niewiele Ci powie. Tak naprawdę odkurzacz samojezdny nie jest samodzielnym urządzeniem. Potrzebna jest do niego jeszcze stacja dokująca, która za pomocą podczerwieni nawiguje odkurzacz samojezdny do miejsca, w którym ma on naładować akumulator. To wszystko sprawi, że nie będziesz miał w domu ciągle rozładowanego odkurzacza. Oczywiście przed jego zakupem, warto jest sprawdzić, w jaki sposób działa konkretny model odkurzacza automatycznego.

Jednak plusem jest to, że na rynku są już dostępne modele w bardzo rożnych cenach i nie musisz się decydować na odkurzacz automatyczny za kilka tysięcy złotych, żeby Twój dom był dobrze posprzątany. Odkurzacz samojezdny jest przystosowany do sprzątania różnego rodzaju powierzchni. Chodzi nam tutaj nie tylko o metraż Twojego mieszkania, ale również o panujące w nim warunku. Odkurzacz samojezdny jest dobrym rozwiązaniem nie tylko do domów jednorodzinnych, ale również do mieszkań, biur, placówek użyteczności publicznego oraz do wielu innych miejsc. Można powiedzieć, że jest to bardzo uniwersalny typ odkurzacza. Czy warto go kupić mimo wysokich cen? Na co zwrócić uwagę przy jego wybieraniu? Postaramy się odpowiedzieć na te wszystkie pytania.

Urządzenie porusza się samodzielnie, bez żadnej pomocy domowników po domu oraz likwiduje odnalezione po drodze zabrudzenie. Wszystko to jest możliwe za sprawą zestawu czujników, jak również algorytmom ruchu i sprzątania. Odkurzacz automatyczny dzięki zainstalowanym w nim czujnikom nie spadnie ze schodów, ani nie zderzy się ze ścianą. Natomiast spełni swoją funkcję, czyli wjedzie w każdy, nawet najtrudniej dostępny kąt i dokładnie odkurzy całe Twoje mieszkanie. Odkurzacz automatyczny to urządzenie bezprzewodowe. Działa bez żadnej Twojej ingerencji i to jest jego najważniejsza zaleta, ponieważ jest niesamowicie komfortowy w użytkowaniu. Po pierwszej konfiguracji, możesz szybko zapomnieć, że w ogóle masz odkurzacz samojezdny, bo on się sam sobą zajmie i posprząta Twoje mieszkanie. Koniec z szukaniem czasu, żeby odkurzyć sypialnię lub pokój.


Odkurzacz samojezdny

fot. AdobeStock

back to menu ↑

W jaki sposób odkurzacz samojezdny sprząta mieszkanie?

Sam układ sprzątania w odkurzaczu samojezdnym nie jest zbyt skomplikowany. Za pomocą szybko obracającej się szczotki, śmieci przenoszą się do wbudowanego w odkurzaczu pojemnika. Z uwagi na swój okrągły kształt, odkurzacze samojezdne są wyposażone w dodatkową boczną szczotkę, która jest odpowiedzialna za wygarnianie zanieczyszczeń z kątów. W odkurzaczu samojezdnym nie stosuje się worków. Właśnie z tego względu wszystkie brudy trzeba systematycznie usuwać z plastikowego pojemnika.  Trzeba tutaj jeszcze bardzo mocno zaznaczyć, że wiele odkurzaczy samojezdnych, jest przez producentów wyposażana w dodatkowe nakładki oraz ściereczki które umożliwiają wykonywanie przez nie innych trybów pracy, nie tylko tego, który znajduje się w odkurzaczu tradycyjnym lub odkurzaczu pionowym.

Odkurzacz samojezdny

fot. AdobeStock

Odkurzacz samojezdny możesz wykorzystać między innymi do sprzątania na mokro, ścierania kurzu oraz mycia. Samojezdny odkurzacz poradzi sobie nie tylko na wykładzinie Możesz za jego pomocą posprzątać również: panele, parkiety drewniane, płytki, chodniki, dywany strzyżone, okna oraz powierzchnie szklane. Najważniejsze jest to, żebyś przed zakupem konkretnego modelu zapoznał się z jego specyfikacją.

back to menu ↑

Ranking odkurzaczy samojezdnych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general