Odkurzacz automatyczny – jaki wybrać?

Odkurzanie dla wielu osób, zaraz po zmywaniu jest jedną z najbardziej nielubianych czynności domowych. Jeżeli jesteś osobą, która wymiguje się od tego obowiązku, jak tylko może, to zachęcamy Cię do zakupu nowego odkurzacza. Niezależnie od tego, czy jest to odkurzacz samochodowy, odkurzacz akumulatorowy, czy automatyczny, przed zakupem warto poczytać o wszystkich tych urządzeniach, żebyś później wiedział, na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę.

Jeżeli masz już takie nastawienie, że chcesz mieć w domu odkurzacz automatyczny i żaden inny, to z chęcią pomożemy Ci w wyborze odpowiedniego modelu. Dzięki odkurzaczowi automatycznego podłogi w Twoim domu staną się błyszczące i nieskazitelnie czyste. Plusem odkurzacza automatycznego jest to, że gdy on pracuje, to Ty możesz sobie spokojnie odpocząć. Jak wybrać najlepszy dla Ciebie odkurzacz automatyczny?

Polecane odkurzacze automatyczne


back to menu ↑

W jaki sposób działają odkurzacze automatyczne?

Odkurzacz automatyczny wyróżnia się tym, że samodzielnie porusza się po podłodze, szybko omija wszelkie ewentualne przeszkody, które staną mu na drodze i z łatwością trafia do swojej stacji dokującej. Wszystko to dzieje się za sprawą innowacyjnego systemu wrażliwych czujników. Są one w stanie wyczuć przeszkody z pewnej odległości oraz kierować urządzeniem, w taki sposób, żeby je ominęło. Z tego względu możliwe jest również zupełnie spuszczenie odkurzacza z oczu. Nie trzeba się jednocześnie martwić o to, że spadnie on z Twoich schodów albo że uderzy w ścianę.

Odkurzacz automatyczny

fot. AdobeStock

Proces odkurzania jest bardzo nieskomplikowany, jeżeli chodzi o stronę techniczną, Wbudowane w spód odkurzacza szczotki błyskawicznie się obracają i wciągają wszystkie zanieczyszczenia do zbiornika, który znajduje się powyżej. Po skończonym odkurzaniu, wystarczy, że opróżnisz zbiornik. Odkurzacz automatyczny w ten sposób będzie znowu gotowy do odkurzania. Niektóre modele odkurzaczy automatycznych są wyposażone w specjalne boczne szczotki, które bardzo szybko zgarniają zabrudzenia przy krawędziach ścian oraz w narożnikach. Ten system sprawia, że możliwe jest usunięcie zabrudzeń, które znajdują się wzdłuż ścian. A jak wiadomo są to miejsca szczególnie trudnodostępne.


back to menu ↑

Na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza automatycznego?

Gdy decydujesz się na kupno odkurzacza automatycznego, to powinieneś zwrócić szczególną uwagę na wymienione dalej parametry. Pierwszym z nich jest długość czasu pracy. Radzimy Ci wybrać takie urządzenie, które działa jak najdłużej bez konieczności ładowania. Najlepiej, jeżeli odkurzacz będzie mógł pracować nieprzerwanie przez sześćdziesiąt minut. Jest to przeciętny czas wymagany do tego, żeby posprzątać całe mieszkanie.

Musisz również wziąć pod uwagę to, że razem z naturalną eksploatacją urządzenia moc jego akumulatora, będzie się zmniejszała. To sprawi, że czas pracy na akumulatorze będzie się stopniowo skracał. Z tego względu polecamy Ci zdecydowanie się na model, który ma jak najdłuższy czas wyjściowy pracy. Najlepsze są takie odkurzacze automatyczne, które są w stanie pracować nieprzerwanie przez 75 minut. Kolejnym szczególnie ważnym parametrem jest długość czasu ładowania. Im będzie on krótszy, tym szybciej odkurzacz automatyczny, będzie on gotowy do pracy. Najczęściej jest on wprost proporcjonalny do osiągniętego czasu pracy. Najlepsze są takie odkurzacze, które po dwóch godzinach ładowania, są w stanie bez przerwy pracować przez dwie godziny.

Odkurzacz automatyczny

fot. AdobeStock

Trzecim już bardzo istotnym parametrem jest wysokość pracy. Od tego, na jakiej wysokości pracuje odkurzacz automatyczny, zależy, czy będzie od mógł pokonać progi wyższe niż te standardowe. Pojemność zbiornika to kolejny parametr, który powinieneś wziąć pod uwagę. Natomiast od tego parametru zależy, jak często będziesz zmuszony do opróżniania pojemnika ze zgromadzonych w nim zanieczyszczeń. Dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na jak największy pojemnik. Dzięki temu, będziesz mógł go opróżniać raz na kilka cykli odkurzania. Koniecznie weź pod uwagę również moc odkurzacza. Im większa, tym lepszy i wydajniejszy jest odkurzacz.

back to menu ↑

Ranking odkurzaczy automatycznych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general