Dlaczego warto kupić odkurzacz cyklonowy?

Standardowe odkurzacze mają worki, w których gromadzi się kurz. To sprawia, że trzeba je dosyć często wymieniać oraz pamiętać o tym, żeby ciągle kupować nowe opakowania worków. Sprawia to, że obsługa takiego zwykłego odkurzacza, na przykład odkurzacza budowlanego, jest o wiele mniej komfortowa niż właśnie odkurzacza cyklonowego. Ten typ odkurzacza charakteryzuje się tym, że nie musisz ciągle ponosić dodatkowych kosztów związanym z koniecznością zakupu nowych worków do odkurzacza. Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest technologia cyklonowa.

Odkurzacz cyklonowy, który wykorzystuje tę technologia, zamiast worka ma w sobie specjalną komorę. Do niej jest zassane powietrze. Następnie jest ono wprowadzane w ruch wirowy. Właśnie z powodu tego procesu te odkurzacze nazywane są cyklonowymi. Ta technologia pozwala bardzo skutecznie oddzielić zanieczyszczenia, które zbierają się w pojemniku. Na rynku występują również rozwiązania multicyclon i singlecyclon. Różnią się one ilością cyklonów wytwarzanych w komorze.

Polecane odkurzacze cyklonowe


back to menu ↑

Czy odkurzacz cyklonowy jest odpowiedni dla alergika?

Wytwarzane w odkurzaczu cyklony bardzo efektywnie oddzielają cząsteczki kurzu od przepływającego powietrza. To sprawia, że wydostające się na zewnątrz powietrze jest czystsze niż to zassane. Dobrej jakości odkurzacz cyklonowy powinien posiadać również wbudowany filtr HEPA. Dzięki temu jest on jeszcze bardziej przyjazny dla alergików. Odkurzacze z filtrem HEPA, posiadają najwyższą klasę skuteczności filtracji A. Zatrzymują one prawie sto procent zanieczyszczeń o średnicy 0,3 -10 mikrona. Chodzi tutaj między innymi o różnego rodzaju bakterie, pyłki roślin, roztocza oraz grzyby.

Odkurzacz cyklonowy

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Odkurzacze cyklonowe posiadają stałą, niezmienną siłę ssania

Standardowe, klasyczne odkurzacze są wyposażone w worek, który w czasie odkurzania się zapełnia. To sprawia, że odkurzacz stopniowo traci moc ssania. Odkurzacze cyklonowe zamiast worka mają pojemnik, do którego wpada kurz oddzielony od powietrza. Zgromadzony w pojemniku kurz nie przeszkadza zassanemu powietrzu. To sprawia, że odkurzacz cyklonowy nie traci mocy w czasie odkurzania oraz napełniania się zbiornika.

back to menu ↑

Odkurzacz cyklonowy jest bardzo dobrą inwestycją

Nie ma tutaj mowy o żadnych dodatkowych kosztach eksploatacji. Odkurzacz cyklonowy jest jednorazowym zakupem na lata. Jeden raz płacisz za urządzenie, które do sprawnego funkcjonowania nie wymaga żadnych dodatkowych akcesoriów. W odniesieniu do tradycyjnych odkurzaczy jest to bardzo duże udogodnienie. W przypadku odkurzacza cyklonowego nie będziesz zmuszony do regularnego kupowania worków oraz filtrów chroniących silnik. Odkurzacze cyklonowe nie wymagają worków. Natomiast filtry można wiele razy myć w wodzie.

Odkurzacz cyklonowy

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Odkurzacz cyklonowy jest przyjazny środowisku naturalnemu

Gdy nie musisz kupować nowych worków do odkurzacza i nie wyrzucasz starych, to dbasz o środowisko naturalne. Co więcej, odkurzacze cyklonowe zapewniają bardzo wysoką wydajność oraz najwyższy komfort użytkowania przy niewielkim poborze energii.

back to menu ↑

Zakup odkurzacza cyklonowego jest związany z niższymi opłatami za energię elektryczną

Najwyższej jakości odkurzacze cyklonowe znajdują się w klasie energetycznej A. Jest to jedno z najlepszych obecnie dostępnych na rynku rozwiązań. Odkurzacz cyklonowy zapewnią wysoką energooszczędność oraz niższe rachunki za prąd.

back to menu ↑

Kolejne istotne zalety odkurzaczy cyklonowych

Oprócz tego, że nie musisz wydawać pieniędzy na worki do odkurzacza, to również nie musisz pamiętać o ich kupowaniu. Ile razy było tak, że zapomniałeś kupić worek, odkurzacz był przepełniony i nie miałeś możliwości posprzątania mieszkania? To bardzo irytujące, a zdarzyło się każdemu. Odkurzacz cyklonowy zawsze jest gotowy do tego, żeby posprzątać Twój dom. Za pomocą tego odkurzacza możesz wreszcie dokładnie posprzątać takie miejsca jak na przykład taras, czy garaż. Normalnie, żeby odkurzyć w tych miejscach, było Ci potrzebnych kilka worków. Zbiornik w odkurzaczu cyklonowym możesz w bardzo łatwy sposób opróżnić i odkurzać dalej. Odkurzacz cyklonowy będzie najlepszy, również wtedy, gdy przypadkowo wciągniesz do niego kolczyk lub monetę. Łatwo wyjmiesz te przedmioty, bo pojemnik jest przeźroczysty.

back to menu ↑

Ranking odkurzaczy cyklonowych : TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general