Jak wybrać najlepszy odkurzacz przemysłowy?

Odkurzacze są urządzeniami, które są po prostu niezbędne w każdym domu i mieszkanie. Tak samo wbrew pozorom jest z odkurzaczami przemysłowymi. Czasami są one również nazywane odkurzaczami budowlanymi. Są one przeznaczone do likwidowania wszelkiego rodzaju trudnych zanieczyszczeń. Na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze jak najlepszego odkurzacza przemysłowego? Jaki odkurzacz będzie najlepszy do sprzątania gipsu lub popiołu? Podpowiemy Ci, jak wybrać odkurzacz przemysłowy o dobrych parametrach w atrakcyjnej cenie.

Polecane odkurzacze przemysłowe


back to menu ↑

W jaki sposób działa odkurzacz przemysłowy?

Chyba najlepiej zacząć od tego, czym tak w ogóle jest odkurzacz przemysłowy? To specjalny rodzaj odkurzacza. Służy on do usuwania zanieczyszczeń, z którymi nie poradzi sobie ani tradycyjny odkurzacz domowy, ani odkurzacz automatyczny. Odkurzacze przemysłowe wykorzystywane są przede wszystkim w zakładach produkcyjnych oraz przy pracach remontowo-budowlanych. Najważniejsza zasada działanie odkurzacza przemysłowego jest taka sama jak w odkurzaczu tradycyjnym.

Odkurzacz przemysłowy

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie są klasy odkurzaczy przemysłowych?

Odkurzacze przemysłowe możemy podzielić zgodnie z możliwościami wykonywanej pracy. Nie każdy odkurzacz jest odpowiedni do usuwania każdego rodzaju zanieczyszczeń. Z tego względu zostały one podzielone na klasy. Inaczej te klasy nazywa się filtrami. W klasie L znalazły się odkurzacze przeznaczone do pochłaniania pyłów. Bardzo szybko poradzą sobie one z różnego rodzaju pracami stolarskimi oraz z odpadami z obróbki tworzyw sztucznych. Odkurzacz przemysłowy z klasy L poradzi sobie również z drobnym kruszywem. W klasie M znalazły się natomiast odkurzacze przemysłowe, które są odpowiednie do usuwania kruszywa i pyłów. Dodatkowo poradzą sobie jeszcze z odpadami z farb oraz z gipsu. W klasie H możesz znaleźć odkurzacze przemysłowe, które poradzą sobie z największymi niebezpieczeństwami. Można wśród nich wymienić na przykład: ołów, kadm, azbest, pleśń. W dodatku tego rodzaju odkurzacze przemysłowe są wyposażone w filtry. Dzięki nim czyszczenie powierzchni nie stanowi zagrożenia dla Twojego zdrowia. W dodatku tego rodzaju odkurzacze przemysłowe poradzą sobie ze wszystkimi zastosowaniami, które odnoszą się do odkurzaczy przemysłowych z klasy M. Dodatkową, przydatną funkcją, która może znajdować się w tego rodzaju urządzeniach przemysłowych jest system samooczyszczenia. Pomaga on bardzo mocno w czasie prac, które są związane ze sprzątaniem pomieszczenia po szlifowaniu gładzi szpachlowej. Dzięki temu nie musisz co chwila odrywać się od swojej pracy.

Odkurzacz przemysłowy


back to menu ↑

Jaką moc może mieć odkurzacz przemysłowy?

Gdy wybierasz bardzo dobrej jakości odkurzacz przemysłowy, to powinieneś zwrócić szczególną uwagę na jego moc. Gdy odkurzacz przemysłowy ma wyższą moc, to jednocześnie posiada większą moc ssania. Moc, jaką powinien mieć odkurzacz przemysłowy zamyka się w zakresie od 1200W do 1600W.

back to menu ↑

Jaka powinna być pojemność zbiornika na odpady w odkurzaczu przemysłowym?

Gdy pracujesz na budowie lub w zakładzie produkcyjnym, to nie możesz sobie pozwolić na nieustanne opróżnianie pojemnika. Z tego względu dobranie właściwego pojemnika na odpady, jest tak bardzo ważną kwestią. Producenci posiadają w swojej ofercie bardzo różne wielkości pojemników. Jednak wiadomo powszechnie, że pojemniki do odkurzacza przemysłowego, które mają powyżej 40 litrów są za duże.

back to menu ↑

Jaki zasięg ma odkurzacz przemysłowy?

Gdy przewód zasilania będzie miał dłuższy zasięg oraz wąż będzie długi, to ułatwi to bardzo wiele prac. Między innymi prace sprzątające na budowach.

back to menu ↑

Czy odkurzacze przemysłowe są trwałe?

Gdy kupujesz odkurzacz przemysłowy, to bardzo ważne jest sprawdzenie jego jakości wykonania. Odkurzacz przemysłowy powinien zostać wyprodukowany z odpornych na zanieczyszczenie oraz wysokiej jakości materiałów. Waga odkurzacza przemysłowego nie jest jego najważniejszym parametrem. Ciężkie modele odkurzaczy przemysłowych są zazwyczaj umieszczane na specjalnych wózkach. To sprawia, że taki wielokilogramowy odkurzacz jest o wiele bardziej mobilny. Łatwo jest nim również swobodnie manewrować.

back to menu ↑

Ranking odkurzaczy przemysłowych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general