Jak wybrać odkurzacz centralny?

Z tego wpisu dowiesz się, w jaki sposób wybrać najlepszy odkurzacz centralny. Jeżeli zamierzasz zamontować u siebie system centralnego odkurzania, pewnie zastanawiasz się, jaki odkurzacz centralny będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni. W czasie wyboru odkurzacza centralnego powinieneś zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników oraz parametrów technicznych.  Odkurzacz centralny jest o wiele bardziej skomplikowanym urządzeniem niż na przykład odkurzacz pionowy, czy odkurzacz automatyczny. Odkurzacz centralny musi być dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb, planowanej instalacji oraz Twoich warunków mieszkalnych. Ta parametry w bardzo dużym stopniu mówią o tym, jak wybrać odkurzacz centralny.

Polecane odkurzacze centralne


back to menu ↑

Co powinieneś uwzględnić przy wyborze odkurzacza centralnego?

Gdy chcesz wybrać jak najbardziej dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb odkurzacz centralny, to powinieneś znać takie jego parametry, jak odległość od najdalszego gniazda do wyrzutni, czyli długość instalacji, powierzchnia mieszkania do posprzątania, przybliżoną ilość gniazd ssących. Gdy zadajesz sobie pytanie, jak wybrać odkurzacz centralny, to musisz wiedzieć, że najpierw powinieneś znać podstawowe parametry odkurzaczy centralnych oraz mieć najważniejsze informacje o Twojej instalacji.

Odkurzacz centralny

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jak wybrać najlepszy odkurzacz centralny?

Bardzo ważną informacją, w czasie zastanawiania się nad tym, w jaki sposób wybrać odkurzacz centralny jest maksymalna długość instalacji. To właśnie ten parametr w największym stopniu mówi o tym, jaki powinieneś wybrać odkurzacz centralny. Kolejnymi bardzo ważnymi parametrami, na które powinieneś zwrócić uwagę, jeżeli są podane na karcie produktu konkretnego odkurzacza: powierzchnia do sprzątania, przybliżona liczba gniazd ssących, metoda filtracji oraz moc. Przepływ instalacji powinien być mierzony pod względem najmniej korzystnie ulokowanego gniazda, czyli standardowo najbardziej oddalonego. Jest to najważniejszy parametr określający, jak powinieneś kupić odkurzacz centralny. Powyższe informacje w bardzo dużym stopniu warunkują oraz mówią o tym, w jaki sposób wybrać najlepszy odkurzacz centralny.

Odkurzacz centralny

fot. AdobeStock


back to menu ↑

W jaki sposób wybrać odkurzacz centralny dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań?

Gdy wybierasz odkurzacz centralny, to powinieneś zwrócić uwagę na: moc odkurzacza, moc ssącą określaną w Airwattach, pojemność zbiornika, poziom hałasu, sposób filtracji, sposób oraz łatwość sterowania. Moc odkurzacza centralnego oznacza jego siłę i związany z nią bardzo mocno zasięg. Moc ssąca mówi o sile zasysania, a więc ma bezpośredni wpływ na wygodę odkurzania. Pojemność zbiornika ma wpływ na czas, co jaki będziesz musiał go opróżniać. Im większy jest zbiornik, tym lepiej dla Ciebie. Chociaż jednostka centralna umiejscowiona jest zazwyczaj w pomieszczeniach gospodarczych, to i tak powinieneś zwrócić szczególną uwagę na poziom hałasu. Nie może on przekraczać pewnych określonych norm.

Metoda filtracji zastosowana w odkurzaczu centralnym mówi o tym, jakiego rodzaju obsługi konkretny odkurzacz będzie wymagał w czasie eksploatacji. W dodatku nie możesz zapominać również o innych parametrach. Między innymi o tym, do jakich celów będzie Ci potrzebny odkurzacz centralny. Właśnie dlatego powinieneś zwrócić uwagę na długość instalacji, czyli odległość od najdalszego gniazda do wyrzutni oraz na powierzchnię do sprzątania.

back to menu ↑

Podsumowanie dotyczące wyboru odpowiedniego odkurzacza centralnego

Przede wszystkim musisz mieć informacje dotyczące Twojej instalacji. Najważniejsza jest długość instalacji, czyli odległość od najdalszego gniazda do wyrzutki. Powinieneś mieć też określony budżet oraz konkretne oczekiwania dotyczące odkurzacza centralnego, oraz sposobu jego eksploatacji. Chodzi tutaj przede wszystkim o jego funkcje oraz sposób filtracji. Gdy zastosujesz się do tych wszystkich zasad, to masz gwarancję, że wybierzesz odkurzacz centralny jak najlepiej dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb oraz do warunków mieszkalnych. Parametry zarówno mieszkalne, jak i parametry samej instalacji mówią o tym, jaki odkurzacz centralny powinieneś wybrać.

back to menu ↑

Ranking odkurzaczy centralnych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general