Jak wybrać ogrzewacz do rąk?

Jesień w pełni. We wnętrzach pojawiają się jesienne dekoracje, a dni zaczynają być coraz krótsze. Chłód za oknem sprawia, że każdy ma ochotę wyciągnąć z szafy grubszą kurtkę i cieplejszy sweter. Wiadomo, że poczucie zimna jest bardzo subiektywne. Niektórzy ciągle narzekają, że jest im zimno, a u innych to praktycznie nie występuje. Jeżeli od dziecka jesteś ogromnym zmarzluchem, to poradnik zakupowy dotyczący ogrzewaczy do rąk, będzie dla Ciebie wyjątkowo przydatny. Ogrzewacze do rąk będą dobrym wyborem również dla tych wszystkich osób, które bardzo dużo czasu spędzają na zewnątrz, na przykład z powodu wykonywanej pracy. Wtedy ich ręce marzną przez cały czas i są narażeni na ich wychłodzenie, a w skrajnych przypadkach na odmrożenia. Wbrew pozorom wcale nie tak trudno się ich nabawić, gdy przez jakiś czas pozostaniesz na mrozie. Odmrożenia są szczególnie bolesne. Praktycznie tak samo jak poparzenia. W dodatku mogą prowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń nerwów, na przykład problemów z czuciem. Najmniej odporne na odmrożenia są ręce i nogi. Dlatego już dzisiaj radzimy Ci rozejrzeć się za ogrzewaczem do rąk. Jaki rodzaj ogrzewacza będzie najlepszym wyborem na zimowe dni? Na rynku występuje bardzo wiele rodzajów ogrzewaczy do rąk. Podpowiemy Ci, który z nich będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni.

Polecane ogrzewacze do rąk


back to menu ↑

Jakie cechy mają żelowe ogrzewacze do rąk?

Żelowe ogrzewacze do rąk są atrakcyjne pod względem cenowym i proste w działaniu. Można ich używać wielokrotnie. Są to najważniejsze zalety ogrzewaczy żelowych. Ich działanie opiera się na zasadzie krystalizacji obojętnego płynu, który jest zamknięty w plastikowej torebce. Żeby aktywować tego rodzaju ogrzewacz do rąk, to należy przełamać metalową blaszkę, która znajduje się w samym środku ogrzewacza. Ogrzewacz w czasie kilku sekund może się rozgrzać aż do temperatury 50 stopni Celsjusza. Przyjemne ciepełko może się utrzymać nawet przez kilkadziesiąt minut. Ogrzewacze żelowe do rąk, które są dostępne w sklepach internetowych oraz stacjonarnych posiadają bardzo różnorodne kształty oraz wielkości. Możesz łatwo znaleźć również taki ogrzewacz do rąk, który spodoba się Twojemu dziecku. Gdy żel już odda ciepło, to  zaczyna się krystalizować ponownie. Żeby przygotować ogrzewacz do rąk do ponownego użycia, to musisz włożyć go do wrzącej wody na kilka minut. Gdy weźmiesz pod uwagę, że ogrzewacze do rąk żelowe kosztują nie więcej niż kilka złotych i to, że możesz ich używać wielokrotnie, to ten dodatkowo wysiłek jest jakby wliczony w cenę. Nie ma co narzekać. Za taką cenę wyprodukowanie ogrzewacza do rąk, który byłby całkowicie bezobsługowy byłoby po prostu niewykonalne. Ogrzewacz żelowy do rąk będzie najlepszym wyborem dla Ciebie, jeżeli bardzo dużo czasu spędzasz na zewnątrz, na przykład gdy jesteś w pracy.

Ogrzewacz do rąk

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Czym różnią się od nich chemiczne ogrzewacze do rąk?

Ogrzewacze chemiczne do rąk to bardzo dobry wybór na wycieczki przy wyjątkowo niesprzyjających warunkach pogodowych. Są bardzo lekkie i nie zajmują dużo miejsca. Są złożone z torebki, która zawiera substancję chemiczną w postaci nietoksycznego oraz bezwonnego proszku. Opakowanie, czyli chemiczny ogrzewacz do rąk przed zastosowaniem wystarczy otworzyć oraz bardzo intensywnie nim trząść przez mniej więcej minutę. Wtedy uda Ci się dobrze wymieszać znajdujący się w chemicznym ogrzewaczu do rąk środek grzewczy. Zapewnisz mu też optymalny dopływ powietrza. Od momentu zainicjowania chemiczny ogrzewacz do rąk będzie utrzymywał stałą temperaturę przez mniej więcej osiem godzin. Ta temperatura to 60 stopni Celsjusza. Proces grzania chemicznego ogrzewacza do rąk możesz zachować nawet przez tydzień. Wystarczy, że dokładnie zamkniesz ogrzewacz do rąk w szczelnym pojemniku. W ten sposób ograniczysz do niego dostęp powietrza.

Ogrzewacz do rąk

fot. AdobeStock

back to menu ↑

A czym charakteryzują się ogrzewacze benzynowe?

Ogrzewacze benzynowe do rąk inaczej nazywa się katalitycznych. Działają one w oparciu o utlenianie się benzyny albo alkoholu etylowego. Katalizatorem utleniania jest zazwyczaj płytka platynowa. Tego rodzaju ogrzewacze do rąk mogą działać nawet przez 24 godziny.

back to menu ↑

Ranking ogrzewaczy do rąk: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general