Koc plażowy – jaki koc zabrać ze sobą nad wodę?

Jeżeli jesteś miłośnikiem plażowania, to z pewnością doskonale wiesz, że bardzo ważną częścią wyposażenia wczasowicza jest koc plażowy. To właśnie on w bardzo dużym stopniu wpływa na komfort w czasie wakacyjnego wypoczynku nad wodą. Jak koc plażowy wybrać? Jakie modele koców plażowych są obecnie dostępne na rynku? Gdy jest naprawdę gorąco, a słońce jeszcze świeci coraz mocniej i mocniej, to zaczynasz marzyć o tym, żeby sobie poleniuchować nad morzem albo nad jeziorem. Jeżeli tak, to możesz zacząć od spakowania walizek. Nie zapomnij zabrać ze sobą stroju kąpielowego, dobrego kremu z filtrem UV oraz wygodnego koca na plażę. Wszystkie te akcesoria są bardzo potrzebne w czasie gorących dni. Producenci sprzętu turystycznego wychodzą naprzeciwko potrzebom podróżników i zaczynają tworzyć coraz ciekawsze wersje koców plażowych. W sklepach znajdziesz naprawdę bardzo wiele ciekawych modeli. Nasze rady w tym poradniku zakupowym spowodują, że łatwiej Ci będzie wybrać odpowiedni model koca plażowego. 

Koce plażowe są niezbędne do wypoczywania nad wodą

Na pewno już bardzo dobrze wiesz, jak przykrym uczuciem jest położenie się na piasku, gdy jeszcze masz mokre ciało po kąpieli. Niekomfortowe jest również siedzenie na trawie, w czasie pikniku w parku lub wylegiwanie się na ziemi w czasie górskiej wędrówki. W takich sytuacjach wyjątkowo dobrze sprawdzają się koce plażowe. Znacznie poprawiają one komfort wypoczynku na łonie natury. Wbrew pozorom możesz je zabrać nie tylko na plażę, ale również do lasu, w góry albo rozłożyć tego rodzaju koc w przydomowym ogródku. Kiedyś był w sklepach tylko jeden model koca plażowego, a dzisiaj trudno jest znaleźć koc, który byłby tylko i wyłącznie zwykłym, prostokątnym kawałkiem materiału. W dzisiejszych czasach koce są wzbogacane o różnego rodzaju wzmocnienia, które sprawiają, że koc lepiej izoluje od podłoża. Koc plażowy może mieć również różnego rodzaju uchwyty. Koce na plażę są dostępne w bardzo różnorodnej kolorystyce. To sprawia, że bez problemu możesz kupić taki koc plażowy, jaki chcesz. Może mieć on Twój ulubiony kolor, wzór. Bardzo popularne są różnego rodzaju motywy roślinne oraz zwierzęce.

Koc plażowy

fot. AdobeStock

Jakie są rodzaje koców plażowych?

Koce plażowe różnią się między sobą głównie materiałem, z którego zostały wyprodukowane. W sklepach możesz spotkać na przykład maty uszyte z mikrofibry, polaru, poliestru i z tkanin akrylowych. Każdy z tych materiałów ma swoje wady oraz zalety. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie takiego koca plażowego, który będzie po prostu miły w dotyku. Zwróć uwagę również na spodnią część maty. W sklepach występują też koce plażowe z izolacją. Jest to warstwa wodoszczelnej folii. Różne są również wymiary koców plażowych. Obszerny koc plażowy będzie w stanie pomieścić więcej osób. W dodatku zmieści się na nim więcej rzeczy, które są niezbędne w czasie plażowania. Koc jest potrzebny do tego, żeby nie zgubić niczego, gdy jesteś na plaży. W szczególności dziecięcych zabawek.

Koc plażowy

fot. AdobeStock

Jaki koc na plażę najlepiej spełni swoją rolę?

Koc plażowy musi być nie tylko duży i estetyczny, ale również solidny i funkcjonalny. Najlepszym wyborem będzie model w postaci składanego koca z izolacją. W sklepach ze sprzętem turystycznym możesz znaleźć naprawdę wiele rodzajów i fasonów takiego koca plażowego. Spodnia warstwa koca plażowego jest pokryta wodoszczelnym materiałem, który ochroni Cię przed zimnem oraz przed wilgocią. To sprawia, że gdy będziesz siedział na tym kocu plażowym, to nie będziesz czuł chłodu od wilgotnej ziemi. Folia izolacyjna i pozostałe dodatkowe warstwy chronią koc plażowy przed uszkodzeniami. To sprawia, że możesz go położyć nawet na ostrzejszej trawie albo na grubym żwirze. Odpowiedniej jakości koc plażowy z folią jest dodatkowo składany oraz posiada specjalne gumki, paski albo rzepy, które go przytrzymują.  Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, w szczególności wtedy, gdy podróżujesz. Koc plażowy się nie rozwija, nie gniecie i zajmuje o wiele mniej miejsca. Niektóre koce plażowe są tej wyposażone w uchwyty ułatwiające ich przenoszenie.

ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general