Jaki głośnik bluetooth kupić?

Coraz większą popularnością cieszą się w dzisiejszych czasach głośniki bezprzewodowe. Mogą być one większe lub mniejsze. Dzięki nim możesz słuchać muzyki w dowolnym miejscu na świecie. Wystarczy, że będziesz miał połączenie bluetooth. Dzięki niemu będziesz mógł się cieszyć piosenkami odtwarzanymi ze smartfona, z laptopa albo z tabletu. Rozwój technologiczny spowodował, że urządzenia tego rodzaju mają niezwykle przystępne ceny. Najmniejszy głośnik bluetooth możesz kupić już za kilkanaście złotych. Wystarczy tylko, że dobrze poszukasz. Co powinieneś wiedzieć na temat głośników bluetooth?

Polecane głośniki bluetooth


back to menu ↑

Czym jest głośnik bluetooth? W jaki sposób działa?

Na pierwszy rzut oka większość głośników bluetooth w ogóle nie różni się od tradycyjnych głośników, które są Ci pewnie dobrze znane od bardzo wielu lat. Jednak największą zaletą głośników bluetooth jest brak okablowania i wbudowany akumulator. Powinieneś również mieć świadomość tego, że wiele modeli ma również wejście typu jack 3,5 mm. To sprawia, że możesz podłączyć je kablem do dowolnego urządzenia audio. Najważniejszą zasadą działanie tego głośnika bezprzewodowego jest połączenie bluetooth. To dobrze wszystkim znany rodzaj łączności. Znajdziesz go w bardzo wielu urządzeniach elektronicznych. Do jego obsługiwania wymagane jest sparowanie obu urządzeń. Tego typu  połączenie bezprzewodowe polega na tym, że po uruchomieniu głośnika w rybie BT, będzie on dostępny dla wszystkich smartfonów, tabletów, które mają włączony system bluetooth. W dalszej kolejności na telefonie lub na laptopie musisz wybrać nazwę głośnika, żeby sparować oba te urządzenia. Dzięki temu Twój głośnik bluetooth będzie gotowy do działania. Przez sygnał są przesywane wszystkie potrzebne informacje muzyczne. Dzięki temu bez problemu możesz się cieszyć ulubionymi piosenkami w urządzeniu bezprzewodowym. Powinieneś również pamiętać o tym, że w najtańszych modelach zasięg głośnika to mniej więcej 10 metrów. Im droższe jest urządzenie, tym ten zasięg jest większym.

Głośnik Bluetooth

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakie są pozostałe rodzaje łączności w głośnikach bezprzewodowych?

Połączenie bluetooth nie jest jedynym wykorzystywanym w głośnikach bezprzewodowych. Jednym z rodzajów, które możesz znaleźć w niektórych modelach jest połączenie Wi-Fi. W tej sytuacji następuje użycie transmisji danych po sieci lokalnej. W ten sposób możesz liczyć na odtwarzanie wysokiej jakości dźwięku bez żadnych dodatkowych strat. Zaletą tego połączenia jest znacznie większy zasięg działania, ponieważ często jest on większy niż kilkadziesiąt metrów. Wszystko jest tutaj zależne od mocy sygnału sieci. W wielu sytuacjach głośniki z połączeniem sieci stosowane są do słuchania muzyki z takich serwisów internetowych jak Spotify albo YouTube. Jedyną wadą takiego rozwiązania jest ograniczenie zasięgu sieci.

Głośnik Bluetooth

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Na jakiej zasadzie działają głośniki AirPlay?

Na rynku możesz spotkać również głośniki bezprzewodowe, które wykorzystują system AirPlay. Mamy tutaj na myśli sieć bezprzewodową, używaną przez urządzenia pochodzące od firmy Apple. Dzięki tej sieci istnieje możliwość przesyłania różnych multimediów między zgodnymi ze sobą odbiornikami. AirPlay zapewnia Ci jednoczesne bezprzewodowe strumieniowanie dźwięku za pomocą sieci Wi-Fi. Do prawidłowego działania tego systemu konieczne jest sparowanie głośnika w tej samej lokalnej sieci domowej internetowej. W porównaniu z połączeniem bluetooth masz możliwość skorzystania z lepszego zasięgu. Musisz jednak pamiętać też o tym, że są to urządzenia przeznaczone tylko i wyłącznie dla produktów Apple. Natomiast jeżeli chodzi o odtwarzanie muzyki w warunkach domowych, to o wiele lepiej sprawdzą się urządzenia z łącznością Wi-Fi albo AirPlay, ponieważ dają one gwarancję większego zasięgu oraz mocniejszego sygnału. Jednak musisz tutaj pamiętać, że takie połączenia są zależne od sieci lokalnych. W przypadku głośników bluetooth nie ma takiej sytuacji. Dlatego w tym wpisie skoncentrowaliśmy się przede wszystkim na głośnikach bluetooth. Tego rodzaju głośnik przyda się również wtedy, gdy chcesz wzmocnić dźwięk w laptopie.

back to menu ↑

Ranking głośniki bluetooth: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general