Nożyce krawieckie – jakie wybrać?

Każda krawcowa bardzo dobrze wie o tym, jak duże znaczenie dla wygody i rezultatów jest pracy mają dobrej jakości nożyczki krawieckie. Bez nich nawet najnowocześniejsza maszyna do szycia, nie da sobie rady. Nawet jeżeli dopiero zaczynasz realizować swoje pierwsze ubraniowe projekty, to i tak nożyczki w Twoim zestawie do szycia, po prostu są must-have. Bez nich trudno jest mówić nie tylko o profesjonalnym szyciu, ale o jakimkolwiek. Słabej jakości nożyczki krawieckie będą źle leżały w dłoni i zaczną się szybko tępić, a co za tym idzie cięty przez nie materiał będzie się bardzo szybko strzępił i nożyczki zaczną być niekomfortowe w użytkowaniu. W sklepach internetowych i stacjonarnych jest dostępnych bardzo wiele różnych modeli nożyczek krawieckich. Każde z nich są przeznaczone do innych zadań. Jak wybrać właściwe nożyczki krawieckie, żeby nadawały się do użytku przez bardzo długi czas? Jak znaleźć nożyczki krawieckie, które będą ostre, precyzyjne oraz komfortowe? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w tym oto poradniku zakupowym.


Plecane nożyce krawieckie

back to menu ↑

Jakie są najważniejsze cechy nożyczek krawieckich?

Zanim wybierzesz konkretny model nożyczek, musisz wiedzieć, na jakie cechy powinieneś zwrócić szczególną uwagę. Odpowiednio dopasowane do Twojej dłoni i przeznaczonego dla nich zadania nożyczki sprawią, że szycie pójdzie Ci o wiele sprawniej. Pomożemy Ci w znalezieniu nożyczek krawieckich idealnych. Jakie są najważniejsze rodzaje nożyczek krawieckich? Jakie mają istotne cechy?

Nożyczki krawieckie

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Czym wyróżniają się nożyczki uniwersalne?

Nożyczkami krawieckimi uniwersalnymi bez problemu wykonasz większość zadań. Można nimi ciąć zdecydowaną większość materiałów i tkanin. Może w innym poradniku zakupowym poświęconym konkretnemu materiałowi. Zresztą mógłby to być bardzo ciekawy cykl. Dobrej jakości nożyczki krawieckie uniwersalne kroją materiały bardzo prosto. Nie strzępią ich oraz działają płynnie. Nie zacinają się. Nożyczki krawieckie uniwersalne są odpowiednie do cięcia różnej grubości i rodzaju materiałów.

Nożyczki krawieckie

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Do czego są odpowiednie duże i ciężkie nożyce?

Przeznaczone są one do krojenia wszelkiego rodzaju materiałów oraz tkanin. Warto wymienić tutaj takie jak: bawełna, poliester, len, wełna, wiskoza, jedwab. Moglibyśmy tak wymieniać jeszcze długo, ale nie mamy tyle miejsca i czasu. Natomiast niewielkie nożyczki do cięcia nitek też Ci się przydadzą. Pozostałe rodzaje nożyczek krawieckich to między innymi: nożyce tnące o kształcie zygzaka zabezpieczającego brzegi krojonej tkaniny, nożyce do zdobienia i nożyczki do krojenia skóry oraz innych twardych materiałów. Jednak w obrębie każdego z wymienionych tutaj rodzajów nożyczek występuje bardzo wiele modeli. Możesz w każdej kategorii znaleźć na przykład nożyczki specjalistyczne i kosztowne oraz bardziej atrakcyjne pod względem cenowym nożyczki krawieckie o różnej jakości. Jedne są naprawdę całkiem niezłe. Natomiast inne są słabe i jest to po prostu wyrzucony pieniądz. Co powinieneś uwzględnić, gdy wybierasz te akcesoria do szycia?

back to menu ↑

Jak kupić nożyczki krawieckie?

Szycie odzieży, zasłon, firanek albo pościeli jest nie tylko związane z wyborem odpowiedniej maszyny do szycia, materiałów oraz nici, ale również nożyczek krawieckich. Bez nich brzegi materiałów będą postrzępione i nierówne. Na co powinieneś patrzeć, gdy wybierasz nożyczki krawieckie? Poniżej omówimy najważniejsze parametry, które po prostu musisz wziąć pod uwagę. Pierwszym z nich jest oczywiście ostrze. Ważny jest nie tylko jego kształt oraz wielkość, ale również ciężar. Wybór kształtu oraz długości ostrza będzie zależny od zadania, jakie powinny spełniać nożyczki krawieckie. Jak już wcześniej pisaliśmy w tym poradniku zakupowym, ostrza długie są odpowiednie do krojenia tkanin. Krótkie nożyczki nadają się natomiast do cięcia nici. W sklepach internetowych dostępne są także małe nożyczki do cięcia precyzyjnego. Za ich pomocą będziesz mógł bardzo szybko wykroić małą część materiału. Nożyczki krawieckie mogą mieć też bardzo różnorodne kształty. Najczęściej wybierane są nożyczki, które posiadają proste ostrza.

back to menu ↑

Ranking nożyc krawieckich: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general