Jaki komputer kupić?

Jaki procesor będzie najlepszym wyborem? Czy lepiej kupić procesor Intela, czy może CPU lub AMD? A co z kartą graficzną? Lepszą opcją będzie NVIDIA, czy Radeon? Teraz przyszedł czas na pamięć RAM. A to jeszcze nie koniec pytań, które będziesz musiał sobie zadać, gdy chcesz skompletować komponenty do najlepszego na świecie komputera, który będzie stał w Twoim pokoju. Jeżeli przestajesz się orientować w tych wszystkich podzespołach, to zachęcamy Cię do przeczytania tego poradnika zakupowego.

Polecane komputery


back to menu ↑

Jakie komponenty wybrać?

Podpowiemy Ci jak wybrać najtańsze komponenty, które jednocześnie nie będą traciły nic na jakości. Wiemy, że każdy ma określony budżet, ale my postaramy się skompletować całkiem dobry komputer za niewielkie pieniądze. Zadbaliśmy również o to, żebyś miał możliwość sprawnego rozbudowania zestawu komputerowego w przyszłości. Wiadomo jak to jest dziś zdecydujesz się na pamięć RAM 8 GB, a za jakiś czas pewnie będziesz potrzebował komputera o pamięci RAM 16 GB. Z tego względu do tego zestawu komputerowego dodaliśmy zasilacz z nadwyżką mocy oraz płytę główną z większą ilością banków na pamięć operacyjną albo na nośniki pamięci. Trzeba być przygotowanym na wszystko.

Komputer

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jaki komputer będzie dobrym wyborem do domu, a jaki do biura?

Czy naprawdę w dzisiejszych czasach potrzebujesz w mieszkaniu komputera stacjonarnego? Przecież pocztę, bank oraz media społecznościowe masz w swoim smartfonie. Natomiast laptop dał Ci możliwość pracowania poza biurem oraz surfowania w internecie w Twojej własnej kuchni albo w kawiarni. To dopiero jest prawdziwa wolność. Jednak coś powoduje, że komputer stacjonarny nadal jest pożądanym urządzeniem. Dlaczego tak bardzo wiele osób pragnie skompletować swój własny zestaw komputerowy i mieć go w domu?

Komputer

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Czy komputer stacjonarny jest bardziej wydajny niż laptop?

Tak. Można tutaj powiedzieć najprościej, że desktop, którego cena jest taka sama jak laptopa, posiada o wiele więcej mocy obliczeniowej. Ma również większą ilość złączy wideo i USB. Do dzisiaj w wielu biurach i mieszkaniach możesz jeszcze zobaczyć monitory starszej generacji, które mają wtyki analogowe, czyli D-Sub lub VGA. Płyta główna w komputerze stacjonarnym jest o wiele bardziej elastyczna, jeżeli weźmiemy pod uwagę proces wymiany podzespołów. Wstawienie mocniejszego procesora nie będzie żadnym problemem, jeżeli CPU będzie kompatybilny z chipsetem. Domowy komputer stacjonarny nie jest urządzeniem, które składa się z komponentów raz na zawsze i takie ma pozostać, aż się nie popsuje. Nawet, jeżeli na początku skompletujesz komputer stacjonarny, żeby był odpowiednim urządzeniem do obsługi Worda, Excela oraz PowerPointa, to gdy zajdzie taka potrzeba, to bez problemu możesz zwiększyć jego możliwość. Wystarczy, że dodasz do niego nową kartę graficzną, a Twoje dzieci będą nim równie zachwycone jak deskorolką elektryczną. Natomiast komputer stacjonarny w biurze również może mieć bardzo wiele zastosowań. Podstawowe zestawy komputerowe będą odpowiednim wyborem na przykład do kadr i księgowości. Z kolei te o bardzo wysokich parametrach doskonale się sprawdzą w pracowniach architektonicznych oraz inżynieryjnych. Moc CPU oraz GPU będzie odpowiednia do tworzenia bardziej wymagających projektów. Czy takie komputery stacjonarne nadają się do tego, żeby grać na nich w gry komputerowe? Bez dedykowanej karty graficznej jest to po prostu niemożliwe. Procesor również musi mieć określoną moc. W przeciwnym raziegra może i się uruchomi poprawnie, ale jakość rozrywki nie zaspokoi wymagań nawet najmniej wymagających użytkowników. Komputer stacjonarny dla gracza wiąże się z koniecznością innego podejścia do komponentów. Na sam koniec dodamy właśnie parę słów na temat komputerów dla graczy.

back to menu ↑

Jaki powinien być komputer dla gracza?

Chcemy tutaj bardzo mocno podkreślić, że to, że jakiś komputer znalazł się w ten kategorii, nie oznacza wcale, że nie nadaje się on do niczego innego niż gaming. Komputery dla graczy od wszystkich innych różnią się tym, że mają najmocniejsze podzespoły. Każdy powinien dobierać komputer do swoich potrzeb. Z grami jest tak samo.

back to menu ↑

Ranking komputerów: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general