Jaki fotel do pracy przy komputerze wybrać?

Kupienie fotela do pracy przy komputerze tak naprawdę jest sporym wyzwaniem. W sklepach jest do wyboru nieskończona ilość różnego rodzaju foteli, które na pierwszy rzut oka, różnią się tylko i wyłącznie ceną. Najtańsze modele możesz kupić już za 150 zł do 200 zł. To fotele, które niekoniecznie się u Ciebie sprawdzą, jeżeli pracujesz przed komputerem każdego dnia przez kilka godzin. Z pewnością wtedy powinieneś zainteresować się ergonomicznym fotelem do pracy, który da Ci możliwość długotrwałej pracy siedzącej. Są to fotele drogie, ale płacisz przede wszystkim za ich jakość oraz dodatkowe funkcje. Podpowiemy Ci w tym poradniku zakupowym, jaki fotel do pracy będzie dla Ciebie najlepszy.

Co powinieneś uwzględnić, gdy kupujesz fotel do pracy?

Pewnie doskonale znasz to uczucie, gdy kilkugodzinna praca przy komputerze kończy się bólem pleców. Wynika to ze źle dobranego fotela do komputera, ale możesz jeszcze nie mieć tej świadomości. Jeżeli chcesz coś zmienić i wreszcie kupić sobie dobry fotel do pracy biurowej, to zachęcamy Cię do dokładnego przeczytania tego naszego poradnika zakupowego. Podpowiemy Ci na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę, przy zakupie takiego fotela. Pewnie wcześnie tak samo jak większość osób, patrzyłeś przede wszystkim na wzornictwo fotela, czyli jego estetyczny wygląd oraz cenę. Wszyscy lubimy oszczędzać, ale na niektórych rzeczach, zwyczajnie nie warto. Oczywiście warto wziąć te dwa elementy pod uwagę, ale nie powinny być one dla Ciebie najważniejszymi kryteriami. W czasie zakupu fotela do pracy należy uwzględnić omówione przez nas poniżej parametry.

Fotel do pracy

fot. AdobeStock

Fotel do pracy musi mieć możliwość regulacji siedziska

Każdy fotel biurowy, powinien mieć możliwość ustawienia siedziska w taki sposób, żeby Twoje nogi, gdy siedzisz były zgięte w kolanach pod kątem prostym, czyli o 90 stopni. Fotel do pracy musi w związku z tym posiadać najważniejszą funkcję, czyli regulowanie wysokości siedzenia przy pomocy siłownika. Ta regulacja powinna umożliwić dopasowanie wysokości siedziska zarówno do osoby wysokiej, jak i do niskiej. W większości foteli do pracy ta funkcja stała się już czymś oczywistym. Niepokojące jest jednak to, że nadal rozmiar siłownika jest uniwersalny. W praktyce oznacza to, że często fotele są w jednym rozmiarze i nie da się nic z tym zrobić. Dlatego musisz szukać foteli, które są pod tym względem wyjątkowe. Szukaj takiego fotela do pracy, w którym są zamontowane regulowane podnośniki siedziska w kilku rozmiarach. Taki fotel będzie odpowiednim wyborem dla osób o bardzo różnym wzroście. Możesz spersonalizować fotel do komputera dzięki tej funkcji. W dodatku możesz wybrać w największym stopniu odpowiadający Twoim indywidualnym potrzebom fotel już w trakcie jego zakupu.

Fotel do pracy

fot. AdobeStock

Czy fotel do pracy ma profilowane oparcie?

Oparcie w Twoim nowym fotelu powinno być zgodne z naturalną, anatomiczną krzywizną kręgosłupa. Zdrowy kręgosłup jest subtelnie wygięty w kształt litery S. U nikogo kręgosłup nie jest idealnie prosty. To byłaby naprawdę jakaś totalna anomalia. Z tego względu oparcie fotela do pracy powinno się jak najbardziej dopasować do naturalnej pozycji ludzkiego ciała w czasie siedzenia. Fotel z całkowicie płaskim oparciem nie będzie dobrym wyborem dla nikogo. Niestety większość foteli do pracy wygląda właśnie w ten sposób. W najlepszym wypadku są one tylko trochę wyprofilowane. Perfekcyjne będzie takie oparcie w fotelu, które jest wyprofilowane odpowiednio do kształtu kręgosłupa. W ten sposób będzie ono odciążało plecy na możliwie najdłuższym odcinku.

Czy fotel do komputera ma odpowiednią głębokość siedzenia?

Pamiętaj o tym, że siedzisko w fotelu do pracy nie może być za głębokie. Podczas pracy nie możesz się pochylać do przodu, ponieważ będziesz za bardzo cofnięty względem ekranu komputera, blatu biurka albo klawiatury. Takie siedzisko będzie powodowało, że Twój kręgosłup będzie zbyt mocno obciążony. Siedzisko nie może być również za płytkie, ponieważ będziesz miał bardzo spięte mięśnie i siedzenie będzie wymagało od Ciebie zużycia dużych zasobów energii.

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general