Jaki multicooker kupić?

W dzisiejszych czasach przygotowywanie potraw jest o wiele mniej skomplikowane i czasochłonne. Mamy dla Ciebie pewną propozycję, która z pewnością Cię zainteresują, w szczególności jeżeli na co dzień nie masz zbyt wiele czasu na gotowanie. Multicooker pozwoli Ci przygotować dosłownie każdy posiłek. To urządzenie potrafi smażyć, piec, gotować. Wystarczy wcisnąć tylko jeden guzik. Zachęcamy Cię do zapoznania się z multicookerów. Dzięki nim gotowanie będzie prostsze, bardziej ekonomiczne i naprawdę przyjemne. Wbrew pozorom multicooker wcale nie wpędzi Cię w długi. Wysokiej jakości urządzenie możesz kupić już za nieco ponad 200 zł. Za taką cenę, naprawdę warto rozważyć zakup tego innowacyjnego oraz wielofunkcyjnego urządzenia. Zazwyczaj możesz je nawet znaleźć gdzieś w promocji. Wystarczy trochę się rozejrzeć po internecie.

Polecane multicookery


back to menu ↑

Czym jest multicooker?

Funkcji multicookerów jest bardzo dużo. Możesz w nim gotować, w tym na parze, dusić, smażyć na głębokim tłuszczy, piec, a nawet zrobić founde, domowy jogurt lub dżem. Multicookery mają bardzo wiele programów, które umożliwią Ci przygotowanie praktycznie każdej potrawy od podstaw. Co więcej, dzięki funkcji opóźnionego startu, możesz zaprogramować multicooker, w taki sposób, żeby przygotowywał posiłek o ustalonej godzinie. To wszystko powoduje, że możesz zjeść swój ulubiony posiłek od razu po powrocie z pracy. Nie musisz spędzać długich godzin w kuchni. W końcu nie na tym polega życie, aby spędzić je przy garnkach. Chyba że gotowanie jest Twoją pasją.

Multicooker

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jak używać multicookera?

Stosowanie multicookera jest banalnie proste. Wystarczy, że wrzucisz do niego poszczególne składniki potrawy, to wybierzesz właściwy program i ustawisz odpowiedni czas. Jeżeli chodzi o program, to może to być na przykład: gotowanie, smażenie lub pieczenie. Co więcej do multicookerów, dołączone są często specjalne książki z przepisami, w których zostało szczegółowo opisane, w jaki sposób powinieneś używać multicookera. W multicookerze możesz ugotować zarówno bardzo proste dania makaronowe, jak również trochę bardziej zaawansowane dania mięsne. Potrawy możesz w dowolnej kolejności smażyć, dusić, gotować lub piec. Jeżeli podejmiesz decyzję o ugotowaniu makarony, kaszy, ryżu albo innych podobnych dodatków, to będziesz musiał wlać do multicookera odpowiednią ilość wody do przygotowania konkretnego produktu sypkiego. Na przykład gotowanie makaronu o gramaturze 250 gramów odbywa się przy użyciu programu ,,duszenie”. Należy tutaj wlać około 0,5 litra wody. Gotowanie ryżu trwa mniej więcej 20 minut. Po tym czasie multicooker da Ci sygnał, który będzie oznaczał, że daje jest już gotowe. W dalszej kolejności urządzenie przejdzie w tryb utrzymywania temperatury. Natomiast gotowanie mięsa prezentuje się niezwykle podobnie. Różnica polega na tym, że zamiast opcji ,,duszenie” powinieneś wybrać opcję ,,gotowanie”. Smażenie albo gotowanie mięsa w multicookerze zazwyczaj trwa trochę dłużej niż w garnku lub na patelni. Bierze się to z niższej maksymalnej temperatury, jaką jest w stanie osiągnąć multicookerze. Mimo wszystko wyjęte z niego potrawy zawsze będą rumiane oraz niesamowicie smaczne. Możemy Ci to zagwarantować. W multicookerze możesz również szybko ugotować smaczną zupę. Wtedy multicooker będzie pełnił rolę bardzo dużego garnka. Jednogarnkowe dania wieloskładnikowe są najlepszym wyborem właśnie do przygotowywania ich w tym urządzeniu. Gotowanie zup w multicookerze jest naprawdę proste. Wystarczy właściwą ilość wody i wszystkie składniki umieścić w multicookerze, a następnie wybrać opcję ,,gotowanie”. Teraz pozostało Ci już tylko poczekać godzinę. Czas gotowania w multicookerze jest bardzo podobny do tego w tradycyjnym garnku.

Multicooker

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jak wygląda czyszczenie multicookera?

Czyszczenie multicookera jest tak samo nieskomplikowane jak gotowanie w nim. Producenci multicookerów zachęcają do tego, żeby  urządzenie czyścić bezpośrednio po użyciu. Wszystkie wyjmowane części możesz czyścić w zmywarce albo wykorzystać do tego wilgotną ściereczkę. Misę urządzenia należy czyścić namoczoną gąbką.

back to menu ↑

Ranking multicookerów: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general