W jaki sposób wybrać stację pogodową?

Stacja pogodowa jest niezwykle pożytecznym urządzeniem, w szczególności jeżeli jesteś ogrodnikiem albo rolnikiem. Im bardziej zaawansowana pod względem technologicznym jest stacja pogodowa, tym dokładniej jest ona w stanie zmierzyć warunki atmosferyczne oraz ma więcej pożytecznych funkcje. Będziesz też wiedział, kiedy włączyć w domu wentylator, bo szykują się upały. Na jaką stację pogodową powinieneś się zdecydować?

Polecane stacje pogodowe


back to menu ↑

Czy warto jest korzystać ze stacji pogodowej?

Stacja pogodowa jest urządzeniem, które jest wyjątkowo potrzebne podróżnikom oraz osobom, które dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu. Za pomocą stacji pogodowej o wiele prościej będziesz mógł zaplanować prace na działce lub w ogrodzie oraz będziesz wiedział, jak się ubrać, żeby się nie przeziębić, ani nie przegrzać. To jest bardzo ważne również wtedy, gdy masz małe dzieci i dużo z nimi spacerujesz. Dane dostarczane przez stację pogodową zostaną również docenione przez osoby, które są meteopatami. Nadwrażliwość na warunki pogodowe może być naprawdę bardzo uciążliwa i uprzykrzająca życie. Za pomocą stacji pogodowej osoby chore będą mogły dowiedzieć się, jaka pogoda będzie w ciągu dni i czy powinni zabrać ze sobą leki, na przykład środki przeciwbólowe.

Stacja pogodowa

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie elementy wchodzą w skład stacji pogodowej?

Pierwszym z nich jest moduł wewnętrzny. Tak naprawdę jest to po prostu wyświetlacz LCD. Pokazuje on określone dane pogodowe. Zazwyczaj jest wyposażony również w czujnik wewnętrzny, który gromadzi informacje na temat tego, jakie warunki klimatyczne są obecnie w pomieszczeniu. Drugim bardzo ważnym elementem jest czujnik albo czujniki zewnętrzne. Zależnie od stopnia zaawansowania technicznego stacja pogodowa może posiadać różnego rodzaju czujniki zewnętrzne na przykład termometr, higrometr, deszczomierz albo anemometr z czujnikiem kierunku wiatru. Wszystkie te czujniki mogą drogą radiową przesyłać do modułu wewnętrznego swoje pomiary. Na rynku obecne są również stacje pogodowe, które są wyposażone w parę czujników wewnętrznych. Możesz je umieścić w różnych częściach domu. Wtedy będziesz mógł również zaobserwować w jaki sposób zmienia się klimat w każdym pokoju.

Stacja pogodowa

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Którą stację pogodową wybrać?

Występujące na rynku termometry oraz stacje pogodowe to produkty, które wyróżniają się bardzo dużym zróżnicowaniem. Z jednej strony sprawia to, że możesz wybrać produkt, który będzie perfekcyjnie wpisywał się w Twoje indywidualne oczekiwania. Jednak z drugiej strony wybór odpowiedniej dla Ciebie stacji pogodowej może być szalenie trudny. Jaką stację pogodową powinieneś wybrać, żeby spełniła ona Twoje oczekiwania? Poruszymy tutaj najważniejsze kryteria, na które powinieneś zwrócić uwagę, gdy będziesz kupował tego rodzaju urządzenie. Niezwykle istotny jest w tym przypadku zakres temperatur. Temperatura jest parametrem, który jest mierzony przez każdą, nawet taką z najniższej półki cenowej, stację pogodową. Z tego względu mierzony przez urządzenie zakres temperatur jest jednym z najważniejszych parametrów. Dobrej jakości stacje pogodowe mają w swojej ofercie niezwykle szeroką skale. Może to być na przykład od -40 do 65 stopni Celsjusza. Powinieneś się wystrzegać głównie urządzeń, które mają pomiar ograniczony tylko i wyłącznie do -10 stopni Celsjusza. Niestety takie stacje pogodowe również dosyć często można spotkać na rynku. W naszych, polskich warunkach klimatycznych, z pewnością takie urządzenie nie spełni swojego zadania w zimowy czas. Zwróć uwagę również na dokładność pomiaru temperatury. Gdy zależy Ci bardzo na precyzji pokazywanych przez urządzenie informacji pogodowych, to musisz zwrócić uwagę na błąd wskazywanej temperatury. Urządzenie ma prawo do tego, żeby się pomylić, ale tylko o pół stopnia. Zwróć również szczególną uwagę na rodzaj zasilania. Najbardziej popularna i jednocześnie funkcjonalna, jest z pewnością stacja pogodowa bezprzewodowa. Źródłem jest zasilania są bardziej. Bardzo często są one oznaczone symbolem AA. Dzięki takiemu rodzajowi zasilania możesz postawić stację pogodową w wybranym przez Ciebie miejscu. Tak samo jest z czujnikiem zewnętrznym. On również jest zasilany za pomocą baterii.

back to menu ↑

Ranking stacji pogodowych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general