Co to jest woda toaletowa i czym się różni od innych zapachów?

Woda toaletowa to lekko pachnący zapach o niższym stężeniu pachnących olejków niż czyste perfumy czy woda perfumowana.

Tego typu zapach jest świetnym wyborem, jeśli szukasz lżejszego zapachu, który odświeży skórę. Wody toaletowe świetnie nadają się również na lato i wakacje, kiedy rezygnujemy z intensywnych zapachów perfum.

Wiele kobiet wybiera perfumy Michael Kors

Kategorie perfum rozróżnia się na podstawie ilości esencji zapachowych zawartych w formule w stosunku do ilości alkoholu i wody. Esencja perfum zawiera naturalne składniki, olejki eteryczne, ekstrakty perfum i dowolny olejek aromatyczny. Mgiełka zapachowa uważana za najbardziej rozwodnioną kategorię zapachów, ponieważ zawiera tylko 1 do 3 procent olejku perfumeryjnego. Ze względu na niską zawartość alkoholu zapach jest znacznie subtelniejszy i na ogół utrzymuje się krócej niż godzinę. Woda kolońska często tworzona dla mężczyzn, została zaprojektowana jako lekki, odświeżający zapach. Zawiera od 2 do 5 procent esencji i zwykle utrzymuje się przez około dwie godziny.Jeden z najpopularniejszych rodzajów zapachów, woda toaletowa to lekka kompozycja w sprayu. Jej zapach zawiera od 4 do 15 procent czystych olejków i zwykle utrzymuje się przez 3 do 4 godzin.

Przez wiele osób woda toaletowa jest uważana za zapach odpowiedni na dzień. Pochodząca z czystych perfum, formuła wody perfumowanej jest bardziej skoncentrowana z 15 do 20 czystymi esencjami, a zapach trwa od 4 do 5 godzin. Czyste perfumy są najbardziej skoncentrowane ze wszystkich kategorii zapachowych. Lekko natłuszczająca w konsystencji, pojedyncza aplikacja perfum zawiera od 20 do 40 procent czystej esencji. Zapach najlepszych perfum może się utrzymywać na skórze nawet do 24 godzin.Obecnie wiele kobiet wybiera ekskluzywne zapachy, jak michael kors perfumy. Są to zapachy orientalno-kwiatowe z nutami drzewnymi, owocowymi, ambrą, wanilią, piżmem czy mchem. Z pewnością takie perfumy znajdą uznanie wśród pań, które lubią podobać się płci przeciwnej.

ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general