Peeling do ust – jaki wybrać? Jak go stosować?

Peeling do ust jest kosmetykiem, po który koniecznie powinnaś sięgnąć, gdy masz blade i spierzchnięte usta. Peeling możesz zastosować również przed ważnym, wieczornym wyjściem. Wtedy najczęściej stosujesz pewnie matową pomadkę, która ma skłonność do wysuszania ust. W tym poradniku zakupowym podpowiemy Ci, w jaki sposób powinnaś stosować peeling do ust, jak wybrać ten odpowiedni dla Ciebie oraz jak samodzielnie zrobić peeling ze składników, które już masz w domu.

Polecane peelingi do ust


back to menu ↑

Czym jest peeling do ust?

O gładkich, miękkich oraz jędrnych ustach, marzy praktycznie każda kobieta, więc nie jesteś wyjątkiem pod tym względem. Jeżeli chcesz spełnić to pragnienie już dzisiaj, to jak najszybciej powinnaś sięgnąć po peeling do ust. Czym jest ten kosmetyk i jak działa? Mówiąc najprościej, jest to kosmetyk przeznaczony do likwidowania martwego naskórka z ust. Słowo peeling jest często używane również w kontekście zabiegów złuszczających, które są wykonywane w salonach kosmetycznych. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś zrobiła sobie tego rodzaju peeling we własnym domu. Zabiegi peelingujące są wykorzystywane na całe ciało. W drogeriach zarówno internetowych, jak i stacjonarnych, bez problemu możesz kupić peeling na całe ciało. Chcemy Ci tylko udowodnić, że określenie peeling nie odnosi się tylko i wyłącznie do zdzierania martwego naskórka z ust.

Peeling do ust

fot. AdobeStock

back to menu ↑

W jaki sposób działa peeling do ust?

Jego najważniejszym zadaniem jest usunięcie warstwy rogowej naskórka. Po peeling do ust powinnaś sięgnąć, w szczególności wtedy, gdy masz suche i spierzchnięte usta. Za pomocą peelingu możesz im dodać miękkości i gładkości. Peeling może również poprawić mikrokrążenie skóry ust i wyrównywać jej koloryt. Po peeling do ust tak samo jak po balsam do ust, powinnaś sięgnąć przede wszystkim w sezonie jesienno-zimowym. Wtedy niska temperatura oraz wiatr sprawiają, że skóra na ustach zaczyna pękać i być wysuszona. W skrajnych przypadkach może być tak, że na ustach pojawią się ranki. Pękające usta nie są tylko i wyłącznie problemem estetycznym. Z tego względu warto jest o nie odpowiednio zadbać. Na niekorzystny wygląd ust w sezonie jesienno-zimowym wpływa również suche powietrze w klimatyzowanych lub ogrzewanych pomieszczeniach. W związku z tym peeling do ust, powinien być obowiązkowym kosmetykiem w Twojej kosmetyczce, również w sezonie letnim. Przez cały rok powinnaś mieć zapas peelingu do ust. Tak na wszelki wypadek.

Peeling do ust

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jak stosować peeling do ust naturalny i domowy?

Tak naprawdę peeling do ust możesz kupić w każdej drogerii. Kosmetyk ten jest dostępny głównie w dwóch postaciach. Może to być sztyft lub słoiczek. Peeling do ust w sztyfcie swoim wyglądem jest bardzo podobny do tradycyjnej szminki ochronnej. Jednak, gdy bliżej się przyjrzysz temu kosmetykowi, to szybko dostrzeżesz, że ma on w sobie zatopione drobniutkie kryształki. To właśnie one są przeznaczone do złuszczania martwego naskórka. Po tego rodzaju pomadkę złuszczającą możesz sięgnąć w dowolnej chwili. Możesz go stosować kilka razy w ciągu dnia. Tak samo jak krem do rąk. Peeling w słoiczku jest kosmetykiem trochę mniej wszechstronnym niż ten w sztyfcie. Za pomocą peelingu do ust w słoiczku możesz złuszczać je tylko dwa razy w tygodniu. Maksymalnie. W słoiczku znajdują się cząsteczki ścierające. Standardowo wyglądają one jak kryształki cukru. Za pomocą peelingu do ust musisz wykonać delikatny masaż. Jednak musisz pamiętać o tym, żeby robić to na tyle subtelnie, aby nie podrażnić skóry ust. Gdy już wykonasz masaż, to powinnaś zmyć kosmetyk wodą. Taki zabieg, jak sama możesz zobaczyć jest niezwykle prosty i szybki.

back to menu ↑

Czym się charakteryzuje naturalny peeling do ust?

Nie każdy naturalny kosmetyk, jaki możesz znaleźć w drogerii, jest tak naprawdę wyprodukowany z surowców pochodzenia naturalnego. Niestety. W Polsce nie ma żadnych regulacji prawnych w zakresie stosowania terminów „naturalny”, „ekologiczny” lub „bio” przez producentów kosmetyków. To bardzo duże pole do nadużyć. Prawdziwie naturalny peeling do ust powinien się składać w co najmniej 90 procentach z naturalnych składników.

back to menu ↑

Ranking peelingów do ust: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general