Jaki peeling do twarzy wybrać?

Systematyczne wykonywanie peelingu, czyli złuszczanie z twarzy martwego naskórka jest jednym z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Właściwie dobrany peeling do twarzy skutecznie zadba o jej estetyczny wygląd, odpowiednie dotlenienie komórek oraz wyrównanie kolorytu skóry. Niewłaściwie dobrany peeeling do twarzy może dać wręcz przeciwne rezultaty. Właśnie z tego względu dobór dobrego kosmetyku jest tak ważny. Jaki peeeling będzie odpowiednim wyborem dla wrażliwej skóry, a który do tłustej? Który peeling do twarzy jest bardziej skuteczny? Ten mechaniczny, czy może jednak enzymatyczny? A może najlepszym wyborem będzie peeling peel-off? W tym poradniku zakupowym postaramy się szczegółowo odpowiedzieć na te wszystkie pytania, żebyś mogła znaleźć perfekcyjny dla Ciebie peeling do twarzy.

Polecane peelingi do twarzy


back to menu ↑

Dlaczego warto stosować peeling do twarzy?

Peeling do twarzy to jeden z tego rodzaju zabiegów, których nie można nie wykonywać. Szybko możesz sobie zrobić taki peeling do twarzy we własnym domu. Nie musisz od razu umawiać wizyty w ulubionym salonie kosmetycznym. Bardzo ważne jest to, żebyś wykonywała peeling do twarzy w domu systematycznie. Najlepiej raz lub dwa razy w tygodniu. Kosmetyk do peelingu do twarzy powinien być dopasowany do rodzaju Twojej skóry oraz do jej potrzeb.

Peeling do twarzy

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie są najważniejsze zalety peelingu do twarzy?

Peeling do twarzy skutecznie złuszcza z powierzchni skóry martwy naskórek. Dodatkowo  otwiera oraz oczyszcza pory skóry. Jego zadaniem jest również znaczne zmiękczenie skóry. Peeling do twarzy błyskawicznie usuwa różnego rodzaju zanieczyszczenia oraz starannie oczyszcza skórę. Jego zaletą jest również to, że bardzo ładnie wyrównuje koloryt skóry. Warto wspomnieć jeszcze o tym, że peeling do twarzy poprawia mikrokrążenie oraz dotlenia komórki skóry. Peeling do twarzy może też rewelacyjnie wygładzić oraz ujędrnić skórę. Peeling do twarzy ułatwia skórze wchłanianie substancji odżywczych, które znajdują się w podawanych jej kosmetykach pielęgnacyjnych. Peeling do twarzy likwiduje nadmiar sebum. Jego zaletą jest również fakt, że wspomaga proces odnowy komórkowej oraz przyspiesza regenerację skóry.

Peeling do twarzy

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Czy peeling do twarzy jest odpowiedni do każdego rodzaju cery?

W sklepach internetowych i stacjonarnych możesz znaleźć kilka rodzajów peelingów do twarzy. Bardzo popularne są peelingi mechaniczne, czyli peelingi ziarniste. Czasami są one również nazywana scrubami. Równie popularne są peelingi enzymatyczne oraz peelingi typu peel-off. Musisz tutaj pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy. Dobrze znane wszystkim czarne mydło savon noir przeznaczone do gomażu skóry również możemy zaliczyć do peelingów do twarzy. Gdy nałożysz je na skórę, to będzie działało w taki sam sposób jak peeling do twarzy enzymatyczny. Zabieg peelingu do twarzy może z powodzeniem wykonać każdy rodzaj skóry. Nawet ta bardzo wrażliwa. Najważniejsze jest to, żeby dopasować odpowiedni rodzaj peelingu do trzy. Nie powinno się go stosować częściej niż raz lub dwa razy w tygodniu. Musisz tutaj uważać na jedną bardzo ważną rzecz. Za częste złuszczanie skóry oraz stosowanie nieodpowiednio dobranego do typu cery oraz jej stopnia wrażliwości peelingu do twarzy może prowadzić do jej szybkiego podrażnienia, swędzenia, zaczerwienienia oraz pieczenia. Może powodować również nadmierne przesuszenia oraz napięcie skóry twarzy.

back to menu ↑

Czy peeling ziarnisty do twarzy jest odpowiedni dla każdego?

Najbardziej znanymi oraz bardzo chętnie stosowanymi do domowego peelingu są peelingi do twarzy ziarniste. Inaczej są one nazywane scrabami. Peeling do twarzy, który zawiera w sobie drobinki ścieralne o różnej grubości nazywamy peelingiem mechanicznym. Działa on na powierzchni Twojej skóry. Nie wnika w jej głębsze warstwy. Drobinkami ścieralnymi w peelingu mogą być na przykład zmielone: pestki owoców malin, moreli, brzoskwiń, łupiny orzechów, ziarna oraz płatki zbóż. W peelingach do twarzy zazwyczaj stosuje się również sproszkowane części roślin, sól lub cukier. Zależnie od grubości drobinek w sklepach możesz znaleźć peelingi do twarzy grubo-, drobno- i średnioziarniste.

back to menu ↑

Ranking peelingów do twarzy: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general