Sprzedaż włosów – dlaczego to takie ważne?

Łysienie jest poważnym problemem dotykającym kobiety i mężczyzn w różnym wieku, również dzieci. Zaburzenia hormonalne, choroby autoimmunologiczne, wypadki, chemioterapia, traumatyczne doświadczenia albo przewlekły stres… Przyczyn problemów z nadmiernym osłabieniem cebulek jest wiele. Niestety, znaczna część osób, które utraciły włosy, pożegnała się z bujną fryzurą na zawsze. Szansę na odzyskanie kontroli nad swoim ciałem i poczucie się dobrze w swoim ciele daje sprzedaż włosów przez osoby noszące długie, zadbane pukle.

Sprzedaż włosów – i co dalej?

Sprzedaż włosów umożliwia działalność firmom specjalizującym się w produkcji wyrobów perukarskich. Z włosów sprzedanych czy oddanych przez ochotników powstają wysokiej jakości peruki, treski, dopinki i tworzone na miarę systemy włosów. Wysokiej jakości wyroby z włosów naturalnych są znacznie bardziej trwałe i efektowne niż ich zamienniki z włosów syntetycznych. Produkowane fabrycznie włosy pozbawione są łusek. W efekcie ich struktura różni się od budowy wyrastających z głowy pukli – inaczej odbijają światło, plączą się i mechacą, niszczeją pod wpływem kontaktu z wilgocią i wysoką temperaturą. Kosmyki naturalne, dzięki ochronnym łuskom pokrywającym całą łodygę włosa, są lśniące, odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne. Mogą być dowolnie stylizowane (modelowane, kręcone, prostowane, upinane), poddawane zabiegom chemicznym i farbowane.

Co możesz zyskać?

Sprzedaż włosów to prosty, niewymagający wysiłku sposób na podreperowanie swojego budżetu. Zadbane, równo ścięte pasma mogą kosztować kilkaset lub nawet kilka tysięcy złotych. Najbardziej pożądane na rynku, a zatem i najdroższe, są dziewicze włosy słowiańskie. Cena zaproponowana przez skup zależy od oferty konkretnej firmy, długości pasm (im dłuższe włosy, tym wyższa cena), stanu łodygi i końcówek. Skupy nie przyjmują włosów rozjaśnianych i poddawanych w przeszłości zabiegom destrukcyjnie wpływającym na ich kondycję.

Sprzedaż włosów czy oddanie do fundacji?

Nie zależy Ci na zarobku? W takim razie możesz bezpłatnie oddać włosy w ręce przedstawicieli fundacji zajmującej się produkcją peruk dla osób dotkniętych chorobami. Najbardziej znanym reprezentantem placówek tego typu jest fundacja Rak’n’roll od lat pomagająca osobom, które straciły włosy podczas walki z chorobą nowotworową. Oddając swoje włosy w dobre ręce, pomagasz kobietom, mężczyznom i dzieciom odzyskać radość życia.

ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general