Jak wybrać odpowiednią kredkę do oczu?

Za sprawą kredki do oczu możesz wykonać makijaż dosłownie na każdą okazję. Czasami za pomocą kredki do oczu możesz zrobić pełen makijaż oka. Kredka może również stanowić doskonałe dopełnienie makijażu oka albo być bazą pod rozcieranie cieni do powiek. Kredka do oczu jest wykorzystywana przede wszystkim do zrobienia kreski na dolnej oraz na górnej powiece. Rozmaite kolory i rodzaje kredek do oczu dają możliwość wykonania perfekcyjnego oraz oryginalnego makijażu oczu. Jaka kredka do oczu będzie dla Ciebie najlepsza? Jaki kolor kredki pasuje do niebieskich oczu, a jaki do zielonych? Jak powinnaś używać kredki do oczu? Na te wszystkie pytania błyskawicznie odpowiemy w tym poradniku zakupowym.

Polecane kredki do oczu


back to menu ↑

Jakie są rodzaje kredek do oczu?

Na samym początku musimy wyróżnić dwa rodzaje kredek. To znaczy miękkie i twarde. To jakiego rodzaju kredka do oczu, powinna zostać wykorzystana, jest zależne przede wszystkim od typu kreski, którą chcesz wykonać. Za pomocą miękkiej kredki możesz zrobić kreskę do górnej powiece oraz na tak zwanej linii wodnej oka. Poza zrobieniem kreski, miękka kredka może Ci się przydać do rozcierania cieni. Natomiast przy użyciu twardej kredki do oczu z powodzeniem możesz wykonać cieńszą i ostrzejszą kreskę. Twarda kredka do oczu nie jest odpowiednia do malowania kreski na linii wodnej oka. Nie jest też dobra do jej rozcierania.

Kredka do oczu

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Czym możesz zastąpić standardową kredkę do oczu?

Przy omawianiu kredek do oczu nie możemy nie wspomnieć o eyelinerze oraz o konturówce. Te dwa kosmetyki również są przeznaczone do wykonywania kresem, ale różnią się sposobem nakładania kosmetyku i ogólnym wyglądem. Warto wspomnieć też o ich konsystencji. Co będzie lepsze? Eyeliner czy kredka do oczu? A może konturówka? Każdy z tych produktów ma swoje wady i zalety. Działa też na trochę innej zasadzie. Wykonanie kreski eyelinerem wymaga trochę doświadczenia. W dodatku tego kosmetyku pod żadnym pozorem nie wolno rozcierać. Eyeliner może występować w postaci żeli albo płynu nakładanego przy użyciu specjalnego pędzelka. Eyeliner zgodnie z opiniami kobiet jest on trwalszy oraz bardziej wyrazisty niż kredka do oczu. Konturówka do oczu również może występować w kilku rodzajach. Może ona mieć formę kremu lub wysuwanego ołówka. Tego rodzaju kredkę musisz co jakiś czas temperować. Jednak w sklepach internetowych i stacjonarnych możesz znaleźć również kredki z wysuwaną, komfortową końcówką. Konturówka w ołówku działa tak samo jak kredka. Z kolei eyeliner różni się trochę od obu tych kosmetyków. Jeżeli chodzi o łatwość użycia, to kredka do oczu dla osoby początkującej będzie najlepszym rozwiązaniem. Powinnaś w takim wypadku sięgnąć po miękką kredkę do oczu. Jeżeli przypadkowo narysujesz krzywą kreskę, to zawsze możesz ją zblendować z czarnym cieniem do powiek i będziesz wyglądała bosko. Można powiedzieć, że problem sam się rozwiąże.

Kredka do oczu

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie są dostępne kolory kredek do oczu?

Jeżeli mowa o kolorach kredek do oczu, to bardzo często kobiety wybierają taką w kolorze czarnym. Wynika to stąd, że jest ona najbardziej uniwersalna. W dodatku jest na tyle wyrazista, że sama kredka z powodzeniem zastąpi cały makijaż oczu. Warto wspomnieć również o tym, że czarna kreska pasuje dosłownie do każdego makijażu. Zarówno tego wieczorowego, jak i dziennego. Ważne jest również to, że czarna kredka pasuje do każdego koloru oczu. Inaczej podkreśla ich urodę, ale zawsze prezentują się dzięki niej zjawiskowo. Jeżeli jesteś blondynką i masz jasną karnację, to radzimy Ci mimo wszystko troszeczkę uważać. Jeżeli chcesz mieć mocno podkreślone oczy, to czarny kolor będzie jak najbardziej odpowiedni. Natomiast jeżeli chcesz uzyskać trochę łagodniejszy efekt, to sięgnij po kredkę do oczu w kolorze brązowym. Czarną kreskę z powodzeniem możesz zblendować z cieniem do powiek, na przykład fioletowym lub brązowym. Do niebieskich oczu najbardziej będzie pasowała kredka w kolorze brązowym lub szarym. Na wielkie wyjścia polecamy fiolet. Natomiast piwne oczy kochają czarne i brązowe kredki. Tutaj można sobie pozwolić na wiele.

back to menu ↑

Ranking kredek do oczu: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general