Czy krem do rąk wystarczy na przesuszone dłonie?

Twoje dłonie dostają ostatnio nieźle w kość. Nie dość, że nadeszła jesień, a z nią przesuszenie skóry, spowodowane warunkami pogodowymi, to jeszcze traktujesz je codziennie dużymi dawkami preparatów odkażających. Oczywiście to bardzo ważne i nie zachęcamy do tego, aby zaprzestawać się chronić. Są jednak sposoby na to, żebyś pomogła swoim dłoniom przetrwać ten czas, bo zdecydowanie nie wystarczy im tym razem sam krem do rąk.

Co dzieje się z Twoimi dłońmi jesienią?

Jesienią Twoja skóra jest narażona na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Chodzi przede wszystkim o niskie temperatury i zimny wiatr. Nie pomaga jej także przesuszone powietrze w mieszkaniach, które pojawia się od razu, gdy po raz pierwszy w sezonie odkręcisz kaloryfery. W dodatku często zapominasz o tym, żeby regularnie stosować krem do rąk. To już tragedia dla Twoich dłoni, a w tym roku są narażone dodatkowo! Dlaczego?

Częste mycie rąk i stosowanie preparatów odkażających z alkoholem — brzmi znajomo, prawda? To wszystko chroni Cię przed wirusami, ale jednocześnie pozbawia Twoją skórę jej naturalnej warstwy ochronnej. Bez niej staje się delikatna, podatna na podrażnienia, a nawet piecze i pęka, tworząc bolesne ranki. Jeśli któraś z tych dolegliwości dotyczy także Ciebie, to mamy kilka sposobów na to, aby Twoje dłonie były jednocześnie bezpieczne, zdrowe i wypielęgnowane.

Krem do rąk to podstawa pielęgnacji

Mówiliśmy o tym, że krem do rąk to nie wszystko, ale to absolutna podstawa! Bez niego nie da się odpowiednio zadbać o dłonie. To on pielęgnuje je bogatymi składnikami odżywczymi, niwelując działanie preparatów, które je wysuszają. Dodatkowo tworzy barierę ochronną, która nie pozwala przedostać się żadnym szkodliwym czynnikom.

Pamiętaj o regularnym stosowaniu kremu, nawet kilka razy dziennie — najlepiej po każdym myciu rąk. Wybieraj produkty bogate w składniki odżywcze i stworzone na bazie mocno nawilżającej — na przykład na moczniku. A żeby uzupełnić ich działanie, postaraj się pamiętać o kilku dodatkowych kwestiach.

Co jeszcze wprowadzić do rutyny pielęgnacyjnej dłoni?

Raz w tygodniu zrób peeling dłoni, żeby pozbyć się z nich martwego naskórka oraz pobudzić jego głębsze warstwy do odbudowy i regeneracji. Możesz także wykorzystać specjalne maski na dłonie albo zabiegi w salonie kosmetycznym. Stosuj na wieczór treściwe serum do dłoni, na przykład z tej samej serii, co Twój krem do rąk. Będą się wtedy idealnie uzupełniać. Zadbaj także o zdrową dietę, bogatą w biotynę oraz wit. A i E.

Czego unikać, jeśli chcemy dobrze zadbać o skórę na rękach

Wiesz już, co robić, żeby zadbać o dłonie. A czego unikać? Przede wszystkim ekspozycji na zimno i wiatr. Dlatego noś rękawiczki jeszcze zanim zima na dobre się rozpocznie. Zawsze sprzątaj w domu i myj naczynia w rękawicach ochronnych, dzięki czemu unikniesz bezpośredniego kontaktu skóry z detergentami. Stosując wszystkie te rady i wprowadzając je do swojej codziennej rutyny, zadbasz zarówno o zdrowie, jak i piękny wygląd swoich dłoni.

ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general