Jaka kredka do brwi? Jaki kolor wybrać?

Jaka kredka do brwi będzie dla Ciebie najlepsza? Jaka spełni Twoje wymagania? Na pewno przed każdym zakupem kredki do brwi zadajesz sobie właśnie te pytania. Postanowiliśmy Ci pomóc i stworzyliśmy ten poradnik zakupowy. Chociaż od razu ostrzegamy, że odpowiedzi na te pytania nie są wcale proste. Wszystko zależy od Twojego typu urody i od Twoich indywidualnych preferencji. W dalszej części tego poradnika zakupowego znajdziesz kilka wskazówek, które będą Ci pomocne w wybraniu jak najlepszej kredki do brwi.

Polecane kredki do brwi


back to menu ↑

Jaki kolor kredki do brwi wybrać?

Odpowiedź na to pytanie jest zależna od trzech parametrów. Pierwszy to kolor cery, drugi to kolor włosów, a trzeci to kolor naturalny brwi. Najważniejsze jest to, żeby wybrany przez Ciebie kosmetyk nie był ciemniejszy o więcej niż dwa tony od naturalnego koloru włosków brwiowych. To sprawi, że Twój makijaż nie będzie wyglądał sztucznie w odniesieniu do reszty twarzy i włosów. Powszechnie wiadomo, że naturalna, jeżeli chodzi o dobór pigmentu jest perfekcyjna. Dlatego nie ma co walczyć, z tym, co od niej otrzymałaś. Taka walka z wiatrakami może doprowadzić do tego, że Twój makijaż będzie wyglądał nieestetycznie i będzie się zbytnio rzucał w oczy. Czymś absolutnie zabronionym jest malowanie brwi czarną kredką, gdy masz alabastrowy odcień skóry i blond włosy. Na pewno nikt nie uwierzy, że są to Twoje naturalne brwi. Dajemy Ci gwarancję. Będziesz wyglądała nie tylko wyjątkowo sztucznie, ale również pretensjonalnie i zwyczajnie brzydko. Nam się taki efekt zdecydowanie nie podoba. Makijaż ma podkreślać urodę, a nie ją niszczyć.

Kredka do brwi

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jaki kolor kredki do brwi dla blondynek?

Wybranie kredki dla blondynek jest stosunkowo łatwe. Jeżeli masz bardzo jasną skórę ze skłonnością do piegów oraz płowe włosy, to powinnaś kupić sobie kredkę w kolorze blond. Najlepszy będzie chłodny odcień z domieszką szarości. Tego rodzaju kolor podkreślić pięknie Twoje oczy, nada wyrazistości spojrzeniu i ożywi twarzy. Natomiast jeżeli jesteś posiadaczką włosów w kolorze miodowego blondu, to wybierz kredkę do oczy w odcieniu ciepłego beżu. Bardzo skutecznie rozświetli ona Twoje spojrzenie. Gdy masz taki typ urody, to kredka do brwi jest dla Ciebie czymś koniecznym. Większy problem masz, gdy jesteś ciemną blondynką. Jednak nie martw się. Tobie też pomożemy w wybraniu odpowiedniej kredki do brwi. W tym przypadku wszystko zależy od Twojego koloru oczu. Jeżeli masz niebieskie, szare lub zielone oczy, to doskonale będzie do Ciebie pasowała kredka w kolorze ciepłego blondu. Natomiast jeżeli masz piwne lub brązowe oczy, to polecamy Ci kredkę do brwi w odcieniu jasnego brązu. Taka kredka doskonale wydobędzie głębię spojrzenia oraz będzie przepięknie współgrała z kolorem oczu.

Kredki do brwi

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jaka kredka do brwi dla brunetek? Jaki kolor kredki do brwi dla szatynki?

Jeżeli masz ciemne włosy i brzoskwiniowy lub oliwkowy odcień skóry, to masz do wyboru kosmetyk w kolorze jasnego lub ciemnego brązu. Koniecznie musi być on w ciepłym odcieniu, na przykład kasztanowym lub karmelowym. W ten sposób dobrana kredka będzie idealnie harmonizowała z naturalnymi zaletami Twojej twarzy. Oczy od razu będą wyglądały na bardziej wyraziste i wyeksponowane. Jednocześnie całość będzie się prezentowała jak najbardziej naturalnie. Ten zestaw kolorystyczny jest również polecany dla Ciebie, jeżeli masz wątpliwości, jaka kredka będzie do Ciebie pasowała, jeżeli masz rude włosy. W takim przypadku bardzo ładny efekt da jasny brąz. Z jednej strony on rozjaśni spojrzenie. Natomiast z drugiej strony podkreśli Twój naturalny kolor włosów.

back to menu ↑

Jak malować kredką do brwi?

Rozprowadzanie kosmetyku rozpocznij od dolnego łuku brwiowego. Później, delikatnymi muśnięciami kredki musisz wypełnić kolorem przestrzeń między włoskami. Zacznij od skroni i kieruj się ku kącikowi oka. Następnym etapem jest obrysowanie górnego łuku brwiowego. Malowanie brwi właśnie w tej kolejności spowoduje, że o wiele łatwiej będzie Ci utrzymać naturalną linię brwi i równomiernie rozprowadzisz kolor kredki. Na koniec przeczesz brwi grzebykiem.

back to menu ↑

Ranking kredek do brwi: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general