Jaki balsam do ciała na zimę wybrać?

Zimą skóra Twojego ciała wymaga jeszcze większej troski niż zazwyczaj. Dlatego powinnaś zastanowić się nad pielęgnacją przy wykorzystaniu kosmetyków naturalnych. Pomogą Ci one walczyć z mrozem, z wiatrem oraz z pozostałymi niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Kosmetyki na zimę powinny być lekkie i delikatne. Jednocześnie muszą być wystarczająco gęste i tłuste, żeby przez długi czas pozostawiały na Twojej skórze film ochronny. Muszą mieć one również w swoim składzie substancje czynne, które będą pomagały w regenerowaniu się komórek naskórka i będą odbudowywały jego powłokę lipidową. Bardzo dobrze sprawdzą się tutaj balsamy do ciała. Zanim przejdziemy do polecania Ci konkretnych balsamów do ciała, to najpierw chcemy podkreślić, że wszystkie wymienione powyżej cechy balsamów do ciała odnoszą się również do kremów do twarzy oraz do kremów do rąk na zimę.

Polecane balsamy do ciała


back to menu ↑

Co zazwyczaj znajduje się w składzie balsamów do ciała?

Balsamy do ciała są tworzone z połączenia najbardziej odżywczych składników. Takich jak na przykład: pszczeli wosk o wysokiej wartości leczniczej, oleje oraz masła bogate w antyoksydanty, w tym kwasy tłuszczowe i ekstrakty roślinne. Natomiast w ekstraktach roślinnych znajduje się bardzo wiele witamin, alkaloidów, polifenoli i soli mineralnych. Takie niecodziennie połączenie nie tylko dostarcza Twojej skórze bardzo dużo odżywienia w sezonie zimowym, ale również przyczynia się do opóźniania procesów jej starzenia się. W dodatku dobrej jakości balsamy do ciała mają w sobie też niebanalne nuty zapachowe. Odpowiedni zapach balsamu do ciała może działać kojąco lub energetyzująco na Twoje zmysły.

Balsam do ciała

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Dlaczego warto używać balsamów do ciała zimą?

Systematyczne stosowanie balsamów do ciała umożliwia zachować wspaniały wygląd skóry przez cały sezon zimowy. Dzięki odpowiedniemu nawilżeniu, odżywieniu oraz regeneracji, skóra będzie bardzo dobrze znosiła mrozy, wiatry oraz suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach. Balsam do ciała zapewni Twojej skórze również większą odporność na różnego rodzaju przesuszenia oraz podrażnienia. Balsam do ciała w zimie, pełni również inne funkcje. Wymienimy je tutaj. Balsam do ciała w sezonie zimowym wspomaga naturalne procesy, które zachodzą w komórkach skóry. Dodatkowo pobudza skórę do tworzenia kolagenu i elastyny. Zapobiega też tworzeniu się na niej cellulitu oraz rozstępów. Balsam do ciała w sezonie zimowym wspomaga również likwidowanie toksyn z komórek skóry. Oczywiście, że balsamów do ciała powinnaś używać o każdej porze roku. Jednak balsam do ciała swoją rolę w największym stopniu spełni w zimie, ponieważ jest to najgorsza dla skóry pora roku. Najzimniejsza i najbardziej nieprzyjazna.

Balsam do ciała

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakie balsamy do ciała będą najlepsze na zimę?

Wśród wartych uwagi balsamów do ciała na zimę, możemy wymienić przede wszystkim naturalne balsamy. Dobrym wyborem będzie taki o niecodziennym zapachu. Nam przypadły do gustu na przykład balsamy do ciała o aromacie cynamonu, paczuli, imbiru lub trawy cytrynowej. Dobry balsam do ciała na zimę powinien być wyprodukowany na bazie: masła kokum, masła kakaowego, wosku pszczelego lub olejów i olejków roślinnych. Tylko te składniki dostarczą Twojej skórze odpowiednie ilości odżywienia i nawilżenia. Taki balsam do ciała zagwarantuje Twojej skórze ochronę nie tylko przed zimnem i mrozem, ale również przed pozostałymi niekorzystnymi dla niej czynnikami. Dobry balsam do ciała na zimę ma dodatkowo działanie detoksykujące. Działa rozgrzewająco i odświeżająco.

back to menu ↑

Czy można czymś zastąpić balsam do ciała na zimę?

Jeżeli nie lubisz stosować balsamów do ciała w sezonie zimowym, bo na przykład nie odpowiada Ci ich konsystencja, to możesz je czymś zastąpić. Proponujemy Ci zakup dobrej jakości masła do ciała. Masła do ciała mają bardziej płynną konsystencję i co za tym idzie, mają takie same właściwości odżywcze, regenerujące oraz nawilżające jak balsamy na zimę. Bardzo dobrym wyborem na sezon zimowy będą naturalne i bogate w substancje odżywcze masła do ciała o zapachu trawy cytrynowej oraz żywokostu.

back to menu ↑

Ranking balsamów do ciała: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general