Jak dobrać podkład?

Podkład jest jednym z najważniejszych elementów każdego makijażu. Możesz nie użyć na przykład bronzera, czy kredki do powiek lub brwi, ale podkład musi być. Tak samo jak tusz do rzęs. Natomiast jeżeli zależy Ci na efekcie gładkiej cery w jednolitym kolorze oraz na stworzeniu odpowiedniej bazy pod następne produkty do makijażu, takie jak na przykład: róż, rozświetlacz, czy bronzer, to konieczne jest nałożenie na twarz dobrego podkładu. Niestety, chociaż jest on tak bardzo istotny, to pewnie nie jesteś jedyną kobietą, która standardowo poświęca bardzo mało czasu na jego wybranie. Mamy nadzieję, że tym razem zrobisz inaczej i po przeczytaniu tego poradnika zakupowego, kupisz wreszcie podkład, który będzie perfekcyjnie dobrany do Twojej cery.

Polecane podkłady


back to menu ↑

Jak dobrać kolor podkładu?

Podkład powinien pasować perfekcyjnie do kolorystyki Twojej twarzy. Dlaczego w związku z tym zdecydowana większość producentów sugeruje testowanie odcienia podkładu na fragmencie ciała, skoro barwa tego fragmentu jest tylko trochę podobna do odcienia na Twojej twarzy? Wynika to stąd, że podkład należy nałożyć również na szyję. Czy wiesz jaką tonację posiada Twoja cera? Chłodną, z przewagą koloru różowego, czy może ciepłą, z przewagą żółci? Jeżeli tego nie wiesz, to powinnaś przyłożyć do twarzy śnieżnobiałą kartkę, na przykład z drukarki.

Podkład

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakie są nasze wskazówki na dobranie idealne podkładu dla Ciebie?

Podkład powinien perfekcyjnie pasować do kolorystyki Twojej twarzy. Czy Twoja cera przy śnieżnobiałej kartce prezentuje się promiennie i zdrowo, czy może masz przebarwienia i sińce pod oczami? Jeżeli dobrze wyglądasz na białym tle, to Twoja cera ma odcień chłodny i powinnaś sobie kupić podkład w tonacji różowej. Jeżeli na tle białej kartki Twoja cera wydaje się być poszarzała i zmęczona, to oznacza, że masz typ ciepły urody i musisz poszukiwać podkładu w odcieniu ciepłego beżu. Nie masz całkowitej pewności, czy dobrze oceniłaś tonację skóry? Jeżeli tak, to zawsze możesz poprosić o pomoc asystentkę w drogerii. Na pewno chętnie pomoże Ci ona w dobraniu odpowiedniego odcienia podkładu. Bardzo dużym wyzwaniem może być wybór odcienia fluidu. Zabronione jest wybieranie go na oko. Światło w drogerii może spowodować, że konkretny kolor będzie wyglądał na ciemniejszy lub jaśniejszy. Jednak tak naprawdę będziesz to mogła zobaczyć tylko w świetle dziennym. Niestety już po kupieniu podkładu. Efekty takiej pochopnej decyzji mogą być opłakane. Dosłownie. Co w związku z tym powinnaś zrobić? Najlepiej skorzystać z testera i zaaplikuj podkład bezpośrednio na skórę. Wtedy będziesz mogła zobaczyć, jak naprawdę się on prezentuje. Radzimy Ci, żebyś w trakcie wizyty w drogerii nie miała nałożonego makijażu. Wtedy będziesz mogła na spokojnie przetestować fluid bezpośrednio na skórze twarzy. Radzimy Ci również nałożyć niewielką ilość podkładu w okolicy kąta żuchwy.

Podkład

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Ile musisz mieć podkładów?

Mamy dla Ciebie jeszcze jedną wskazówkę. Gdy dobierasz kolor kosmetyków, to powinnaś pamiętać o tym, że w sezonie letnim skóra jest ciemniejsza niż w sezonie zimowym. Z tego względu najlepiej jest kupić samodzielny fluid na zimę i zupełnie inny na lato. Możesz do nich dokupić jeszcze jeden, Mamy tutaj na myśli taki, który będzie odpowiedni na okres przejściowy.

back to menu ↑

Wybrać ciemniejszy, czy jaśniejszy podkład?

Na co dzień najlepszy będzie podkład w odcieniu Twojej naturalnej cery. Natomiast do makijażu wieczorowego, gdy zamierzasz modelować twarz za pomocą bronzera, o wiele lepiej będzie pasował podkład o ton jaśniejszy. Jaśniejsze tony będą również odpowiednie dla cery dojrzałej. Wtedy Twoja skóra będzie wyglądała świeżo i młodo. Musisz pamiętać też o tym, że zbyt ciemny fluid wyostrza rysy twarzy oraz dodaje lat. Gdy będziesz już miała podkład idealnie dopasowany do rodzaju skóry i do odcienia karnacji, to wtedy dopiero możesz liczyć na to, że Twoja skóra będzie gładka i aksamitna. Nawet wtedy, jeżeli zarwałaś noc. Musisz też pamiętać o tym, że przy zmęczonej cerze musisz wykorzystać trochę inne techniki makijażowe.

back to menu ↑

Ranking podkłady: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general