Balsam do ust – jaki będzie najlepszy?

Pewnie Twoim marzeniem, taki samo jak innych kobiet, są piękne i wyraziste usta. W tym celu pewnie używasz różnych szminek, błyszczyków. Może nawet starannie dopasowujesz ich kolor do ubrania oraz do nastroju. Doskonale Cię rozumiemy, jeżeli nie wyobrażasz sobie dnia bez kolorowych ust. Jednak może przy tym wszystkim zapominasz o najważniejszej rzeczy. Mamy tutaj na myśli odpowiednią pielęgnację ust. Piękne, pełne usta, muszą być zdrowe i właściwie nawilżone. Jakie produkty do pielęgnacji ust po prostu musisz mieć w swojej kosmetyczce? W tym poradniku zakupowym podpowiemy Ci, jakich składników poszukiwać w balsamach do ust oraz jak pielęgnować usta. Jeżeli ten temat jest dla Ciebie interesujący, to zachęcamy do lektury.

Polecane balsamy


back to menu ↑

Jaka jest najważniejsza różnica pomiędzy balsamem a pomadką do ust?

Obecnie obie te nazwy są używane zamiennie. Balsam do ust może Ci się nierozerwalnie kojarzyć z delikatnym, kremowym kosmetykiem w różnej postaci, na przykład w kremie. Natomiast pomadka ochronna kojarzona jest przede wszystkim z kosmetykiem w sztyfcie, w postaci szminki. Tak naprawdę opakowanie o niczym nie przesądza. Zarówno pomadka, jak i balsam może być w słoiczku.

Balsam do ust

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Czy balsam będzie dla Ciebie odpowiednim kosmetykiem?

Balsam do ust będzie dobrym wyborem, ponieważ jest on odpowiedni dla każdej kobiety, która pragnie zatroszczyć się o swoje usta. Pękająca skóra ust jest problemem, który odnosi się do ogromnej liczby kobiet, jak również mężczyzn. Usta potrzebują ciągłej ochrony oraz pielęgnacji. Wynika to stąd, że są one niezwykle delikatnym elementem twarzy. Są one narażone na wpływ czynników zewnętrznych. Mamy tutaj na myśli na przykład wahania temperatury i bezpośredni kontakt z różnego rodzaju substancjami. Dodatkowo usta są przez Ciebie cały czas w użytku. Jesz, rozmawiasz, śmiejesz się albo całujesz z kimś. To wszystko ma wymierny wpływ na to, że usta zaczynają być odwodnione i spierzchnięte.

Balsam do ust

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jakie składniki powinny się znaleźć w dobrej jakości balsamie do ust?

Wysokiej jakości balsam do ust powinien głównie nawilżać i zmiękczać usta. Co musi się znaleźć koniecznie w jego składzie? Jednym z tego rodzaju składników jest na przykład masło bawełniane. Tego typu masło bardzo łatwo się roztapia w temperaturze ciała. To sprawia, że masło bawełniane jest doskonałym środkiem zmiękczającym oraz natłuszczającym skórę ust. Natomiast olejek rycynowy wykazuje bardzo mocne właściwości regeneracyjne oraz nawilżające. To sprawia, że łatwiej będzie Ci się zatroszczyć o skórę Twoich ust w sezonie zimowym. Radzimy Ci również wybrać taki balsam do ust, który będzie zawierał w swoim składzie witaminy. Najlepsze dla ust są witaminy A i E. Witamina E ma właściwości przeciwstarzeniowe i neutralizujące przebarwienia. Ta witamina chroni skórę ust również przed wysuszeniem oraz przed osłabieniem elastyczności naskórka. Zastanawiasz się nad tym, czy uda Ci się znaleźć produkt, który ma w sobie wszystkie wymienione tutaj składniki i skutecznie pielęgnuje usta? Zapewniamy Cię, że tak. W dodatku będziesz mogła nim zastąpić Twoją ulubioną szminkę.

back to menu ↑

Jaki balsam do ust wybrać?

Zachęcamy Cię do kupienia takiego balsamu do ust, który będzie miał właściwości koloryzujące, a jednocześnie będzie skutecznie nawilżał usta. Wybierz taki balsam, który posiada kremową formułę, ponieważ taki produkt będzie się łatwo i równomiernie rozprowadzał na ustach. Chcemy tutaj jeszcze podkreślić, że balsam do ust o odpowiedniej konsystencji będzie dodatkowo ujędrniał i podkreślał ich kształt. Na co dzień najlepiej jest wybrać taki balsam do ust, który będzie neutralny. Polecamy balsamy do ust we wszystkich odcieniach nude. Dobrej jakości balsam do ust, nie tylko będzie podkreślał ich piękno, ale również zapewni im odpowiednią pielęgnację. Jeżeli chcesz, żeby balsam był jak najbardziej naturalny, to przejrzyj ofertę firm, które produkują ekologiczne, naturalne lub nie testowane na zwierzętach kosmetyki. Wtedy będziesz miała pewność, że nie dostarczasz skórze Twoich ust żadnych chemicznych substancji, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na ich kondycję.

back to menu ↑

Ranking balsamów do ust: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general