Jak wybrać żel do mycia twarzy?

Odpowiednio dobrany żel do mycia twarzy w bezpieczny sposób zlikwiduje z Twojej skóry zanieczyszczenia, które zebrały się na niej w czasie całego dnia. Żel do mycia twarzy zagwarantuje Twojej cerze świeży i promienny wygląd. Będzie również przeciwdziałał tworzeniu się na twarzy niedoskonałości. Dobry żel do mycia twarzy spowoduje, że skóra w nocy lepiej się zregeneruje i w większym stopniu wchłonie składniki kremów. W tym poradniku zakupowym doradzimy Ci, jak powinnaś dopasować żel do mycia twarzy do Twojej cery.

Polecane żele do mycia twarzy


back to menu ↑

Jaki żel do mycia będzie odpowiedni dla skóry wrażliwej i suchej?

Jeżeli Twoja skóra szybko się przesusza i jest podatna na podrażnienia, to właściwy żel do mycia twarzy powinien mieć jak najmniej skomplikowany skład. Nie może być w nim żadnych drażniących dodatków. Mamy tutaj na myśli na przykład alkohol, sztuczne barwniki, parabeny albo SLS-y. Żel do mycia twarzy powinien łagodnie i delikatnie oczyszczać wrażliwą i suchą skórę. Najlepiej, jeżeli wybrany przez Ciebie żel do mycia twarzy miał w sobie naturalne składniki, takie jak na przykład: witamina E, olej ze słodkich migdałów, czy wyciągi roślinne. Właśnie wymienione tutaj dodatki są odpowiedzialne za nawilżenie skóry i mają działanie przeciwzapalne. Jeżeli masz szczególnie wrażliwą cerę, to powinnaś wybrać żel do mycia twarzy hipoalergiczny.

Żel do mycia twarzy

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jaki żel do mycia będzie odpowiedni dla skóry tłustej i mieszanej?

Skóra, która ma tendencję do nadmiernego produkowania sebum potrzebuje stosowania żelu do mycia twarzy o działaniu oczyszczającym oraz matującym. Żel przeznaczony dla skóry tłustej i mieszanej nie może jednocześnie podrażniać, ani przesuszać skóry. Powinnaś całkowicie zrezygnować z żeli do mycia twarzy na bazie alkoholu. Nie są one odpowiednie ani do strefy T, ani do przetłuszczającej się skóry. Wbrew krążącym plotkom i wszechobecnym reklamom. W składzie żelu do mycia twarzy powinnaś poszukiwać matującego cynku i ekstraktów roślinnych, które posiadają właściwości ściągające. W dodatku żel do mycia twarzy powinien posiadać działanie antybakteryjne i lekko nawilżające. Naturalne żele do mycia twarzy znajdziesz obecnie w bardzo wielu sklepach internetowych i stacjonarnych. Wybór produktów jest tak gigantyczny, że bez problemu uda Ci się znaleźć właściwy żel dopasowany do potrzeb Twojej cery.

Żel do mycia twarzy

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jaki żel do mycia będzie odpowiedni dla skóry trądzikowej?

Jeżeli już od wielu lat bezskutecznie walczysz z trądzikiem, to powinnaś w końcu sięgnąć po specjalny żel do mycia skóry trądzikowej. Będziesz mogła go rozpoznać po działaniu antybakteryjnym i przeciwzapalnym. Tego rodzaju żele do mycia twarzy działają również delikatnie złuszczająco. To sprawia, że bardzo dokładnie oczyszczają pory, likwidują zanieczyszczenia oraz drobnoustroje. Twój naskórek może dzięki temu swobodnie oddychać. Natomiast niedoskonałości na twarzy zaczynają się pojawiać coraz rzadziej. Jeżeli masz cerę trądzikową, to powinnaś zrezygnować z kosmetyków z alkoholem. Ten składnik ma działanie drażniące oraz wysuszające.

back to menu ↑

Jaki żel do mycia będzie odpowiedni dla skóry normalnej?

Jeżeli jesteś szczęściarą i nie masz absolutnie żadnych problemów ze skórą, to możesz zdecydować się na żel do mycia twarzy o działaniu nawilżającym oraz wyrównującym poziom pH. Możesz również zastanowić się nad kosmetykiem na bazie wody termalnej. Skutecznie oczyści on Twoją skórę i zmniejszy dyskomfort związany z zastosowaniem twardej wody. Powinnaś wziąć po uwagę etykiety oraz kupować tylko żele do mycia twarzy, które nie zaburzają równowagi pH.

back to menu ↑

Jak powinnaś prawidłowo stosować żel do mycia twarzy?

W przypadku wszystkich żeli do mycia twarzy powinnaś starannie unikać kosmetyków, które mają w swoim składzie substancje drażniące, drobinki złuszczające i kwasy o silnym działaniu. Te składniki aktywne mają tendencję do przesuszania skóry i naruszania jej naturalnego pH. Może to spowodować pogorszenie stanu Twojej skóry. Pamiętaj również o tym, żeby przy codziennym myciu twarzy stosować odpowiednią technikę. Musisz tę czynność wykonywać delikatnie i nie naciągać skóry twarzy.

back to menu ↑

Ranking żeli do mycia twarzy: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general