Jaki krem do twarzy na zimę?

Mroźny wiatr, silne słońce, zanieczyszczenie powietrza oraz częste zmiany temperatur. Wszystko to sprawia, że Twoja twarz nie ma lekko. Nie pomoże nawet otulenie się czapką i szalikiem. Jak ochronić skórę twarzy przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi? W tym poradniku zakupowym, pomożemy Ci znaleźć odpowiedź na to pytanie. Pomożemy Ci również wybrać perfekcyjny krem na zimę do Twojej twarzy. Przyjemnego czytania!

Polecane kremy do twarzy


back to menu ↑

Dlaczego należy każdego dnia stosować krem do twarzy w zimę?

Bez względu na to, w jakiej miejscowości zamierzasz spędzić tę zimę, to lista czynników, które mają negatywny wpływ na stan Twojej skóry jest naprawdę rozbudowana. Mroźne powietrze sprawia, że bariera lipidowa jest znacznie osłabiona. To natomiast powoduje, że skóra jest bardzo mocno przesuszona. Promieniowanie słoneczne, które odbija się od śniegu jest jeszcze bardziej intensywne niż to, przed którym musisz się chronić w sezonie letnim. Natomiast częste zmiany temperatur spowodowane wychodzeniem z nagrzanego pomieszczenia na mróz, są najbardziej niekorzystne dla tych kobiet, które mają cerę naczynkową. Jeżeli masz podobne problemy, to nie musisz się niczym przejmować. W tym poradniku zakupowym pomożemy Ci znaleźć ich rozwiązanie. Dzięki nam znajdziesz taki krem do twarzy na zimę, który poradzi sobie z każdą dolegliwością skórną. Krem na zimę ochronią skórę twarzy przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Dodatkowo dobry krem na zimę jest w stanie skutecznie zmniejszyć zaczerwienienia i podrażnienia. Może też zapobiegać przesuszeniu oraz oparzeniom słonecznym. Dzięki kremowi do twarzy na zimę będziesz mogła również zachować zdrowy koloryt cery oraz odpowiednią jej kondycję przez cały sezon zimowy. Odpowiedni krem na zimę bez żadnych wątpliwości jest bardzo potrzebnym elementem wyposażenia w każdej kosmetyczce. Co musisz wziąć pod uwagę, gdy wybierasz perfekcyjny krem do twarzy na zimę? Zachęcamy zacząć od przeczytania tego rozbudowanego poradnika zakupowego. Jest on poświęcony właśnie dobieraniu kremu do twarzy na zimę.

Krem do twarzy na zimę

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Co powinno się znaleźć w składzie skutecznego kremu do twarzy na zimę?

Powszechnie panuje taka opinia, że im krem do twarzy jest tłustszy, tym jest lepszy. Formuła kremu na zimę musi być bogata, odżywcza oraz skutecznie zabezpieczać barierę hydro lipidową skóry. To wszystko sprawi, że Twoja skóra nie będzie się przesuszała. Pewnie teraz intensywnie myślisz nad tym, jakie substancje powinny się znaleźć w składzie kremu do twarzy na zimę, żeby spełniał on odpowiednio swoją funkcję? Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie całą listę tego rodzaju składników.

Krem do twarzy na zimę

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Na jakie składniki powinieneś zwrócić szczególną uwagę?

My wymienimy tutaj pięć najważniejszych. Pierwsze to lipidy, czyli inaczej tłuszcze. Lipidy są odpowiedzialne za tłustą i gęstą konsystencję kremów na zimę. Gdy połączy się je z pozostałymi składnikami, to tworzą one na skórze barierę ochronną w zimowy dzień. Ta bariera zabezpiecza skórę przed działaniem niekorzystnych warunków pogodowych, takich jak na przykład mróz albo silne słońce czy wiatr. Tak samo szkodliwe jest gorące powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach. Kolejnym bardzo ważnym składnikiem w kremach do twarzy na zimę jest, a właściwie są oleje roślinne. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim olej jojoba, masło karite lub shea, olej z migdałów, awokado, oliwę z oliwek lub wosk pszczeli. Jeżeli w składzie kremu do twarzy na zimę znajduje się chociaż jeden z wymienionych tutaj składników, to mówiąc kolokwialnie, jesteś uratowana. Tak naprawdę Twoja skóra, ale mniejsza o szczegóły. Zadaniem olejów roślinnych jest odpowiednie nawilżenie i odżywienie Twojej skóry. Co jeszcze musisz wziąć pod uwagę? Kolejnym składnikiem, o którym chcielibyśmy wspomnieć kilka słów jest, a właściwie są witaminy. Mamy tutaj na myśli znany na całym świecie tak zwany kompleks pięknej skóry. Są to witaminy A i E. Są wprost idealnym wyborem na zimę. Poradzą sobie z dosłownie każdą aurą pogodową.  Warto również wybrać taki krem na zimę do twarzy, który będzie miał w swoim składzie wysoką zawartość witaminy K. Jej zadaniem jest wzmacnianie naczynek oraz ochrona ich przed pękaniem na mrozie.

back to menu ↑

Ranking kremów do twarzy: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general