Jak wybrać tusz do rzęs?

Podkręcający, wydłużający, a może maksymalnie pogrubiający? To tylko od Ciebie, zależy po jaki tusz do rzęs w ostateczności sięgniesz. Jakie elementy makijażu są dla Ciebie najważniejsze? Wiele kobiet, doskonale sobie radzi bez różu, pomadki, szminki, czy nawet podkładu, ale bez tuszu do rzęs, nie wyobrażają sobie życia. To właśnie dobry tusz sprawi, że Twoje rzęsy będą się prezentowały olśniewająco. Jeżeli chcesz mieć zawsze perfekcyjnie wytuszowane rzęsy, to już dziś powinnaś kupić sobie najlepszy tusz. A my Ci w tym chętnie pomożemy. Wiemy, że wybór tuszu do rzęs wcale nie jest taki prosty, jak początkowo mogłoby się wydawać. Wynika to stąd, że w sklepach internetowych i stacjonarnych jest mnóstwo różnego rodzaju maskar i ta oferta z każdym dniem się powiększa. Tusze do rzęs różnią się nie tylko właściwościami, ale również konsystencją, kolorem, czy kształtem i rozmiarem szczoteczki. Jaki tusz do rzęs będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w tym poradniku zakupowym. Wspomnimy również parę słów na temat historii tuszu do rzęs oraz ich rodzajów.

Polecane tusze do rzęs


back to menu ↑

Skąd w ogóle wzięły się tusze do rzęs?

Kobiety farbowały rzęsy już w czasach starożytnych. Żeby usztywnić rzęsy, podkreślić ich kolor oraz sprawić, że będą bardziej gęste, starożytne Egipcjanki, stosowały mieszankę sadzy, oliwy oraz białka. Nie brzmi to zbyt zachęcająco, ale możesz nam uwierzyć, że taki tusz do rzęs był bardzo skuteczny. Zaczęło się od Egipcjanek, ale Greczynki nie chciały być gorsze. Właśnie dlatego tusz do rzęs stał się hitem w całej kulturze śródziemnomorskiej. Pierwsze próby stworzenia współczesnego tuszu do rzęs, podjął francuski przedsiębiorca Eugene Rimmel w 1860 roku. Wyprodukował on tusz do rzęs, który w swoim składzie zawierał sproszkowany węgiel, rozcieńczony zwykłą wodą. Nakładało się go na rzęsy na pomocą specjalnej szczoteczki. Jak na pierwszy raz, to trzeba przyznać, że była to bardzo udana produkcja. Pewnie nazwisko pierwszego wynalazcy tuszu do rzęs kojarzy Ci się z popularną marką kosmetyków Rimmel i bardzo słusznie. Kariera tego przedsiębiorstwa zaczęła się właśnie od wyprodukowania pierwszego na świecie tuszu do rzęs. Trzeba przyznać, że ta marka miała mocne wejście na rynek. Kolejne próby wyprodukowania jak najlepszego tuszu do rzęs miały miejsce ponad 50 lat później. W 1913 roku kolejna próba w tym temacie przypadła chemikowi T.L. Williamsowi. I teraz słuchajcie uważnie, bo wiąże się to z pewną bardzo ciekawą historią. Mianowicie chodzi tutaj o pewną nieszczęśliwą miłość. Maybela była siostrą Williamsa. Była również zdradzana przez swojego narzeczonego i bardzo z tego powodu cierpiała. Williams chciał jakoś zmniejszyć jej ból. Właśnie dlatego stworzył kosmetyk do codziennego użytku, który nadał jej spojrzeniu głębi. Makijaż pomógł, bo narzeczony do niej wrócił. Williams stworzył tusz do rzęs w ten sposób, że wymieszał wazelinę z pyłem węglowym. Co ciekawe, jego siostra już rok później wyszła za mąż. W 1915 roku Williams otworzył działającą do dzisiaj firmę Maybelline. Rodowód tej nazwy jest mało przyjazny, ponieważ powstała one z połączenia imienia siostry i słowa wazelina. Trudno. Najważniejsze jest to, że ich tusze do dzisiaj są chętnie wybierane przez kobiety na całym świecie.

Tusz do rzęs

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakie są rodzaje tuszów do rzęs?

Jeżeli marzą Ci się długie i zalotne rzęsy, to najlepszym wyborem będzie wydłużający tusz do rzęs. Natomiast, żeby uzyskać spektakularny efekt pogrubienia, to sięgnij po pogrubiający tusz do rzęs. Gdy Twoim rzęsom brakuje uniesienia, to wybierz podkręcający tusz do rzęs.

Tusz do rzęs

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jaka szczoteczka w tuszu do rzęs będzie najbardziej odpowiednia?

Przy wybieraniu tuszu do rzęs powinnaś zwrócić szczególną uwagę na szczoteczkę. Jeżeli jest prosta, to z powodzeniem dosięgniesz nią nawet do rzęs znajdujących się w samym kąciku oka. Natomiast wygięta szczoteczka spowoduje, że uda Ci się pomalować większą ilość rzęs za jednym pociągnięciem. Natomiast drobna i lekko zaokrąglona szczoteczka jest przeznaczona do dokładnego pomalowania dolnych rzęs.

back to menu ↑

Ranking tuszów do rzęs: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general