Czy lepszym wyborem będzie balsam, czy mleczko do ciała?

Zazwyczaj to w sezonie letnim, wszyscy decydują się na zakup nowego mleczka lub balsamu do ciała. Niby każda kobieta doskonale wie o tym, że powinna pielęgnować ciało przez cały rok, ale gdy na zewnątrz zaczyna się robić ciepło, to wtedy następuje paląca potrzeba odkrycia różnych partii ciała. Gdy nie są one zbyt piękne, to każda z nas w tempie ekspresowym próbuje się ratować balsamem lub mleczkiem do ciała. W tym poradniku zakupowym podpowiemy Ci, który produkt kosmetyczny, będzie dla Ciebie bardziej odpowiednim wyborem. W dodatku balsam lub mleczko do ciała doskonale sobie poradzą z przesuszoną skórą, w szczególności na twarzy albo na rękach i na nogach. W tych miejscach skóra może się nawet nieestetycznie łuszczyć. Koniecznie trzeba coś z tym zrobić, aby nie było wstydu, gdy założysz T-shirt lub krótkie spodenki. Podpowiemy Ci, jak powinnaś skutecznie nawilżyć skórę. W końcu czeka ją wiele wyzwań takich jak na przykład: opalanie się na słońcu, kąpiele w morzu, czy spacery przy intensywnym nasłonecznieniu. Wszystkie te przyjemności mogą doprowadzić do jeszcze większego przesuszenia skóry. Jednak nie panikuj. Masz nas, a my pomożemy Ci odpowiednio zatroszczyć się o Twoją skórę w sezonie letnim.

Polecane balsamy i mleczka do ciała


back to menu ↑

Czy lepsze będzie mleczko, czy balsam do ciała? A może olejek?

W perfumeriach możesz szybko znaleźć rozmaite kosmetyki, które służą do nawilżania ciała. Każdy z nich jest niezłym sposobem na to, żeby nawilżyć Twoją skórę. Jednak musisz mieć świadomość tego, że wszystkie te kosmetyki działają na trochę innych zasadach. Dobór właściwego balsamu lub mleczka do ciała, powinien być związany nie tylko z Twoimi indywidualnymi preferencjami, ale również z Twoim typem skóry oraz wiekiem. O to ostatnie się nie oburzaj, bo każdy wiek jest piękny, a dobrze dobrany balsam do ciała potrafi zdziałać cuda. Gdy weźmiesz pod uwagę wszystkie te parametry, to o wiele łatwiej będzie Ci znaleźć perfekcyjny balsam albo mleczko do ciała. Olejki do ciała charakteryzują się tym, że bardzo intensywnie nawilżają i natłuszczają Twoją skórę. Będą one bardzo odpowiednim wyborem do opalania, z tego względu, że pozostawią skórę dobrze nawilżoną na długo. Jednak olejki do ciała absolutnie się nie nadają pod ubranie ze względu na swoją oleistą konsystencję. Kolejnym wartym uwzględnienia produktem są mleczka. Charakteryzują się one dosyć płynną konsystencją. Właśnie ich formuła sprawia, że wyjątkowo szybko się wchłaniają w skórę.

Mleczko czy balsam

fot. AdobeStock


back to menu ↑

A czym charakteryzuje się balsam do ciała?

Natomiast balsam nawilżający jest czymś pośrednim. Jest to emulsja wytwarzana na bazie wody oraz olejków i tłuszczów. Balsam nawilżający pozostawia skórę miękką w dotyku. Jednak jednocześnie tworzy na niej mniej albo bardziej odczuwalną warstwę ochronną. W taki sam sposób działają masła do ciała. Jednak musisz wziąć pod uwagę fakt, że dużo trudniej rozprowadzają się one na skórze i dzięki temu powstaje na niej wyczuwalny, tłusty film. Jednak nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby na przykład intensywnie nawilżający balsam do ciała stosować zamiennie z olejkiem do ciała lub z masłem. Wszystko zależy od Twoich indywidualnych potrzeb. Jeżeli poszukujesz bardzo dobrego kosmetyku do ciała na sezon letni, to zawsze powinnaś wziąć pod uwagę to, żeby gwarantował on również skuteczną ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Dodamy tutaj jeszcze, że siłę filtra powinnaś dopasować do swoich własnych potrzeb. Jednak kupowanie balsamu do ciała bez żadnego filtra ochronnego nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem.

Mleczko czy balsam

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jaki balsam intensywnie nawilżający będzie odpowiedni dla Twojego ciała?

Gdy jesteś już przekonana, że chcesz mieć nowe mleczko, a nie balsam do ciała, to musisz teraz zająć się intensywnymi poszukiwaniami jak najlepszego kosmetyku do ciała. W sezonie letnim powinnaś koniecznie postawić na odświeżenie. Czujemy się jednak zobowiązani do tego, żeby ostrzec Cię przed tym, że balsam do ciała pozostawia na skórze delikatną warstewkę. Jest ona potrzebna do tego, żeby nawilżyć bardzo suchą skórę. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby poczuć się lekko i świeżo, to koniecznie wybierz balsam do ciała o tropikalnym lub cytrusowym zapachu. Bardzo dobrze sprawdzą się tutaj na przykład kwiaty neroli albo nuty cytrusowe.

back to menu ↑

Ranking balsamów i melczek do ciała: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general