Jaki jest najlepszy krem do rąk na zimę?

Każdy z nas może odczuwać w mniejszym lub w większym stopniu zmiany pór roku. Gdy przychodzi jesień, to może i Ty również narzekasz na to, że nie masz na nic siły i dosłownie przez cały czas czujesz się osłabiona i przemęczona. Razem ze zmniejszaniem się temperatur na zewnątrz, może te ż się pogarszać stan Twoich włosów oraz skóry. Na niekorzystne warunki atmosferyczne zazwyczaj najbardziej narażone są Twoje dło0nie. Jak zapewnić im odpowiednią ochronę w sezonie zimowym i jesiennym? Jaki krem do rąk na zimę będzie najlepszy?

Jakie problemy może mieć delikatna skóra dłoni?

Skóra na dłoniach to jedna z najbardziej delikatnych partii ciała. Przez cały czas jest ona narażona na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, w tym również pogodowych. W dodatku skóra na kobiecych dłoniach najszybciej się starzeje. Pewnie popełniasz ten sam błąd, co większość kobiet i bardzo mocno pielęgnujesz skórę twarzy i szyi, a o rękach zapominasz całkowicie. Jednak jeżeli zależy Ci na młodym wyglądzie, to już dzisiaj powinnaś sobie kupić krem do rąk na zimę o dobrym, wartościowym składzie. Na co dzień Twoja twarz jest chroniona przez bardzo dobrze dobrany krem do twarzy oraz przez warstwę makijażu. Natomiast skóra Twoich dłoni, w tym najtrudniejszym czasie, czyli w sezonie zimowych, nie jest absolutnie w żaden sposób chroniona. Może Cię rozczarujemy, ale jesteśmy przekonani, że rękawiczki na dłoniach nie wystarczą.

Krem do rąk na zimę

fot. AdobeStock

Dlaczego dłonie tak szybko się wysuszają?

Na skórze Twoich dłoni znajduje się bardzo niewiele gruczołów łojowych. Za to jest całkiem sporo gruczołów potowych. To wszystko sprawia, że Twoje dłonie mają o wiele mniej naturalnego nawilżenia. W dodatku o wiele łatwiej się one przesuszają. Każdego dnia, w szczególności teraz w sezonie koronawirusa, każdego dnia wiele razy dokładnie myjesz ręce. W dodatku codzienne zwykłe czynności powodują, że skóra na Twoich dłoniach ma częsty kontakt z detergentami. Jak wiadomo większość detergentów, w tym też mydło, czy płyn do mycia naczyń, wyjątkowo przesuszają i podrażniają skórę na Twoich dłoniach. Wszystko to powoduje, że powinnaś jak najszybciej udać się do drogerii po zimowy krem do rąk. O dłonie trzeba dbać, w szczególności zimą. Pamiętaj o tym, że dłonie są wizytówką każdej kobiety. Gdy są zadbane, to odejmują lat i przyciągają uwagę. Zadbana kobieta zawsze budzi pozytywne skojarzenia. Z dłońmi jest o tyle prosto, czy ich pielęgnacja wymaga o wiele mniej wysiłku niż pielęgnacja skóry twarzy. Mamy nadzieję, że od dziś zatroszczysz się o kondycję skóry na Twoich dłoniach.

Krem do rąk na zimę

fot. AdobeStock

Jakie są kremy do rąk na jesień i zimę?

W sezonie jesienno-zimowym niezwykle istotne jest intensywne nawilżanie skóry dłoni oraz używanie odpowiednich kremów do rąk. Do codziennych czynników, które mogą mieć negatywne działanie należy doliczyć kolejne w postaci wiatru i mrozy. Musisz wiedzieć o tym, że skóra Twoich dłoni bardzo nie lubi nagłych i ciągłych zmian temperatur. Ręce, które nie mają na sobie żadnej dodatkowej ochrony, mogą już po kilku dniach, zacząć być zaczerwienione i szorstkie w dotyku. W dodatku skóra dłoni staje się nadmiernie napięta, spierzchnięta oraz zaczyna mieć skłonność do podrażnień. Do najważniejszych składników o działaniu nawilżającym w kosmetykach zaliczamy takie substancje jak na przykład: silikony, gliceryna, aloes, lanolina, mocznik, D-Panthenol, czy witamina E. Zarówno silikony, jak i gliceryna pozostawiają na skórze dłoni warstwę ochronną. Zapewnia ona naskórkowi ochronę przed przesuszeniem oraz przed utratą wilgoci. Bardzo wartościowym składnikiem są również naturalne olejki takie jak na przykład: arganowy, kokosowy, oliwkowy, czy z pestek winogron. W sezonie zimowym możesz skorzystać też z profesjonalnych kosmetyków do rąk, które są bardziej skoncentrowane i przez to skuteczniejsze. Natomiast jeżeli poszukujesz rozbudowanych kompozycji zapachowych, to bardzo dobrym pomysłem będzie zakup kremu do rąk na zimę, wzbogaconego o naturalne ekstrakty owocowe i kwiatowe. A jaki jest Twój ulubiony krem do rąk na zimę? Podziel się tym z nami w komentarzach!

ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general