Jaki jest najlepszy krem do rąk na zimę?

Każdy z nas może odczuwać w mniejszym lub w większym stopniu zmiany pór roku. Gdy przychodzi jesień, to może i Ty również narzekasz na to, że nie masz na nic siły i dosłownie przez cały czas czujesz się osłabiona i przemęczona. Razem ze zmniejszaniem się temperatur na zewnątrz, może te ż się pogarszać stan Twoich włosów oraz skóry. Na niekorzystne warunki atmosferyczne zazwyczaj najbardziej narażone są Twoje dło0nie. Jak zapewnić im odpowiednią ochronę w sezonie zimowym i jesiennym? Jaki krem do rąk na zimę będzie najlepszy?

Polecane kremy do rąk


back to menu ↑

Jakie problemy może mieć delikatna skóra dłoni?

Skóra na dłoniach to jedna z najbardziej delikatnych partii ciała. Przez cały czas jest ona narażona na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, w tym również pogodowych. W dodatku skóra na kobiecych dłoniach najszybciej się starzeje. Pewnie popełniasz ten sam błąd, co większość kobiet i bardzo mocno pielęgnujesz skórę twarzy i szyi, a o rękach zapominasz całkowicie. Jednak jeżeli zależy Ci na młodym wyglądzie, to już dzisiaj powinnaś sobie kupić krem do rąk na zimę o dobrym, wartościowym składzie. Na co dzień Twoja twarz jest chroniona przez bardzo dobrze dobrany krem do twarzy oraz przez warstwę makijażu. Natomiast skóra Twoich dłoni, w tym najtrudniejszym czasie, czyli w sezonie zimowych, nie jest absolutnie w żaden sposób chroniona. Może Cię rozczarujemy, ale jesteśmy przekonani, że rękawiczki na dłoniach nie wystarczą.

Krem do rąk na zimę

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Dlaczego dłonie tak szybko się wysuszają?

Na skórze Twoich dłoni znajduje się bardzo niewiele gruczołów łojowych. Za to jest całkiem sporo gruczołów potowych. To wszystko sprawia, że Twoje dłonie mają o wiele mniej naturalnego nawilżenia. W dodatku o wiele łatwiej się one przesuszają. Każdego dnia, w szczególności teraz w sezonie koronawirusa, każdego dnia wiele razy dokładnie myjesz ręce. W dodatku codzienne zwykłe czynności powodują, że skóra na Twoich dłoniach ma częsty kontakt z detergentami. Jak wiadomo większość detergentów, w tym też mydło, czy płyn do mycia naczyń, wyjątkowo przesuszają i podrażniają skórę na Twoich dłoniach. Wszystko to powoduje, że powinnaś jak najszybciej udać się do drogerii po zimowy krem do rąk. O dłonie trzeba dbać, w szczególności zimą. Pamiętaj o tym, że dłonie są wizytówką każdej kobiety. Gdy są zadbane, to odejmują lat i przyciągają uwagę. Zadbana kobieta zawsze budzi pozytywne skojarzenia. Z dłońmi jest o tyle prosto, czy ich pielęgnacja wymaga o wiele mniej wysiłku niż pielęgnacja skóry twarzy. Mamy nadzieję, że od dziś zatroszczysz się o kondycję skóry na Twoich dłoniach.

Krem do rąk na zimę

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakie są kremy do rąk na jesień i zimę?

W sezonie jesienno-zimowym niezwykle istotne jest intensywne nawilżanie skóry dłoni oraz używanie odpowiednich kremów do rąk. Do codziennych czynników, które mogą mieć negatywne działanie należy doliczyć kolejne w postaci wiatru i mrozy. Musisz wiedzieć o tym, że skóra Twoich dłoni bardzo nie lubi nagłych i ciągłych zmian temperatur. Ręce, które nie mają na sobie żadnej dodatkowej ochrony, mogą już po kilku dniach, zacząć być zaczerwienione i szorstkie w dotyku. W dodatku skóra dłoni staje się nadmiernie napięta, spierzchnięta oraz zaczyna mieć skłonność do podrażnień. Do najważniejszych składników o działaniu nawilżającym w kosmetykach zaliczamy takie substancje jak na przykład: silikony, gliceryna, aloes, lanolina, mocznik, D-Panthenol, czy witamina E. Zarówno silikony, jak i gliceryna pozostawiają na skórze dłoni warstwę ochronną. Zapewnia ona naskórkowi ochronę przed przesuszeniem oraz przed utratą wilgoci. Bardzo wartościowym składnikiem są również naturalne olejki takie jak na przykład: arganowy, kokosowy, oliwkowy, czy z pestek winogron. W sezonie zimowym możesz skorzystać też z profesjonalnych kosmetyków do rąk, które są bardziej skoncentrowane i przez to skuteczniejsze. Natomiast jeżeli poszukujesz rozbudowanych kompozycji zapachowych, to bardzo dobrym pomysłem będzie zakup kremu do rąk na zimę, wzbogaconego o naturalne ekstrakty owocowe i kwiatowe. A jaki jest Twój ulubiony krem do rąk na zimę? Podziel się tym z nami w komentarzach!

back to menu ↑

Ranking kremów do rąk: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general