Krem nawilżający – jak wybrać najlepszy?

Dobrej jakości krem nawilżający w ogóle nie musi być kosztowny. Gdy wybierasz idealny krem nawilżający, to powinieneś najpierw dobrze poznać potrzeby Twojej skóry. Jednak to nie jest wszystko. Przy wybieraniu dobrego kremu nawilżającego, warto również zastanowić się nad posiadanym budżetem. Nie ma sensu kupowanie najdroższego kremu nawilżającego, jaki tylko znajdziesz w sklepie. Jednak sięganie po najtańszy produkt również nie jest dobrym pomysłem. Najlepiej kupić krem nawilżający ze średniej półki cenowej. Pamiętaj również o tym, żeby dopasować krem nawilżający do indywidualnych potrzeb Twojej skóry.

Polecane kremy nawilżające


back to menu ↑

W jaki sposób działają kremy nawilżające?

Kremy nawilżające mają w swoim składzie bardzo wiele rozmaitych substancji. Są to nie tylko takie składniki, które aktywnie działają na Twoją skórę, ale również substancje zapachowe, które nadają kremowi odpowiednią konsystencję, uszlachetniają go lub mają właściwości antyutleniające. Wszystkie te cechy i składniki mają istotny wpływ na jakość kremu nawilżającego. Bardzo ważną właściwością składników aktywnych w kremach nawilżających jest metoda ich pozyskiwania. Składniki czynne w kremach nawilżających wytwarza się, przy wykorzystaniu biotechnologii. W praktyce oznacza to, że są one produkowane na podstawie genetycznej konstrukcji żywych organizmów. To wszystko sprawia, że skóra je wchłania, zamiast się bronić przed ich aktywnym działaniem. Właśnie z tego względu, gdy wybierasz krem nawilżający, to powinnaś bardziej brać pod uwagę jego skład niż cenę.

Krem nawilżający

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakie składniki aktywne mogą się znajdować w kremie nawilżającym?

Dobrej jakości krem nawilżający musi mieć w sobie substancje, które będą powodowały, że warstwa lipidowa naskórka zostanie zregenerowana. Będzie to zapobiegało skutecznie utracie wody. To wszystko będzie sprawiało, że krem nawilżający będzie skuteczny. W praktyce oznacza to tyle, że skóra będzie lepiej nawilżona, elastyczna oraz bardziej wytrzymała na różnego rodzaju uszkodzenia. Substancje aktywne, które możesz znaleźć w kremach nawilżających dzielą się na: emolienty oraz humektanty.

Krem nawilżający

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Czym są emolienty i jak działają?

Emolienty są odpowiedzialne za właściwe natłuszczenie Twojej skóry. Ich występowanie w kremie nawilżającym spowoduje, że skóra zachowa swoją naturalną wilgotność. Tego rodzaju kremy nawilżające zapobiegają również wnikaniu do skóry substancji toksycznych, wspierają naturalne funkcje skóry oraz przyspieszają jej regenerację. Natomiast skóra pod wpływem emolientów tworzy naturalny płaszcz lipidowy.

back to menu ↑

Czym są humektanty i jak działają?

Humektanty są stosowane w kremach nawilżających, bo wiążą w skórze wodę na stałe oraz zatrzymują w niej wodę z otoczenia. Humektanty w kremach nawilżających pobierają wodę z głębszych warstw naskórka i przenoszą ją do warstwy rogowej. To wszystko sprawia, że po zastosowaniu kremu nawilżającego z dodatkiem humektantów, Twoja skóra jest bardziej nawilżona i napięta. Niestety krem nawilżający, który ma w sobie te składniki, nie jest właściwym wyborem dla skóry wyjątkowo przesuszonej.

back to menu ↑

Jakie nawilżacze mogą być w kremie nawilżającym?

Pośród substancji wykorzystywany w kremach nawilżających możemy tutaj wymienić między innymi: wazelinę, parafinę ciekłą oraz tłuszcze roślinne i zwierzęce. Wazelina jest najpopularniejszym oraz najbardziej skutecznym produktem pośród wszystkich obecnie dostępnych na rynku nawilżaczy. Wazelina w kremie nawilżającym powoduje, że woda nie zaczyna odparowywać zbyt intensywnie z powierzchni Twojej skóry. Wazelina sprawia, że Twoja skóra jest miękka i wygładzona. Jej wadą jest to, że pozostawia tłustą warstwę na skórze. Kolejnym nawilżaczem jest parafina ciekła, czyli olej parafinowy lub mineralny. W kremach nawilżających często jest stosowana z uwagi na swoje właściwości natłuszczające, ochronne oraz zmiękczające. Ostatnią substancją nawilżającą są tłuszcze roślinne. W kremach nawilżających zazwyczaj wykorzystuje się masło Shea, masło z mango, masło kokosowe albo olej jojoba. Możemy tutaj jeszcze wymienić: olej migdałowy, olej babassu lub olej z nasion wiesiołka.

back to menu ↑

Ranking kremów nawilżających: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general