Jaki krem BB najlepiej kupić?

Krem BB jest bardzo dobrą alternatywą dla ciężkich podkładów. Kremy BB łączą w sobie pielęgnacyjne właściwości oraz wyrównywanie kolorytu cery. Kto powinien sięgnąć po krem BB? Jak prawidłowo go stosować? Kiedyś kremy BB były kojarzone wyłącznie z kosmetykami stosowanymi przez Koreanki. Co ciekawe, twórczynią pierwszego na świecie kremu BB była niemiecka dermatolog. Powstał on w latach 60. XX wieku. Christine Schrammek używała go jako maść dla pacjentów, którzy przeszli zabiegi kosmetyczne. Dzisiaj nikogo nie zaskakuje już fakt, że kremy BB są tak powszechne. Można je kupić dosłownie w każdej drogerii. Krem BB jest uwielbiany, w szczególności przez kobiety, które na co dzień się nie malują i nie lubią mieć na sobie kilku warstw makijażu. Make-up no make-up jest ich dewizą. To właśnie krem BB sprawia, że ich cera wygląda zdrowo, gładko i promiennie. Po kremy BB mogą sięgnąć nawet te kobiety, które na co dzień borykają się z różnymi chorobami skórnymi, ze względu na ich pielęgnacyjne działanie.

Polecane kremy BB


back to menu ↑

Czym jest krem BB?

Krem BB to produkt kosmetyczny do twarzy, który ma w swoim składzie małą lub średnią ilość pigmentów. Dzięki temu krem BB gwarantuje wyrównanie kolorytu skóry. Nie poradzi sobie on jednak z wygładzeniem jest struktury. Krem BB musi wykazywać również właściwości pielęgnacyjne. Warto przy okazji wspomnieć również o tym, że krem BB nie będzie w stanie zakryć dużych i widocznych z daleka niedoskonałości. Plusem kremu BB jest jednak to, że zazwyczaj znajdują się w nim różnego rodzaju oleje, witaminy oraz składniki nawilżające. Zdecydowana większość kremów BB, w przeciwieństwie do tradycyjnych podkładów, potrafi chronić Twoją skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym przy pomocy wysokich filtrów od SPF 30 do 50+. Sam skrót BB pochodzi z języka angielskiego i oznacza ‚beauty balms’ lub ‚blemish balms’. Jest to po prostu krem o właściwościach upiększających.

Krem BB

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakie najważniejsze zalety mają kremy BB?

Największą zaletą kremów BB jest podkreślenie Twojego naturalnego piękna. Jednak tego rodzaju krem nie będzie w stanie ukryć wszystkich niedoskonałości, o czym już wcześniej wspominaliśmy. Kolejnymi plusami kremu BB jest to, że jego stosowanie nie prowadzi do przesuszenia skóry, nie obciąża jej, ani nie podkreśla suchych skórek. Warto wspomnieć również o tym, że kremy BB wspomagają naturalne nawilżanie skóry. Mają też właściwości odżywcze oraz rozświetlające. Dzięki tym wszystkim właściwościom Twoja skóra wygląda na zdrową i promienną.

Krem BB

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jak kogo są przeznaczone kremy BB?

Kremy BB najczęściej zalecane są tylko i wyłącznie dla osób, które nie mają absolutnie żadnych widocznych problemów ze swoją skórą. To dosyć duży błąd. Na pewno kryjący w niewielkim stopniu krem BB będzie odpowiedni dla wszystkich tych osób, które nie mają przebarwień na skórze. Jednak z powodzeniem po krem BB mogą również sięgnąć te osoby, które mają widoczne zmiany trądzikowe. Wynika to stąd, że tego rodzaju krem do twarzy może znacząco poprawić kondycję ich skóry. W przeciwieństwie do ciężkich i wyjątkowo mocno kryjących podkładów. Ich codzienne stosowanie może doprowadzić do tego, że na Twojej skórze znowu zaczną pojawiać się niedoskonałości. Koło się zamyka. W takim przypadku o wiele lepiej jest sięgnąć o lekki krem BB. Zawsze warto wypróbować krem BB. Może się okazać, że będzie on idealnym rozwiązaniem dla Twojej skóry.

back to menu ↑

Jaki krem BB powinieneś wybrać?

Kremy BB różnią się pomiędzy sobą zawartością oraz rodzajem składników odżywczych, stopniem krycia i poziomem ochrony przeciwsłonecznej. Dobrym wyborem będzie na przykład krem BB o naturalnym kryciu i działaniu przeciwzmarszczkowym i przeciwzapalnym. Dobry krem BB powinien gwarantować również naturalne krycie, nie zapychać porów skóry. Sprawdź również, czy wybrany przez Ciebie krem BB ma w swoim składzie witaminy. Najbardziej pożądane to A, E i C. Krem BB stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych, ciężkich podkładów. Bez obaw możesz go stosować przez cały rok nie tylko latem. Na pewno po nim Twoja skóra będzie wyglądała pięknie.

back to menu ↑

Ranking kremów BB: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general