Jaki krem pod oczy?

Skóra pod oczami jest wymagająca. Wynika to stąd, że jest cienka oraz wrażliwa. Niesamowicie łatwo jest ją wysuszyć albo podrażnić. Gdy nie będziesz odpowiednio pielęgnowała skóry pod oczami, to możesz doprowadzić do tego, że błyskawicznie pojawią się na niej cienie oraz zmarszczki. Chociaż sam krem pod oczy nie zastąpi całej pielęgnacji, to bez niego nie masz się co spodziewać widocznych pozytywnych rezultatów.

Polecane kremy pod oczy


back to menu ↑

Dlaczego skóra pod oczami potrzebuje szczególnej pielęgnacji? 

To, jak prezentuje się Twoja skóra pod oczami, jest zależne od bardzo wielu czynników. Tego, czy dobrze się odżywiasz, czy się wysypiasz, czy pijesz odpowiednie ilości wody. Niestety nie na wszystko masz wpływ, ponieważ kondycja skóry pod oczami, jest zależna też od tego, jakie odziedziczyłaś geny. Krem pod oczy jest tylko jednym z wielu kosmetyków, których powinnaś używać, aby Twoja twarz, nawet po nieprzespanej nocy prezentowała się pięknie. Cienka skóra pod oczami nie ma żadnego płaszcza lipidowego. To sprawia, że ona błyskawicznie traci wodę. Gdy skóra nie ma odpowiedniego nawilżenia, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, to zaczyna być przesuszona. A skóra pod oczami jest na to szczególnie narażona. Z tego względu powinnaś pamiętać o tym, żeby wypijać minimum półtora do dwóch litrów wody w ciągu dnia. Tak samo ważna jest dieta, w której znajdują się duże ilości witamin i minerałów. To właśnie one są odpowiedzialne za zdrową i promienną skórę. Nie tylko tę, która znajduje się pod oczami. Najważniejsze witaminy dla skóry to między innymi: A, D, E, K, C, i witaminy z grupy B: B2 i B3. Gdy będziesz regularnie zażywała te witaminy, to poprawisz również Twoją kondycję zdrowotną, zarówno tę psychiczną, jak i fizyczną. Na zwiotczałą skórę pod oczami najlepszym remedium jest sen i odpoczynek. Jednak doskonale rozumiemy, że czasy są takie, że nie zawsze masz możliwość wyspania się, czy choćby złapania chwili oddechu. Dlatego mogą Cię w tym wesprzeć odpowiednie kosmetyki oraz suplementy diety, z wymienionymi tutaj wcześniej witaminami i minerałami. Tak, na wszelki wypadek chcemy Ci jeszcze przypomnieć o tym, że wypoczęty organizm to zdrowy organizm. Dlatego mimo wszystko od czasu do czasu powinnaś sobie chociaż troszeczkę odpuścić i nie brać na siebie aż tylu dodatkowych obowiązków. Jednak wróćmy do kremu pod oczy, bo on teraz jest Twoim must-have.

Krem pod oczy

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Co robić, gdy naturalne sposoby poprawienia stanu skóry nie działają?

Gdyby jednak odpowiednia zdrowa dieta, wielogodzinny sen i picie dużych ilości wody nie były wystarczające, to wtedy koniecznie jest sięgnięcie po dobrej jakości krem pod oczy. Musisz mieć również świadomość tego, że skóra pod oczami, traci jędrność wraz z wiekiem. Zaczyna być sucha i pomarszczona. Nie ma co ukrywać, że taka skóra pod oczami nie prezentuje się najlepiej. Niestety proces starzenia się skóry możesz przyspieszyć gdy prowadzisz niezdrowi i przede wszystkim za szybki i zbyt zapracowany tryb życia. Właśnie dlatego, chcemy uratować Twoją skórę i pomóc Ci w wyborze odpowiedniego kremu pod oczy. W tym poradniku zakupowym podpowiemy Ci, jak powinnaś zatroszczyć się o skórę pod oczami, żeby nie było na niej żadnych zmarszczek, ani cieni. Jeżeli jesteś ciekawa, to zachęcamy Cię do przeczytania całego tego poradnika zakupowego.

Krem pod oczy

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jaki jest dobry krem pod oczy?

Musisz mieć świadomość tego, że w sklepach internetowych i stacjonarnych, jest dostępnych bardzo wiele dobrej jakości kremów pod oczy. Jednak nie każdy z nich będzie odpowiedni dla Ciebie. Dlaczego? Wynika to stąd, że zanim sięgniesz po jakikolwiek krem pod oczy, to powinnaś się upewnić, czy krem jest: dopasowany do Twojego wieku, do rodzaju Twojej cery, do specjalnych potrzeb Twojej skóry. Mamy tutaj na myśli na przykład wyjątkową skłonność do wysuszania lub alergię na któryś ze składników aktywnych preparatu. Przy wybieraniu idealnego kremu pod oczy koniecznie musisz wziąć pod uwagę wszystkie wymienione tutaj parametry. Dobry krem pod oczy powinien mieć również właściwości nawilżające i przeciwzmarszczkowe. Krem pod oczy w zależności od Twoich indywidualnych potrzeb możesz zacząć stosować już od 20 roku życia.

back to menu ↑

Ranking kremów pod oczy: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general