Jak wybrać krem do cery trądzikowej?

Cera trądzikowa jest prawdziwym utrapieniem dla każdego, kto jest jej posiadaczem. Nieestetyczne oraz bolesne zmiany skórę mogą w dużym stopniu utrudnić codzienne funkcjonowanie. Trądzik jest bardzo trudno wyleczyć, bo ma tendencję do powracania w najmniej odpowiednim momencie. Wbrew powszechnym opiniom trądzik nie dotyka tylko i wyłącznie nastolatków. Równie chętnie pojawia się na skórze dorosłych kobiet i mężczyzn. Współcześnie trądzik jest tak częstą przypadłością, że nie dziwi już u nikogo i w żadnym wieku. Wynika to z nieodpowiedniej diety, ze stresu, z zażywania używek oraz z zaburzeń hormonalnych. Wszystko to sprawia, że na co dzień naprawdę trudno jest właściwie zadbać o cerę trądzikową. Na szczęście masz nas, a my pomożemy Ci w tym poradniku zakupowym w znalezieniu perfekcyjnego dla Ciebie kremu do cery trądzikowej.

Polecane kremy do cery trądzikowej


back to menu ↑

Dlaczego trądzik tak trudno jest wyleczyć?

Wynika to stąd, że trudność w jego leczeniu polega na tym, że nigdy nie wiadomo, co może na niego pomóc, a co zaszkodzić. Często bardzo zadziwiające sposoby są pomocne w leczeniu zmian trądzikowych. Kosmetyki tworzone w oparciu o wysokiej jakości składniki mogą spowodować złagodzenie zmian trądzikowych i uczynić życie z trądzikiem o wiele mniej uciążliwym. Jednym z najsilniejszych broni w walce z trądzikiem jest właśnie odpowiednio dobrany krem. Jak wybrać idealny krem do cery trądzikowej? Co powinno się znajdować w jego składzie? Poniżej znajdziesz stworzoną przez nas listę kilku składników, które poradzą sobie szybko z nawet największymi wypryskami lub innymi niedoskonałościami na Twojej twarzy.

Krem na trądzik

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Jaki krem wybrać do cery trądzikowej?

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jaki krem do cery trądzikowej kupić, to na samym początku, powinieneś się dobrze zapoznać z poszczególnymi pierwiastkami oraz z działaniem najważniejszych substancji aktywnych, które możesz znaleźć w kosmetykach do skóry trądzikowej. Musisz mieć świadomość tego, że Twoja skóra wymaga wyjątkowej i bardzo szczególnej opieki. Wybór idealnego kremu do cery trądzikowej może stanowić dla Ciebie spore wyzwanie. Konieczne musisz unikać ciężkich i tłustych emulsji, które zawierają w sobie składniki komodogenne. Są to takie składniki, które prowadzą do powstawania zaskórników. Jednym z największych i jednocześnie najczęściej spotykanych błędów w pielęgnacji skóry trądzikowej jest wklepywanie w nią produktów wysuszających. Takie przekonanie jest pozostałością z dawnych lat. Właśnie wtedy babcie zalecały wystawianie buzi na słońce albo przemywanie twarzy spirytusem. Dzisiaj już wiadomo, że takie działania przynoszą o wiele więcej szkody niż pożytku. Wysuszanie twarzy może Ci pomóc tylko na chwilę. Jednak za parę minut gruczoły łojowe zaczynają pracować jeszcze intensywniej i problem trądziku się nasila. Musisz mieć świadomość tego, że Twoja cera trądzikowa na co dzień potrzebuje kilku najważniejszych rzeczy. Pierwszą z nich jest oczyszczanie, drugą nawilżanie, a trzecią skuteczna walka z bakteriami. Ze wszystkimi tymi wyzwalania świetnie poradzi sobie dobry krem do cery trądzikowej. Taki krem potrafi również skutecznie koić i matowić podrażnioną skórę twarzy.

Krem na trądzik

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakie właściwości posiada cynk występujący w kremach do cery trądzikowej?

Ten składnik występuje w kremach do pielęgnacji skóry trądzikowej już od bardzo wielu lat. Cynk jest pomocny przy wielu innym problemach, nie tylko tych związanych z cerą. Warto wspomnieć również o tym, że cynk bierze udział w produkcji wielu hormonów, mineralizacji kości oraz w procesie gojenia się ran. W dodatku pozytywnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Właśnie to, że cynk przyspiesza gojenie ran, sprawia, że jest on przydatny w leczeniu zmian trądzikowych. Jeżeli pragniesz poradzić sobie, z wypryskami, to koniecznie zainwestuj w krem przeciwtrądzikowy z dużą zawartością cynku. Cynk występuje zarówno w damskich, jak i w męskich żelach do mycia twarzy oraz w kremach. Cynk jest bardzo wartościowym składnikiem produktów przeciwtrądzikowych. Ma działanie oczyszczające, ściągające oraz przeciwzapalne. Cynk jest odpowiedzialny za regulowanie gospodarki hormonalnej oraz za produkowanie łoju.

back to menu ↑

Ranking kremów do cery trądzikowej: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general