Jak wybrać krem do cery trądzikowej?

Cera trądzikowa jest prawdziwym utrapieniem dla każdego, kto jest jej posiadaczem. Nieestetyczne oraz bolesne zmiany skórę mogą w dużym stopniu utrudnić codzienne funkcjonowanie. Trądzik jest bardzo trudno wyleczyć, bo ma tendencję do powracania w najmniej odpowiednim momencie. Wbrew powszechnym opiniom trądzik nie dotyka tylko i wyłącznie nastolatków. Równie chętnie pojawia się na skórze dorosłych kobiet i mężczyzn. Współcześnie trądzik jest tak częstą przypadłością, że nie dziwi już u nikogo i w żadnym wieku. Wynika to z nieodpowiedniej diety, ze stresu, z zażywania używek oraz z zaburzeń hormonalnych. Wszystko to sprawia, że na co dzień naprawdę trudno jest właściwie zadbać o cerę trądzikową. Na szczęście masz nas, a my pomożemy Ci w tym poradniku zakupowym w znalezieniu perfekcyjnego dla Ciebie kremu do cery trądzikowej.

Dlaczego trądzik tak trudno jest wyleczyć?

Wynika to stąd, że trudność w jego leczeniu polega na tym, że nigdy nie wiadomo, co może na niego pomóc, a co zaszkodzić. Często bardzo zadziwiające sposoby są pomocne w leczeniu zmian trądzikowych. Kosmetyki tworzone w oparciu o wysokiej jakości składniki mogą spowodować złagodzenie zmian trądzikowych i uczynić życie z trądzikiem o wiele mniej uciążliwym. Jednym z najsilniejszych broni w walce z trądzikiem jest właśnie odpowiednio dobrany krem. Jak wybrać idealny krem do cery trądzikowej? Co powinno się znajdować w jego składzie? Poniżej znajdziesz stworzoną przez nas listę kilku składników, które poradzą sobie szybko z nawet największymi wypryskami lub innymi niedoskonałościami na Twojej twarzy.

Krem na trądzik

fot. AdobeStock

Jaki krem wybrać do cery trądzikowej?

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jaki krem do cery trądzikowej kupić, to na samym początku, powinieneś się dobrze zapoznać z poszczególnymi pierwiastkami oraz z działaniem najważniejszych substancji aktywnych, które możesz znaleźć w kosmetykach do skóry trądzikowej. Musisz mieć świadomość tego, że Twoja skóra wymaga wyjątkowej i bardzo szczególnej opieki. Wybór idealnego kremu do cery trądzikowej może stanowić dla Ciebie spore wyzwanie. Konieczne musisz unikać ciężkich i tłustych emulsji, które zawierają w sobie składniki komodogenne. Są to takie składniki, które prowadzą do powstawania zaskórników. Jednym z największych i jednocześnie najczęściej spotykanych błędów w pielęgnacji skóry trądzikowej jest wklepywanie w nią produktów wysuszających. Takie przekonanie jest pozostałością z dawnych lat. Właśnie wtedy babcie zalecały wystawianie buzi na słońce albo przemywanie twarzy spirytusem. Dzisiaj już wiadomo, że takie działania przynoszą o wiele więcej szkody niż pożytku. Wysuszanie twarzy może Ci pomóc tylko na chwilę. Jednak za parę minut gruczoły łojowe zaczynają pracować jeszcze intensywniej i problem trądziku się nasila. Musisz mieć świadomość tego, że Twoja cera trądzikowa na co dzień potrzebuje kilku najważniejszych rzeczy. Pierwszą z nich jest oczyszczanie, drugą nawilżanie, a trzecią skuteczna walka z bakteriami. Ze wszystkimi tymi wyzwalania świetnie poradzi sobie dobry krem do cery trądzikowej. Taki krem potrafi również skutecznie koić i matowić podrażnioną skórę twarzy.

Krem na trądzik

fot. AdobeStock

Jakie właściwości posiada cynk występujący w kremach do cery trądzikowej?

Ten składnik występuje w kremach do pielęgnacji skóry trądzikowej już od bardzo wielu lat. Cynk jest pomocny przy wielu innym problemach, nie tylko tych związanych z cerą. Warto wspomnieć również o tym, że cynk bierze udział w produkcji wielu hormonów, mineralizacji kości oraz w procesie gojenia się ran. W dodatku pozytywnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Właśnie to, że cynk przyspiesza gojenie ran, sprawia, że jest on przydatny w leczeniu zmian trądzikowych. Jeżeli pragniesz poradzić sobie, z wypryskami, to koniecznie zainwestuj w krem przeciwtrądzikowy z dużą zawartością cynku. Cynk występuje zarówno w damskich, jak i w męskich żelach do mycia twarzy oraz w kremach. Cynk jest bardzo wartościowym składnikiem produktów przeciwtrądzikowych. Ma działanie oczyszczające, ściągające oraz przeciwzapalne. Cynk jest odpowiedzialny za regulowanie gospodarki hormonalnej oraz za produkowanie łoju.

ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general