Jakie kosmetyki antycellulitowe warto kupić?

Cellulit bywa potocznie nazywany również pomarańczową skórą. To przypadłość niestety dotyka większości kobiet. Grudki i fałdki, które możesz zobaczyć na Twojej skórze gołym okiem, są estetycznym problemem, który jest dla Ciebie najgorszą udręką w sezonie letnim. Na szczęście cellulit, chociaż spędza kobietom sen z powiek, to nie jest niebezpieczny dla zdrowia. Jeżeli jednak zależy Ci na tym, żeby latem Twoja skóra na całym ciele prezentowała się zjawiskowo, to zachęcamy Cię do przeczytania tego poradnika zakupowego. Znajdziesz w nim listę kosmetyków, które powinny się pojawić w Twoim arsenale do walki z cellulitem. Zaczynamy! Jeszcze jedno! Pamiętaj o tym, że cellulit nie jest chorobą, a co za tym idzie, nie da się go wyleczyć. Jedyne, co możesz zrobić, to za pomocą odpowiednich kremów i masażerów, zmniejszyć jego widoczność. Jakie kosmetyki antycellulitowe skutecznie poradzą sobie z nieestetycznymi grudkami na udach?

Polecane kosmetyki antycellulitowe


back to menu ↑

Jakie są rodzaje kosmetyków antycellulitowych?

Cellulit może się pojawić na skórze każdej kobiety, niezależnie od jej wieku. Niestety możesz z nim walczyć zarówno jeżeli jesteś osobą aktywną fizycznie, jak i wtedy, gdy Twoją jedyną aktywnością jest spokojny spacerek do lodówki po kolejne przysmaki. Musimy Cię rozczarować, ale niestety, gdy cellulit już raz Cię dopadnie, to będzie do Ciebie wracał jak wierny pies. Gdy się z tym pogodzisz, to ta cała walka, będzie o wiele mniej nerwowa, a co za tym idzie bardziej skuteczna. Przy użyciu kosmetyków antycellulitowych możesz jednak w znacznym stopniu poprawić wygląd skóry oraz zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej. Pewnie masz świadomość, że ulubionymi miejscami dla tłuszczu są Twoje uda i pośladki. Niestety. Kobiety ze zbędnymi kilogramami muszą walczyć przez całe życie albo je polubić tak samo jak cellulit. Nawet kosmetyki na cellulit z najwyższej półki nie zadziałają, jeżeli nie będziesz sięgała po nie każdego dnia. Opinie na temat skuteczności kosmetyków na cellulit są skrajnie różne. Musisz mieć świadomość tego, że stosowanie właściwych kosmetyków z połączeniu z masażem w dużym stopniu zmniejsza widoczność pomarańczowej skórki, poprawia wygląd skóry oraz wygładza ją. Kosmetyki antycellulitowe mogą mieć postać kremu, żelu, balsamu, serum albo olejku. Każdy z tych kosmetyków musisz bardzo intensywnie wcierać w te miejsca, które zostały dotknięte cellulitem. Jednak same kosmetyki, nawet te najlepsze nie rozwiążą sprawy. Konieczne są również: regularne masaże, zdrowa dieta, właściwe nawodnienie i detoksykacja organizmu.

Cellulit

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Jakie składniki aktywne mogą się znajdować w kosmetykach antycellulitowych?

Musisz przygotować się na to, że walka z cellulitem jest procesem długotrwałym. Właściwe kosmetyki, masaż, aktywność fizyczna oraz zdrowa dieta mogą Ci skutecznie pomóc w walce z pomarańczową skórką. Kosmetyki antycellulitowe mają w składzie takie substancje, które jednocześnie mogą działać na kilku płaszczyznach. Pierwszym ich zadaniem jest spalanie tłuszczu. Ten proces, nazywany również lipolizą, jest wspierany przez substancje aktywne. Można wśród nich wymienić na przykład kofeinę, ksantynę, rutynę, koenzym A oraz L-karnitynę. Drugim zadaniem kosmetyków antycellulitowych jest uszczelnianie naczyń krwionośnych oraz usprawnianie krążenia krwi. Składniki, które są odpowiedzialne za ten proces to między innymi: algi, miłorząb japoński oraz olejki eteryczne. Wymienione tutaj substancje są odpowiedzialne również na przeciwdziałanie nadmiernemu gromadzeniu wody w organizmie. Te substancje są również pomocne z likwidowaniu z organizmu substancji toksycznych. Trzecim zadaniem kosmetyków antycellulitowych jest ujędrnianie, wygładzanie i nawilżanie skóry.

Cellulit

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Na co jeszcze powinnaś zwrócić szczególną uwagę przy wybieraniu kosmetyków antycellulitowych?

Kremy, balsamy i olejki na cellulit mają bardzo różne składy. Niektóre substancje aktywne występują w większości kosmetyków antycellulitowych. Jednak najważniejsze jest ich stężenie w konkretnym preparacie. To właśnie ono przesądza o tym, czy dany kosmetyk będzie skuteczny, czy nie. Co ciekawe, większość kosmetyków na cellulit może być bezpiecznie stosowanych przez kobiety w ciąży.

back to menu ↑

Ranking kosmetyków antycellulitowych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general