Jakie gry na 2 osoby będą najlepszym wyborem?

W tym poradniku zakupowym trochę nietypowo przedstawimy Ci zestawienie najlepszych gier planszowych dla dwóch osób. W tym rankingu umieściliśmy również takie gry, które są odpowiednie do gry w większą ilość osób, ale sprawdzają się też przy dwóch osobach.

Polecane gry na 2 osoby


back to menu ↑

Tuareg (wydawnictwo Galakta)

Gra została wydana w 2012 roku, a jej autorem jest Andreas Steiger. Ta gra planszowa została poświęcona mężczyznom z plemienia Tauregów. W ich kulturze trzeba zakrywać twarze. Ten obowiązek nie odnosi się do kobiet. Członkowie plemienia mieszkają w namiotach. Co ciekawe, w tym plemieniu decydujący głos mają kobiety. Gra planszowa polega na handlowaniu towarami, na przykład daktylami, solą i pieprzem. Dzięki wymianie towarów możesz powiększyć swoje plemię. W każdej rundzie możliwości się zmieniają. To od Ciebie zależy, w jaki sposób będziesz rozwijał swoje plemię. Gra jest bardzo oryginalna pod jednym względem. Wokół planszy porusza się złodziej, którego zadaniem jest blokowanie aktualnego pola, na którym się znajduje. Zadaniem gracza jest rozmieszczenie pionków Tuaregów, wyłącznie na brzegach planszy. Pionek nigdy nie może stać naprzeciwko innego gracza. W dodatku na przecięciu pionów można zdobyć bonusowe akcje. To wszystko sprawia, że ta gra jest wręcz idealnym wyborem do gry dla dwóch osób. Polska nazwa tej gry to Taureg, Została ona wydana przez wydawnictwo Galakta. Dlaczego warto jest wybrać właśnie tę grę planszową dla dwóch osób? Przede wszystkim z tego względu, że charakteryzuje się one wyjątkowo oryginalnymi zasadami. Ta gra ma również dużą regrywalność. Zwyciężyć w ten grze planszowej można na bardzo wiele różnych sposobów. Gra Taureg charakteryzuje się również negatywną interakcją. Sam temat gry jest niespotykany i interesujący. Gra jest doskonale zbilansowana pod względem ekonomicznym.

Gry dla 2 osób

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Osadnicy Narodziny Imperium

Nasza druga propozycja to polska gra. Stworzył ją najbardziej znany autor gier planszowych, czyli Ignacy Trzewiczek. Ma on już na swoim koncie takie gry, jak: „Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie”. Omawiana przez nas tutaj gra planszowa jest trochę podobna do gry komputerowej „The Settlers”. Skojarzenie nie jest przypadkowe, ponieważ autor gry mówi wprost, że wzorował się na wspomnianym tytule. Gra polega na walce z jedną z czterech grup. Do wyboru masz: Rzymian, Barbarzyńców, Japończyków albo Egipcjan. Warto również wspomnieć o tym, że w tej grze planszowej występują trzy duże dodatki frakcyjne. Są to: Atlantydzi, Aztekowie oraz Amazonki. Są też mniejsze dodatki z nowymi kartami. W grze występuje możliwość rozgrywki maksymalnie przez cztery osoby. Jednak najbardziej polecamy tę grę dla dwóch osób, ponieważ wtedy rozgrywka toczy się szybko, bez żadnych niepotrzebnych przestojów, czy opóźnień. W rozgrywce chodzi o budowanie swojego imperium przez nagrywanie kolejnych kart standardowych oraz frakcyjnych. Karty są kupowane za zasoby. Trzeba tutaj uczciwie przyznać, że wszystkie elementy w tej grze planszowej zostały wykonane z niesamowitą starannością. Każdą z frakcji gra się trochę inaczej. Natomiast kolejne frakcje dodatku jeszcze bardziej rozbudowują rozgrywkę, która i bez nich jest niezwykle interesująca i wciągająca. Właśnie dlatego ta gra planszowa charakteryzuje się bardzo dużą regrywalnością. Kolejną zaletą tej gry jest to, że gry chcesz albo gdy nie masz partnera, to możesz zagrać w nią samodzielnie. W internecie możesz znaleźć, rozmaite warianty, które znacznie rozbudują rozgrywkę solo. Na stronie wydawnictwa Portal umieszczono również oficjalny wariant kampanii.

Gry dla 2 osób

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Dlaczego warto wybrać grę Osadnicy Narodziny Imperium na długie, jesienne wieczory z drugą połówką?

Przede wszystkim z tego względu, że charakteryzuje się ona bardzo wysoką jakością wykonania każdego elementu w grze. W dodatku nawiązuje ona do komputerowej serii gier „The Settlers”. Grę planszową wyróżniają również przepiękne ilustracje i zróżnicowanie frakcji. Bez obaw można w nią grać samodzielnie. Rozgrywka jest przyjemna i bardzo ciekawa. Możesz powiększyć grę planszową o następne frakcje lub karty.

back to menu ↑

Ranking gier na 2 osoby: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general