Jaki prezent powinieneś kupić dla dziecka pod choinkę?

Każdego roku wydajesz mnóstwo pieniędzy na prezenty bożonarodzeniowe. Czy wiesz na pewno, jakie powinny one być? Tym razem nie będziemy się zajmowali tym, jaki prezent dla kobiety na Gwiazdkę kupić, ani tym, ile powinien on kosztować. Tym razem weźmiemy na tapetę dzieci.

Polecane prezenty pod choinkę dla dziecka


back to menu ↑

Na jakie pytania powinieneś sobie odpowiedzieć w pierwszej kolejności?

Czy zastanawiałeś się kiedyś na tym, ile prezentów powinny dostać? Czy może nie przesadzasz z ich ilością? Czy lepsze będą takie prezenty, które służą maluchowi tylko i wyłącznie do zabawy, czy może muszą mieć również walor edukacyjny? Czy dziecko ma wiedzieć, co dostanie pod choinkę, w tym roku, czy ma to być dla niego wspaniała niespodzianka? Czy lepiej samodzielnie stworzyć prezent dla dziecka, żeby miało coś oryginalnego, czy może kupić mu coś takiego, co mają wszyscy jego koledzy? Pewnie Ty też już nie raz zadawałeś sobie przed świętami Bożego Narodzenia, wszystkie postawione tutaj pytania. Czy udało Ci się już znaleźć na nie odpowiedzi? Jeżeli nie, to co zrobiłeś? Pewnie wpadłeś na najgorsze możliwe rozwiązanie, czyli kupiłeś Twojemu dziecku, ciężarówkę prezentów. Czy rozpieszczanie maluchów jest naprawdę aż takie złe? Niestety tak i to z bardzo wielu przyczyn. Przede wszystkim, jak dobrze się nad tym zastanowisz, to szybko dojdziesz do wniosku, że Twój dom, za chwilę będzie po prostu tonął w różnego rodzaju zabawkach. Dodatkowo uczysz swoje dziecko, że lepiej mieć, niż być. Uczysz go, że kupowanie jest sensem życia, a przedmioty są ważniejsze od ludzi. Co więcej, jeżeli kiedyś coś się stanie i nie będziecie mieli pieniędzy na prezenty, to Twoje dziecko może mieć poczucie, że te święta Bożego Narodzenia będą gorsze i mniej wartościowe. Ile prezentów pod choinkę powinno dostać Twoje dziecko? Może odpowiedź Cię zaskoczy, ale wystarczą mu dwa. Tak- dwa.

Prezent dla dziecka

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Najważniejsze jest to, żeby prezent na Gwiazdkę dla dziecka był przemyślany

Pewnie zawsze, gdy wybierasz prezent dla dziecka, to masz ogromny dylemat. Wiesz, że prezent, który sprawi mu radość, nie zawsze jest jednocześnie tym, który ma właściwości edukacyjne. Kończy się to źle. Zamiast jednego dobrego prezentu, dzieciak dostaje tonę, nietrafiony upominków.  Pamiętaj o tym, że w świętach Bożego Narodzenia nie chodzi wcale o to, żeby Twój maluch dostał jak największą ilość prezentów, ale o to, żeby dały mu one radość. Pamiętasz jak we własnym dzieciństwie, miałaś jednego ulubionego misia i wszędzie z nim chodziłaś? Wtedy inne zabawki nie były Ci zupełnie potrzebne. Z Twoim dzieckiem będzie tak samo. Kup mu jednego misia, ale takiego, który od pierwszego spojrzenia podbije jego serce. I jeszcze jedno. Nigdy, ale to przenigdy nie kupuj dla dziecka praktycznych prezentów. Osoba dorosła ucieszy się na przykład z nowego fotelika na rower dla malucha. Natomiast dziecko, gdy dostanie taki fotelik, o będzie smutne i oburzone. I słusznie. Rzeczy użytkowe możesz kupić rodzicom. Maluchowi daj coś, czym będzie się mógł pobawić. W końcu jest Gwiazdka.

Prezent dla dziecka

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Nie kupuj na święta Bożego Narodzenia tak zwanych zabawek edukacyjnych

Najlepszym wyborem na Gwiazdkę dla dziecka będzie coś, czym lubi się ono bawić. Zabawki edukacyjne bardzo rzadko wzbudzają w maluchach entuzjazm. To raczej ich rodzice są nimi zachwyceni. Maluchy wolą zabawki, które są prawdziwymi zabawkami, a nie czymś, co może im pomóc w nauce literek albo cyferek. To tak jakbyś nastolatkowi kupił słownik języka angielskiego zamiast fajnej bluzy, czy płyty ulubionego zespołu. Na pewno miałbyś niezapomniane święta i to wcale nie w tym pozytywnym znaczeniu. Takie jest życie. Niestety prawda jest też taka, że większość rodziców kupuje zabawki edukacyjne dla swoich pociech tylko i wyłącznie z tego względu, że mają poczucie winy, że spędzają ze swoim potomstwem o wiele za mało czasu. Uspokojenie sumienia nie jest równoznaczne ze sprawieniem radości maluchowi. Może poprawianie waszych relacji zacznij od kupienia mu takiej zabawki, o jakiej od dawna marzy, zamiast inwestować w kolejną tablicę magnetyczną, której dziecko nawet nie weźmie do ręki?

back to menu ↑

Ranking prezentów pod choinkę dla dziecka: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general