Jakie są najlepsze gry strategiczne?

Zanim cały świat zaczął grać przez internet w StarCraft, gry strategiczne były czymś całkowicie niszowym. Tak naprawdę nadal nie są one w czołówce, jeżeli chodzi o popularność. O wiele większym wzięciem cieszą się na przykład strzelanki FPP albo battle royale. Jednak mimo upływu lat gry strategiczne ciągle są wybierane przez wielu graczy. Mają swoich wiernych fanów i nic nie wskazuje na to, że to się w najbliższym czasie zmieni. Wśród gier strategicznych możesz znaleźć rewelacyjne produkcje, dla których warto zarwać niejedną noc. W tym poradniku zakupowym omówimy najlepsze z nich.

Polecane gry strategiczne


back to menu ↑

Jakie są najlepsze gry strategiczne?

Zanim przejdziemy do konkretów, to chcielibyśmy Ci na samym początku wyjaśnić, że nie zamierzamy na tej liście umieszczać żadnych hardkorowych propozycji. Znajdziesz tu takie gry, które spodobają się większości graczy. Chcemy stworzyć taki rankig, który będzie przyjazny dosłownie dla każdego użytkownika, a nie tylko dla maniaków gier komputerowych, którzy z dziką zajadłością, bronią swoich ulubionych gier strategicznych. Dla nas dobra gra strategiczna to taka, która ma odpowiednio zbalansowany poziom skomplikowania oraz trudności. Dzięki temu taką grą mogą się zainteresować też osoby, dla których gry strategiczne nie są żadnym numerem jeden. A może za sprawą tego rankingu polubisz strategie? Zobaczymy.

Gra strategiczna

fot. AdobeStock


back to menu ↑

Czym wyróżnia się gra strategiczna Sid Meier’s Civilization IV?

Ta seria gier komputerowych jest o tyle kontrowersyjna, że praktycznie każdy gracz ma trochę inne zdanie na temat tego, która część jest najlepsza. Dla nas zdecydowanie jest to Sid Meier’s Civilization IV z 2005 roku. Sid Meier zawsze wypuszcza na rynek gry komputerowe na najwyższym poziomie. Tak naprawdę każda jego gra jest wyjątkowo popularna. W Cywilizacji IV w bardzo dużym stopniu uproszczono interfejs i dodano system bardzo dobrych podpowiedzi. To wszystko spowodowało, że jeszcze większa liczba osób zaczęła się przekonywać do tej gry strategicznej. Warto tutaj jeszcze podkreślić, że Sid Meier’s Civilization IV to strategiczna gra turowa. Zadaniem gracza jest przejęcie kontroli nad wybraną przez niego cywilizacją. W dodatku gracz musi odpowiednio rozwinąć cywilizację do takiego poziomu, żeby z czasem stała się ona światowym mocarstwem.

Gra strategiczna

fot. AdobeStock

back to menu ↑

Kto nie zna gry strategicznej StarCraft?

Jest to chyba najbardziej znana na świecie strategia czasu rzeczywistego, czyli RTS. Trzy walczące między sobą kosmiczne frakcje, bardzo ciekawa opowieść, sprawiają, że gra strategiczna stała się kwintesencją gatunku. Do dziś StarCraft jest uznawany za jedną z najważniejszych propozycji, jeżeli chodzi o gry strategiczne. Wynika to między innymi stąd, że ta gra w bardzo dużej mierze miała wpływ na rozwój rozgrywek sieciowych. Jednak nie jest to tylko i wyłącznie gra dla dwóch osób. Możesz też próbować przejść ją samodzielnie. Na pewno będziesz się doskonale bawił przez wiele długich godzin. StarCraft z pewnością jest grą kultową i nie mogło jej zabraknąć na naszej liście.

back to menu ↑

A może wolisz zagrać w grę strategiczną Age of Empires?

Pierwsza część serii weszła na rynek już w 1997 roku. Age of Empires polega na tym, że wybierasz jedną z dwunastu nacji oraz styl architektoniczny. Wszystko to posiada dosyć duży wpływ na całą rozgrywkę. Age of Empires jest częściowo grą ekonomiczną, a częściowo strategiczną. W grze gracz może obserwować rozwój wybranej przez siebie nacji przez 10 tysięcy lat. Chociaż na samym początku ta gra strategiczna była dwuwymiarowa i posiadała standardowy jak na tamte czasy rzut izometryczny, to i tak miała rewelacyjną oprawę wizualną. Widać, że jej twórcy zrobili wszystko, co było w ich mocy, żeby zachwycić graczy. Age of Empires do dziś jest uznawana za jedną z najlepszych gier strategicznych. To już wszystko, co pragnęliśmy Ci zaprezentować. Jakie są Twoje ulubione gry strategiczne? Czy w ogóle grasz w tego rodzaju gry, a może bliższe Twojemu sercu są gry wojenne? Zachęcamy do podzielenia się swoją opinią w komentarzach na dole. Może dzięki temu my również poznamy jakieś ciekawe pozycje.

back to menu ↑

Ranking gier strategicznych: TOP 10


ZakupowyPoradnik.pl
Logo
Enable registration in settings - general